Overlast kauwen Start bouw nieuwe fase Mortiere Stuur uw nieuws! 3x feest in Arnemuiden 25e Contacta breekt records 2x goud voor Happyfitness ff warmteservice| Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 9 November 2011 Buizerd ingezet tegen kauwen Voetbalclub van het Jaar Handen in huis zoekt vrijwillige mantelzorgers De Faam Jaargang 112 Nummer 45 Oplage 54.435 Als gevolg van de afname van landbouwgronden zoeken verschillende vogels om aan voedsel te komen steeds meer de bewoonde gebieden op. De laatste tijd komen er regelmatig bij de gemeente Middelburg klachten binnen over overlast van kauwen en kraaien. Redactie Middelburg Kauwen zijn de hanggroepjon geren onder de vogels. Zij leven in groepen en hun gedrag zorgt regelmatig voor overlast. Denk aan bevuiling door uitwerp selen, lawaai en nesteling in bijvoorbeeld een schoorsteen. De woonomgeving van men sen biedt kauwen veiligheid tegen natuurlijke vijanden, voldoende nestgelegenheid en een ruim aanbod van voedsel. Daarom verblijven deze vogels steeds meer in onze woon omgeving en kunnen ze zich gemakkelijk voortplanten. De gemeente gaat het vermin deren en indien mogelijk de overlast bestrijden van de aanwezige kauwenpopulatie in hét centrum van Mid delburg. Het ministerie van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie heeft de gemeente hiervoor toestem ming verleend voor de peri ode van 1 oktober 2011 tot en met 1 januari 2013. De kauwenpopulatie wordt door woestijnbuizerds verjaagd. De werkzaamheden worden door ervaren overlastbestrij- ders uitgevoerd, allen in be zit van een valkeniersakte, op de Markt en het Molen water. Uit ervaring blijkt dat de aanwezigheid en het vliegen van deze roofvogels voldoende is om de kauwen ergens anders naartoe te ver plaatsen. Op verschillende plaatsen en met name in het centrum geven duiven ook overlast. Door verschillende dierenliefhebbers worden de duiven gevoederd, hetgeen verboden is. Han Houtekamer heeft zijn kinderen Marien, Anneleen en Marianne aangemeld voor taart van Bliek Meesterbakkers. Ze zijn 11 en 12 november jarig... www.de-faam.nl Lees meer: www.de-faam.nl Heeft u nieuws voor De Faam, aarzel dan niet en stuur het naar: red. faafn@whm.wegener.nl of bel de redactie: 0113-274024. U kunt ook een bericht plaatsen op: De Zeelandhallen stonden van 1 tot en met 3 november in het teken van de jubileumeditie van Contacta.nl 2011, de net- werkbeurs van Zuid-West Ne derland en Vlaanderen. Het 25 jarig bestaan werd gevierd met een extra derde beurshal, zo'n 300 exposanten en een record van 21.035 bezoekers. Bekende sprekers als Bram Moszkowicz, Jan van Halst, Wubbo Oc- kels en Dennis van der Geest zorgde voor boeiende semi nars. Opening van de beurs werd verricht door commis saris van de Koningin in Zeeland Karla Peijs. Vol gend jaar wordt Contacta.nl gehouden van 6 tot en met 8 november in de Zeelandhal len te Goes. Vlissingen In de dojo van Happyfitness in Vlissingen, is afgelopen za terdag een ju-jitsu toernooi ge houden. In de ochtend waren er twee stages van Gaston Vereist en Peter Smid. Gaston had twee combinaties waarmee je binnen één minuut een wedstrijd kon winnen. Peter gaf les over het doorstarten van verschillende fases, dit ook als doel om zo snel mogelijk een wedstrijd te winnen. In de middag waren er wedstrijden, waarbij de deel nemers waren onderverdeeld in zes poules afhankelijk van hun leeftijd en gewicht. Tycho Lo- bers (11) uit Middelburg wist een eerste plaats te behalen in de klasse tot 35 kilo.Hij deed dit door iedere partij te win nen met full ippon, wat een knappe prestatie is, vooral omdat hij de lichtste van zijn poule was. In de klasse tot 60 kilo wist Chavira de Nooijer een eerste plaats te behalen. Zij versloeg haar tegestanders, allemaal jon gens, met full ippon. Zilver werd behaald door Corné Hout (-32 kg), Joey Huijs- man (-42 kg) en Marwan Arab (-60 kg). Brons was er voor Kevin Mies (-32 kg), Damon de Ruijter (-35 kg), Alexander Fayruzov (-60 kg) en Kishan Bakker (-75 kg). Middelburg Heijmans Bouw Zeeland is af gelopen dinsdag (8 november) begonnen met de bouw van fase 4c2 in Woonpark Mortiere in Middelburg. Fase 4c2 bestaat uit totaal elf woningen, waarvan er nu vier in aanbouw worden genomen. Wethouder Albert de Vries heeft onder het toeziend oog van de kopers de eerste paal geslagen. Aan de zuidrand van Middel burg wordt Woonpark Mortiere gerealiseerd. Een nieuwe woon wijk met een bijzonder authen tiek karakter en een ruime op zet. Woonpark Mortiere krijgt een heel eigen signatuur. Naast de typische jaren '30 architec tuur kent de wijk een vormen rijkdom en detaillering die we in latere architectuur nauwelijks nog terugzien. De aansluiting op de typische Zeeuwse architectuur vertaalt zich bijvoorbeeld in wanden met zwarte houten delen of ge pleisterde gevels. Maar ook in roodbruine en paarsrode bak stenen, met hellende daken en witte kozijnen. In totaliteit worden 122 wonin gen gerealiseerd in fase 4. Fase 4c2 vormt samen met fase 4c3 de laatste verkoopfase van dit deel van Mortiere. In stijl zullen de woningen qua architectuur aansluiten op de moderne jaren '30 stijl van de in aanbouw en al gerealiseerde woningen. Ook Woonpark Mortiere ondervindt de gevol gen van de stagnatie op de wo ningmarkt. De Dag van de Mantelzorg is donderdag (10 november). Op deze dag worden in het hele land activiteiten geor ganiseerd om mantelzorgers in het zonnetje te zetten. Klaar staan voor een ander lijkt vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Daarom zijn mantelzorgers zo onmisbaar en moeten we zuinig op ze zijn. Mantelzorg is onbetaalde zorg voor chronisch zieken, gehandicapten en hulpbe hoevenden door familiele den, vrienden, kennissen en buren. De meeste mantelzorgers vinden het vanzelfsprekend om voor hun naaste te zorgen, maar lopen tegen tal van problemen aan. Een van die problemen is vervanging. Juist de mantelzorger moet er zo nu en dan eens even tussenuit voor een lang weekend of kor te vakantie. De zorg kan dan overgenomen worden door een vrijwilliger van Stichting Han- den-in-Huis. Zij nemen in die periode dag en nacht alle werk zaamheden van de mantelzor ger over. De patiënt is in goede handen, blijft in zijn of haar eigen vertrouwde omgeving en hoeft niet -tijdelijk- naar een verpleegtehuis. Handen- in-Huis krijgt steeds meer verzoeken om tijdelijke ver vanging van mantelzorgers. "Door de toenemende vraag dreigen wij nu door onze vrijwilligers heen te raken", vertelt Jacqueline Beekes, manager van Handen-in- Huis. De stichting is dan ook dringend op zoek naar nieuwe enthousiaste vrijwil ligers. Vrijwilligers krijgen een reis-en dagvergoeding. Bel; 030-6590970 Middelburg Verschillende voetbalclubs op Walcheren doen mee aan de verkiezing Voetbalclub van het Jaar. De verkiezing draait om waardering van de leden en supporters en met elke stem worden meteen drie goede doelen gesteund: de Johan Cruyff Foundation, stich ting Spieren voor Spieren en de Dirk Kuyt Founda tion. De sponsors keren voor iedere stem 0,05 eurocent uit. De voetbalclubs worden door de stemmer beoordeeld op sfeer, accommodatie, be stuur en spelopvatting. Stemmen kan tot 22 decem ber en er zijn mooie prijzen te winnen. www.uoetbalclubuan- hetjaar.nl CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN 50 vestigingen in Nederland 50.000 artikelen online r 0900-23 56 897 www.warmteservice.nl

de Faam | 2011 | | pagina 1