f Bruggen in de Mortiere 1 F F Middelburg dooft het licht Welkom op de wijktafel Theater op de agenda Fietsenopruimactie rond station en stadhuis Cursus Omgaan met dementerenden woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Middelburg ondersteunt de Nacht van de Nacht. Zij roept bedrij ven en burgers in de gemeente op om op de avond van zaterdag 29 oktober de reclame- en sierverlichting van hun gebouw te doven. Nederland wordt steeds lichter, en steeds meer mensen en dieren on dervinden daar hinder van. Uit onderzoek blijkt dat 48% van de mensen hinder ondervindt van kunstlicht. Daarnaast heeft de verlichting ook ne gatieve effecten op de dierenwereld. Meer dan 50% van de dieren leeft namelijk 's nachts. De Provinciale Milieufederaties en de stichting Natuur en Milieu organise ren de zevende Nacht van de Nacht. Zij willen aandacht vestigen op en iedereen informeren over de schoonheid en het belang van duisternis en hoe men daaraan een bijdrage kan leveren. Er kan veel slimmer en zuini ger verlicht worden zonder dat de veiligheid of de sfeer in het geding is. Tijdens deze avond dooft de gemeente de sierverlichting op toonaange vende gebouwen, zoals de Lange Jan, het stadhuis, de Kloveniersdoe len, molens. Kijk op www.nachtvandenachtmiddelburg.nl voor meer informatie. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen de wijk. Deze ronde wijktafels wordt ook gebruikt om de wensen van bewoners te inventariseren. U bent van harte welkom! Wanneer en waar? Woensdag 2 november Woensdag 2 november Maandag 14 november Woensdag 16 november Dinsdag 22 november Maandag 28 november Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Arnemuiden, Arne Sint Laurens, Van Cittershoff Griffioen, Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Stromenwijk/t Zand, De Vergulde Baars Binnenstad, Stadsschouwburg De vergaderingen in Dauwendaele, Nieuw Middelburg, Mortiere, Zuid, Klarenbeek/Veersepoort zijn achter de rug. De wijktafels zijn voor ieder een vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die be gint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Onlangs is het ontwerp Molenwaterpark en het voorlopig ontwerp theater aan de gemeenteraad en belangstellenden gepresenteerd. In december neemt de gemeenteraad een besluit over dit ontwerp en de opties die hierbij zijn toegelicht. Daarna kan worden ge werkt aan een definitief ontwerp. Op dinsdag 1 juli 2008 heeft de gemeenteraad het Molenwater aange wezen als locatie voor het nieuwe theater. Het theater komt daarmee in een nieuw te realiseren stadspark. Op deze manier wil de gemeente aan twee wensen tegelijk tegemoet komen; een stadspark en de vervanging van een theater in de binnenstad. Vervolg project Molenwaterpark en bouw Theater 8 december: gecombineerde commissievergadering Maatschappelijke Zaken en Ruimte Dit betekent dat de inspraak over dit onderwerp tijdens deze commissievergadering plaatsvindt. Op de reguliere commissie vergaderingen wordt dit onderwerp niet nogmaals geagendeerd. 19 december: raadsvergadering behandeling Voorlopig Ontwerp Te verwachten traject in 2012 februari: voorontwerp bestemmingsplan mei: opstellen inspraakrapport juli: publicatie ontwerp bestemmingsplan augustus/september: zienswijzen (door een ieder) oktober: opstellen zienswijzerapport november: besluit gemeenteraad vaststelling december: publicatie vastgesteld bestemmingsplan Afgelopen mei is in Mortiere be gonnen met het aanleggen van veertien bruggen voor auto's, fiet sers en voetgangers. De zeven bruggen in het park zijn bijna klaar. Het is de bedoeling dat de andere zeven eind dit jaar gereed zijn. Op de foto metselen bouwvakkers de landhoofden en de muren van een fiets-voetgangersbrug in het Ella Fitzgeraldpark. De foto is ge maakt vanaf de Louis Armstrong- straat in de richting van de Howlin' Wolfstraat. Foto: Aart van Belzen In de week van 31 oktober worden de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station en het stadhuis in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beu gels staan. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan da gelijks tientallen fietsen geparkeerd. Bij het station zijn hierdoor perrons, stationsrestauratie en kaartautoma- ten lastig bereikbaar. Vooral oude ren, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. Het aantal fout geparkeerde (bromfiet sen rondom het stadhuis neemt fors toe. Hierdoor neemt ook de over last/hinder en irritatie toe en komt de verkeersveiligheid in gevaar. Voorts wordt het uiterlijk aanzien van de stad hierdoor negatief beïnvloed. Fiets weg? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kunnen die na telefonische afspraak (tel. 67 57 41) ophalen tegen con tante betaling van 15 euro en op ver toon van legitimatiebewijs en passende fietssleutel. De (bromfiet sen zijn ondergebracht bij de ge meente loods aan de Kleverkerkse- weg (achter de Voedselbank). Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen tijdens kantoor uren met de backoffice Parkeerbe heer van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 57 41. Foto: Aart van Belzen m fi""* porthos MS% Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereni ging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 1 4 00. Het zal je maar overkomen, je partner of ouder krijgt de diagnose Alzheimer of dementie. Wat staat je te wachten, hoe ga je er mee om? Op maandagavond 31 oktober start de cursus "Omgaan met dementerenden" voor mantelzorgers. De cursus is voor partners, kinderen, familie of vrienden, die zorgen voor een dementerende en wordt begeleid door de Case manager dementie van SVRZ en een coördinator van Manteling. In vier avondbijeenkomsten komen onderwerpen aan bod zoals: knelpunten in de zorg, verandering van rol en om gaan met veranderend gedrag. Ook is er aandacht voor ondersteuningsmogelijkheden zoals dagbehandeling, in tervalopname en inzet van vrijwilligers. In de cursus wordt zoveel mogelijk uitgegaan van de knelpunten en vragen van de deelnemers. De cursus wordt gehouden op 31 oktober en 7, 21 en 28 november, van 19.30 uur tot 21.15 uur, in Porthos, St. Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Voor meer informatie, aanmelden of de speciale folder, kunt u bellen met Manteling, 0118 55 35 30. Of neem een kijkje op de website www.mantelingwalcheren.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 9