Jsbaan Middelburg Ijsbaan Volg ons via Twitter Informatie gezocht over piloot van een Spitfire in 1944 Ga naar de website, print de kleurplaat en stuur deze zo mooi mogelijk in KOOPT/M DO OP SWEETDEAL.NL HIGHLIGHTS VOORWAARDEN Altijd actueeirde-faam.nl Klik&Win Win kaarten om te schaatsen op de in Middelburg Kleur en win! LANDELIJKE DEAL Wil je je tuin wat opfleuren? Dan zit je goed met de bloembollen van het Bloembollenparadijs. Profiteer van 50% korting op een verrassingspakket met meer dan 100 gemixte bloembollen! woensdag 30 november 2011 De Faam pagina 13 De papieren krant valt wekelijks in uw brievenbus, maar De Faam is al een paar maanden ook via Twitter en Facebook te volgen. Volg ons ook en lees het dagelijks nieuws. www.de-faam.nl De Poolse piloot J. Mazurkiewicz crashte om 14.15 uur op 5 kilometer ten zuidwesten van Goes. FOTO: P.R. Schaatsen op de Markt in Middelburg is al bijna een traditie. Gelukkig wordt deze ook dit jaar weer voortgezet. Vanaf zondag 4 december kan iedereen weer schaatsen, of het nu vriest of niet in Zeeland. Ook is er een curlingbaan. Tara De Vriend Middelburg "Vanaf 4 december is Middel- borg WinterstAid", zegt Patrick Gabrielse van Vita Event Fun Entertainment in Middelburg. "Op en rond de ijsbaan organi seren we verschillende activitei ten in de Scandinavische sfeer. Zo is er een sprookjeszaterdag, een grote workshop kerststuk jes maken en is de Kerstman op een arrenslee met rendieren in Middelburg aanwezig. Ook is er een Scandinavisch Song festival en een mobiele sauna. Klassen kunnen meedoen aan het schoolschaatsen, dagelijks van 9.00 tot 15.00 uur." Ook ontbreekt het Open Mid delburgse Curlingkampioen- De Middelburgse ijsbaan trekt al jarenlang veel publiek. FOTO: P.R. schap niet. Vrijwel elke avond, vanaf 5 december, kan er vanaf 19.00 uur gestreden worden voor een plek in de finale van het Middelburgse Curling Kampioenschap. Curling wordt gespeeld op een langwerpige ijs baan. Door stenen van het ene eind van de ijsbaan naar het an dere te werpen probeer je deze zo dicht mogelijk bij het midden van het 'huis' te krijgen. Teams van vier personen kunnen zich via de site www.ijsbaanmiddel- burg.nl inschrijven. De kos ten zijn 20 euro per team, in clusief een glaasje glühwein voor de deelnemers. Vorig jaar werd het kampioenschap gewonnen door Weststrate verpakkingen die in een zin derende finale de Drvkkery wist te verslaan. De Middel burgse ijsbaan ligt er tot en met 8 januari. www.ijsbaanmiddelburg.nl Voor familieleden van een Poolse piloot is Wings to Victory op zoek naar mensen die informatie kunnen geven over het volgende verhaal: op 11 september 1944 werd boven Zeeland een Spitfire neergehaald door Duitse luchtafweer. De Poolse pi loot J. Mazurkiewicz crashte om 14.15 uur op 5 kilometer ten zuidwesten van Goes. Hij raakte gewond aan zijn rug en werd gevonden door een jongen die hem naar een boerderij bracht. Hier woonde een familie met mogelijk zes jongens. Met hulp van de lokale bevolking bleef hij uit handen van de Duitsers. Hulp werd ook verleend door een politieman. Hij kreeg een paspoort met de naam Cornelis Jansen. Gestem peld door gemeente 's Heeren- hoek en op zijn paspoort een adres waarschijnlijk in Nieuw- dorp. Zijn familieleden willen graag meer informatie ontvan gen over wie hem hielp. Reage ren: info@wingstovictory.nl. www.de-faam.nl Een verrassingspakket met meer dan 100 gemixte bloembollen van het Bloembollenparadijs. Het Bloembollenparadijs biedt kwaliteit en haalt de producten rechtstreeks bij de kweker vandaan. Jouw tuin staat er aankomende lente fleurig bij! Exclusief 5,50 verzendkosten. De voucher is 2 maanden geldig vanaf de dag van ontvangst. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen.

de Faam | 2011 | | pagina 13