Kerstcircus Zeeland A Direct €10,-korting Mi besteding van elke 35- aan dames- en herenmode. U 1/ Officiële Mededelingen milieu Deze actie loopt tot en met 10 december. Omdat de ogen van Sanne niet te veruangen zijn. Geef daarom aan de Nationale Oogcollecte. Aktie Groene Papagaai Lezing over neurofeedback Faukeliusschool is verkeersveilig Exposities Walcheren van de Provincie Zeeland FASHIONI www.vandevenfashionshops.nl MIDDELBURG - w.c. Veersche Poort - Fazantenhof 10 - Tel. 0118-640779 OOST-SOUBURG - Kanaalstraat 9 - Tel. 0118-474313 KAPELLE - Biezelingsestraat 6 - Tel. 0113-330136 wiNw.oogcollecte.nl ssss- TL. L Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 15 PIET PAÜLÜSMA COMIC Piet Voordes De tweede winnaar die geselecteerd is voor een heerlijk diner bij De Groene Papagaai in Middelburg is Sonja Vreeke uit Vlissingen. Zij heeft een terminaal zieke vriendin verzorgd. Lees meer: www.de-faam.nl FOTO: P.R. Vlissingen Het ADHD-café Zeeland houdt op 7 december een lezing over neurofeedback in Café de Concurrent in Vlissingen. De lezing wordt verzorgd door de enige neurofeedbackspecialist in Zeeland, Theo Splinter. De lezing is bedoeld voor zowel ADHD-ers als behandelaars. Dat ADHD wordt veroor zaakt door anders werkende hersenen, is bekend. Dat je je hersenen ook kunt trai nen zodat de negatieve kan ten van ADHD afnemen of soms zelfs verdwijnen niet. Het begint om 20.00 uur. Middelburg De Herman Faukeliusschool in Middelburg heeft gisteren (29 november) het Zeeuws Verkeersveiligheidslabel ontvangen uit handen van wethouder Albert de Vries. De school viert dit met een wedstrijd ringsteken op de fiets voor meesters en juffen en een heerlijke taart. Het Groot Kerstcircus Zee land slaat haar nieuwe tenten weer op aan de Scheldestraat in Vlissingen. De feestelijke première van het fami liespektakel in nostalgische kerstsfeer is donderdag 22 december om 20.00 uur. In de tent is ruimte voor circa duizend toeschouwers. Tara De Vriend Vlissingen De artiesten die aan het Groot Kerstcircus Zeeland meedoen behoren tot de internationale circustop en zijn met zorg gese lecteerd. Een greep uit het pro gramma: Bernard Kasalowsky uit Denemarken komt met een nummer met zebra's, kamelen en een olifant in de hoofdrol. Jessica en Johnny Casselly laten een fantastisch mooie pas de deux te paard zien en de familie Schmarlovski betreedt de arena met drie grote ara's en tientallen papegaaien. Ferry Torres heeft een adembenemende act met krokodillen en slangen en Old Regnas uit Engeland laat ieder een lachen tijdens de komische honden en ezelact. "Een van de toppers in het programma is de jonge Franpaise Jeanne Durand Raucher. Zij laat een indruk wekkend handstandnummer zien met een ongelooflijke spier- beheersing en kracht en toont ook haar kunsten in de nok van de tent aan de ringtrapeze", ver telt Andy Vreeman. Tot en met zondag 1 januari zijn er voorstellingen in Vlissingen, veelal om zowel 13.00 als 16.15 uur. Maar op sommige dagen is er ook één voorstelling. Deze duren allemaal circa twee uur. Kaarten kosten voor volwas senen tussen de 22 en 32 euro en voor kinderen tot 12 jaar tussen de 18 en 28 euro. Wie vóór 1 december een kaartje koopt krijgt 4 euro korting per persoon. Kaarten zijn te koop bij de Primera en VW en via: 06-25411988. grootkerstcircuszeeIand.nl Sharon Notebaart Scheldeatelier Aan de Scheldestraat 52 in Vlissingen is sinds kort een creatief centrum gestart. Het centrum biedt cursussen als schilderen, tekenen en boet seren aan. Op 2, 3 en 4 december is er een expositie met werken van deelnemers en docen ten. Deze expositie wordt op vrijdag 2 december om 15.00 uur geopend door burgemeester Roep. Galerie T' In Galerie 'T' begint vanaf 1 december de december-ex- positie. Werken van kunste naars als Bernard Visser en Marianne Aulman zijn de hele maand te bewonderen. De opening van de exposi tie is op zondag 4 december van 13.00 tot 17.00 uur, in aanwezigheid van de kun stenaars. Via de beeldentuin is er een verbinding met de expositie ruimte aan de Vismarkt in Middelburg, waar het werk van twintig andere kunste naars te zien is. Gallery Maritime In december legt Gallery Ma ritime de focus op Joop Over- kleeft. Hij laat in zijn expositie 'Balanceren op de grens' zien hoe hij via een reeks van bij zondere, soms experimentele, technieken de stap maakte van realiteit naar abstractie. Joop heeft de "beweging van water, de schittering van het licht in de boeggolf van een schip, kortom het ritme van water verbeeldt op jute en papier. De expositie is te zien tot en met 31 december. De Pluyme Drie zeer uiteenlopende kun stenaars, Bert Lits, Cliff en Amigo, laten hun werk zien van zondag 4 tot en met zater dag 10 december in De Pluyme in Middelburg. Het werk be staat uit textiel, inkt en graf fiti in combinatie met muziek. Genggong (mondharp, gong en percussie) en Hayat Ketiga (gi taar, cello, gongs) verzorgen de muziek op zaterdag 4 december om 14.00 uur. Op donderdag 8 december om 19.30 uur is er hiphop en Hayat Ketiga sluit af op zaterdag 10 december om 15.00 uur. WILT U OOK EEN PLEKJE IN DEZE EX POSITIERUBRIEK? MAIL DAN EEN KORT BERICHTJE T.A.V. SHARON Bodemverontreiniging/ deel-saneringsplan Edisonweg 35-39 Vlissingen Gedeputeerde Staten hebben vastgesteld dat 1. Er sprake is van vier gevallen van ernstige verontreiniging. 2. De sanering van de bodemverontrei niging deels wel en deels niet-spoed- eisend is. 3. Met het deel-saneringsplan kan wor den ingestemd. Gedeputeerde Staten hebben besloten geen toepassing te geven aan de unifor me openbare voorbereidingsprocedure. De beschikking ligt van 30 november 2011 tot en met 11 januari 2012 ter inza ge bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het stadhuis van de gemeente Vlis singen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 januari 2012 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Graven- hage. De beschikking treedt 12 januari 2012 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631924). Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl KASSAKORTING Helpt u mee!? Geef aan onze collectant. U kunt uw gift ook overmaken op bankrekeningnummer 37.83.43.386 t.n.v. de Nationale Oogcollecte te Doom. Of via onze site www.oogcoIlecte.nl

de Faam | 2011 | | pagina 15