r r Subsidie energiebesparende maatregelen aan woningen Nieuw convenant met Seniorenraad Kerstboom op de Markt Comfortabel rondje Middelburg in Servicebus Geef uw mening in het Wmo-café Welkom op de wijktafel Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 november 2011 De Faam pagina 9 In de pot die gemeente Middelburg beschikbaar heeft gesteld voor de Zeeuwse Meer Met Minder subsidieregeling op energiebesparende maatregelen zit nog steeds geld. De regeling geldt voor particuliere woningeigenaren die hun woning ênergiezuiniger willen en geldt tot 31 december 2011 of tot zo lang er geld in de pot zit. Als u via een Meer Met Minder-aanbieder uw huis minimaal 20% energiezuini ger maakt (één energielabelsprong), dan kunt u via Meer Met Minder een stimuleringspremie krijgen van 350,- van de Provincie Zeeland én 350,- van de gemeente Middelburg. Samen dus 700,-. Als u uw woning 30% energiezuiniger maakt (twee energielabelsprongen), dan kunt u zelfs twee keer 700,- subsidie krijgen, dus 1.400,-. Deze subsidie komt nog bovenop de landelijke Meer Met Minder subsidie. Op basis van de landelijke regeling kan nog eens 300,- subsidie of 750,- subsidie worden verkregen. Dit is afhankelijk van de verbetering van de energie-index van de woning. De landelijke regeling stopt definitief op 31 december 2011 of zo veel eerder de pot leeg is. Als de subsidie is aangevraagd heeft u nog een jaar de tijd om de maatrege len te treffen en de woning af te melden. Er bestaat een kans dat de Zeeuwse regeling wordt verlengd tot en met 2012. Voordat u de Meer Met Minder subsidie kunt aanvragen heeft u een zoge naamd maatwerkadvies nodig. Hiervoor komt er een professional uw huis bekijken en stelt een rapport op waarin staat welke energiebesparende maat regelen u kunt treffen, wat de kosten daarvan zijn en welke besparingen u dat oplevert. Op www.energieloket.nl of www.meermetminder.nl vindt u meer in formatie. Op 1 november hebben de gemeente en de Seniorenraad een nieuw convenant afgesloten. In dit convenant worden samenwerkingsafspra- ken vastgelegd. Het convenant moest worden aangepast omdat de Seniorenraad niet meer door verkiezingen wordt geïnstalleerd. De Middelburgse gemeenteraad heeft namelijk besloten dat de Seniorenraad moet bestaan uit drie afgevaardig den van de ouderbonden en twee tot vier onafhankelijke leden. Het convenant is ondertekend door wethouder De Graaf en mevrouw Smitskamp (voorzitter) en de heer Van Dijk (secretaris) van de Seniorenraad. Seniorenraad De gemeente Middelburg heeft geen specifiek beleid gericht op senioren, leder beleidsterrein heeft aandacht voor burgers van jong tot oud. De Seniorenraad Middelburg ziet er op toe dat de belangen van inwoners van 60 jaar en ouder in de beleidsterreinen worden meegenomen. Zonodig brengen zij advies uit aan het college. Het convenant is te bekijken op www.middelburg.nl in de rubriek Wonen en Leven/Senioren. Dinsdag 29 november wordt een 13 meter hoge kerstboom op de Markt geplaatst. De boom staat zo vroeg, omdat door de opbouw van de ijsbaan te weinig ruimte is voor plaatsing. De boom blijft tot 3 januari staan. De kerstboom wordt weer verlicht door led-verliching. Led-verlichting is milieuvriendelijk, bespaart op de energierekening en gaat veel langer mee dan andere verlichting. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vanaf 12 december rijdt de Service bus Middelburg (lijn 69). Deze Service bus rijdt een vaste ronde van ongeveer 30 minuten door Middel burg-Noord en het centrum en stopt dichtbij belangrijke bestemmingen langs deze route. De bus biedt u flink wat extra service. En dat kost niets extra; iedereen mag mee tegen het normale OV-tarief. Voor Wmo-taxipas- houders is de Servicebus gratis. Pro beer het ook eens. Toegankelijk voor iedereen Lijndiensten in Zeeland zijn toegankelijk voor iedereen, inclusief (elektrische) rol stoelen. De Servicebus biedt net dat beetje extra service. Hij is kleiner, maar comfortabeler. En door de brede in gang en de lage vloer stapt u gemakke lijk in en uit. Heeft u hulp nodig bij het irv of uitstappen of het opbergen van uw boodschappen in de bus? De behulp zame chauffeur helpt u graag. Scoot- mobielen kunnen helaas niet mee. Gratis voor Wmo-taxipashouders Als Wmo-taxipashouder heeft u een streepje voor. U reist namelijk gratis op vertoon van uw Wmo-taxipas. Dit geldt ook voor uw eventuele begeleider. U kunt tevens gratis een overstap maken naar de buslijnen 55, 56, 57 en 58 voor een rit naar het Admiraal de Ruyter Zie kenhuis in Vlissingen. Een vaste route op vaste tijden De Servicebus rijdt vanaf het station een vaste ronde in Middelburg-Noord langs dertien haltes. De bus rijdt van maandag tot en met zaterdag van 09.45 uur tot 17.45 uur. Op donder dagavond (koopavond) kunt u tot 21.45 uur mee. Elke Servicebus halte is voorzien van een herkenbaar bord. Van tevoren bellen is niet nodig. Servicebus Middelburg stopt bij de volgende haltes: 1 Busstation/NS 2 Bierkaai 3 Nederstraat 4 Fazantenhof 5 Nassaulaan 6 Churchilllaan 7 Roggeveenhof 8 Hof ter Veste 9 Gasthuis 10 Stadhuis 11 Hof van Tange 12 Koestraat 13 Nieuwe Haven 14 Busstation/NS Elke Servicebus halte is voorzien van een herkenbaar bord. Van te voren bellen is niet nodig. Zorgt u voor een naaste? Of is er ie mand uit uw omgeving die u een hand toesteekt omdat u zelf dingen niet meer kunt regelen? Dan is deze uitnodiging voor u bedoeld. De gemeente Middel burg organiseert in samenwerking met stichting Manteling op woensdagmiddag 23 november van 14.00 tot 16.00 uur in Grand Café Buitenrust een Wmocafé met het thema 'Mantelzorg'. Als mantelzorger zorgt u langdurig en onbetaald voor een chronisch zieke, ge handicapte of hulpbehoevende partner, ouder, kind of ander familielid, vriend of kennis. U bent geen beroepsmatige zorgverlener, maar geeft zorg omdat u een persoonlijke band heeft met degene voor wie u zorgt. Mantelzorg is niet de alledaagse zorg voor bijvoorbeeld een gezond kind. Tijdens het Wmocafé vertellen erva ringsdeskundigen aan de hand van een column hun persoonlijke verhaal. Waarom is iemand mantelzorger? Heeft iemand die voor een ander zorgt ook zelf ondersteuning nodig? Hoe ziet een normale dag uit hun leven eruit? Ook is er tijd om met elkaar te praten, ervarin gen uit te wisselen en uw netwerk uit te breiden. Het Wmocafé is gratis toegankelijk voor iedereen die direct of indirect te maken heeft met het thema 'Mantelzorg'. Opge ven is niet verplicht, maar wordt wel ge waardeerd in verband met organisatorische voorbereidingen. U kunt zich aanmelden via Tim Roeb op het telefoonnummer (0118) 67 56 77 of per e-mail via t.roeb@middelburg.nl. Wilt u als mantelzorger wel aanwezig zijn, maar kan de persoon die u ver zorgt niet met u mee of kunt u hem/haar niet alleen laten? Laat het ons dan ook weten, wij denken graag met u mee. Wethouder De Graaf en mevrouw Smitskamp (voorzitter Seniorenraad) ondertekenen het convenant. Foto: Aart van Beizen De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen de wijk. Deze ronde wijktafels wordt ook gebruikt om de wensen van bewoners te inventariseren. U bent van harte welkom! Wanneer en waar? dinsdag 22 november maandag 28 november Stromenwijk/'t Zand, De Vergulde Baars Binnenstad, Stadsschouwburg De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur.

de Faam | 2011 | | pagina 9