Walcheren Zeeuwse Bibliotheek is Huis van de Mediawijsheid Droomjurk voor een droomprijs bij Amore Uit het Zakenhart van... Marja's Beauty Service Gewichtsconsulent Zeeland Tijdens de Week van de Mediawijsheid van 21 tot en met 27 november Antwoord op vragen over internet en social media Junior Kamer Walcheren droomt, durft en doet! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 nouember 2011 De Faam pagina 18 Marja met een gebruiksklaar gemaakte Zeeuwse pak king. Oostkapelle Marja Louwerse begon, boven kapsalon Your Look Haarmode in Oostkapelle, haar schoon heidssalon Marjas's Beauty- Service. "Ruim twee jaar geleden ben ik geslaagd voor Allround schoonheidsspecia liste. Dit betekent dat ik de spe cialisatie acné, Shiatsu en pin- cementsmassage heb. Shiatsu is een Oosterse massage door drukpunten in het gezicht. De hier al bestaande schoonheids salon heb ik overgenomen en ik heb een frisse start gemaakt met Marja's Beauty-Service." De salon is aangesloten bij de Anbos, wat staat voor profes sionaliteit, hygiëne en kwaliteit. In september begon Marja met een nieuw, exclusief product, de Zeeuwse pakking, en heeft hier tot 29 februari 2012 een actie mee. Dit zeer unieke Zeeuwse product is een gezichtsmasker en is gebaseerd op paardenmelk en Zeeuwse kruiden zoals haver, vers tarwegras, druivenpit- en schil. Deze 100% zuivere, natuurlijke ingrediënten zor gen ervoor dat deze pakking de huid beschermt, kalmeert en zuivert. Daarnaast werkt het celvernieuwend waar door rimpels verminderen. "Uiteraard geef ik ook een heerlijke lichaam- of ge zichtsbehandeling, bruidsbe handeling, manicure, paraf- finebad voor zachte handen of hars ik de bovenlip", zegt Marja, "Ik werk met het Franse merk Arnaud, voor ieder huidtype én het is be taalbaar. En: niet op dieren getest." Marja werkt op af spraak en heeft iedere eerste zaterdag van de maand een inloopochtend van 9.00 tot 12.00 uur, speciaal voor kor te behandelingen van maxi maal 30 minuten. Marja's Beauty-Service, Dorpsstraat 40, Oostkapelle, telefoon 06- 52130721. "0 marjasbeauty-service.nl Koudekerke Gewichtsconsulent Zeeland in Koudekerke staat voor Mirjam Heijder, die vanaf begin okto ber actief is om mensen door persoonlijke begeleiding te hel pen met overgewicht of het zich niet-fit voelen. "Zelf hou ik van gezond zijn en eten. Genieten van eten kan toch heel gezond zijn. Iedereen moet lekker kun nen eten", zegt Mirjam, "Om me heen zie ik mensen die last hebben van overgewicht en fut loosheid. Mensen die behoefte hebben zich fit te voelen en steeds meer op hun gezondheid gaan letten." Oorzaken liggen meestal in een verkeerd eet- en beweegpatroon. Om een ge zonde levensstijl te bereiken is verandering van deze patronen zeer belangrijk. Ik kan mensen gemotiveerd houden en zorgen dat de behaalde resultaten blij vend zijn", aldus Mirjam, "Ik vind dat je het in je persoonlijke levenssfeer moet inpassen." De gewichtsconsulent is er voor vrouwen én mannen van alle leeftijden. "Alles gaat in overleg. We stellen samen een plan op om tot het re sultaat te komen." Mirjam werkt ook in het onderwijs en signaleert als gewichtsconsu lent steeds meer kinderen die begeleiding nodig hebben. "De kwaliteit is belangrijk, en niet de kwantiteit. Neem de tijd om te eten, zeker met kinderen." Mirjam werkt niet met diëten en verkoopt ook geen producten, maar geeft advies over voeding en leefwijze. "Een advies dat bij je past en bij je levensstijl", is haar mening "En bewegen, dat is absoluut noodzake lijk." Alleen op afspraak. Gewichtsconsulent Zeeland, Dommelrode 3, Koudeker ke, telefoon: 06-10204893. -ö www.gewichtsconsulent- zeeland.nl De Zeeuwse Bibliotheek is tijdens de Week van de Medi awijsheid van 21 tot en met 27 november het Huis van de Mediawijsheid. Een plek waar iedereen terecht kan voor vragen en activiteiten rondom dit onderwerp. Er zijn workshops Internet, E-rea- ders, iPad, Gamen, Online fotoalbum maken, QR codes, Sociale Media en Veilig internetten voor senioren, Tara De Vriend Middelburg Verder is er een Wii competitie, een ouderavond over Veilig In ternet in samenwerking met de Politie, een filmvoorstelling en een kennisquiz. Het program ma is mogelijk gemaakt dankzij een subsidie van de Provincie Zeeland, in samenwerking met Scoop. Mediawijsheid staat voor actief, bewust en kritisch meedoen aan de mediasamenleving. Het gaat om de kennis, de vaardigheden en de mentaliteit waarmee ie mand bewust, kritisch en ac tief kan bewegen in een wereld waarin oude media en nieuwe media een belangrijke rol spe len. Workshops Het digitale boek, het zoge naamde e-book, is wereldwijd flink in opmars. De workshop e-books en e-readers is op don- Mediawijsheid is een steeds ruimer begrip. derdag 24 november van 18.30 tot 21.00 uur. Kinderen en jongeren komen bijna allemaal in aanraking met games. Soms is het moeilijk om er mee te stoppen. In de work shop worden handvatten aan gereikt om weer een balans te vinden tussen gamen, internet en andere activiteiten. De work shop is bedoeld voor kinderen en jongeren. Het is op woens dag 23 november van 16.00 tot 17.30 uur. Tijdens de week van de Medi awijsheid kan iedereen in de Zeeuwse Bibliotheek terecht met allerlei praktische vragen omtrent Internet en Sociale media. Ervaren mediacoaches staan tijdens het inloopspreek uur klaar om alle vragen te be antwoorden. Het is op vrijdag 25 november van 10.30 tot 12.00 uur. FOTO: SCOOP Kinderen van 6 tot en met 14 jaar kunnen meedoen met de Wii competitie. De deelnemers in de verschillende bibliotheken spelen tegen elkaar. Het is op woensdag 23, vrijdag 25 en za terdag 26 november van 13.30 tot 15.30 uur. Graag vooraf aanmelden bij één van de deel nemende bibliotheken. Meer informatie Meer informatie over het gehele programma is te vinden op de website. www.zeeuwsebibliotheek.nl Middelburg Dromen, Durven, Doen is het thema voor het jaarlijks terugkerend business-to- business-event, van de Junior kamer Walcheren dat vrijdag 25 november is in Hotel Van der Valk in Middelburg. Het JKW-event is door haar suc ces van de afgelopen jaren inmiddels een begrip onder ondernemende Zeeuwen. De opbrengst van het JKW- event gaat rechtstreeks naar twee lokale goede doelen. Op het gebied van cultuur is dat Stichting Jong Zeeuws Talent, opgericht in 2002, om de zelfontplooiing van getalen teerde creatieve jonge mensen te stimuleren. In het bijzonder Zeeuwse jongeren die geen beroep kunnen doen op de be staande subsidieregelingen van rijk, provincie of gemeenten. Talenten die elders in het land en soms wereldwijd ambassa deur zijn van Zeeland. Vrijdag is er een verrassend programma inclusief miniseminar van Ben Tiggelaar, walking dinner en drankjes. Lara Zwaan, Linsey Knibbeler en Melissa de Vos zijn drie jonge Zeeuwse ont werpers. Zij wonnen de cate gorie Fashion bij Kunstbende met zelfontworpen en zelfge maakte kleding. Verschillende modellen laten zien welk talent Zeeland rijk is. Ook is de film 'Passion in three Movements' van regisseur Rebecca van Wit- tene te bekijken. De film geeft een kijk in de levens van jonge talentvolle Zeeuwen. De film portretteert violist Mathieu van Bellen (23), intussen wonend in Berlijn en Londen, en Wende- line Wijkstra^ ballerina bij Het Nationale Ballet. Kijk voor meer informatie over Stichting Jong Zeeuws Ta lent op www.jongzeeuwsta- lent.nl. Eerder ondersteunde talenten zijn: saxofonist Jas per van Damme, ballerina Wendeline Wijkstra en pi anist Svjatolav Presnyakov. Stichting Jong Zeeuws Ta lent wordt mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland en uit-gevoerd door Scoop. www.jkweventnl Vlissingen Een droomjurk voor een droom prijs, daar droomt iedere bruid toch van? Amore Bruidsmode, in Vlissingen, van Nathalie van der Horst, is hiervoor het ideale adres. Bruidsmode via internet www.amorebruidsmode.nl, maar wel een website met een showroom. "Met een vriendin ging ik mee om voor haar een bruidsjurk te kopen. Zij had via internet het adres van een bruidsmodezaak. Op zoek naar ander werk stond mij dat wel aan en na een ge sprek met de eigenares heeft die mij de weg gewezen om Amore Bruidsmode op te zetten. In mijn showroom heb ik veertig pasjurken. De bruid kan ken nismaken met de bruidsjurk, de stof en de uitvoering. Een Nathalie: "Hier kan de bruid haar jurk passen. bruidsjurk koop je niet via inter net, die moet je zien en voelen", aldus Nathalie. "Hier kan de bruid in een ont spannen sfeer, en met persoon lijke aandacht, passen." Natha lie neemt de maten om de jurk te bestellen. Zij werkt samen met een coupeuse die eventu ele correcties aan de jurk vak kundig uitvoert, wat bij de prijs inbegrepen is. Alle jurken zijn te leveren, jur ken uit de showroom, jurken van internet of een zelf ontwor pen jurk. De bruidsjurken zijn in meer dan honderd kleuren leverbaar, niet alleen wit maar ook in rood, zwart, paars of bruin. Betaalbare mode en topkwaliteit. Er worden ook schoenen, lingerie, en diverse accessoires bijgeleverd. Of kin derjurkjes, dezelfde als mama die met papa trouwt. Bezoek is alleen op afspraak mogelijk. Amore Bruidsmode, Willem Tholenlaan 16, Vlissingen, te lefoon 06-41954521 ujiuiu.amorebruidsmode.nl Mirjam Heijder levert een advies dat bij je past.

de Faam | 2011 | | pagina 18