Voorbereiding op baggeren haven van Middelburg Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis www.middelburg.nl Commissievergaderingen oktober Starters uit Walcheren worden klaargestoomd voor succes 7 Sporten in de herfstvakantie Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 8 Ter voorbereiding op baggerwerk- zaamheden in het Kanaal door Walcheren onderzoekt Rijkswater staat met duikers de bodem van de haven van Middelburg op aan wezigheid van niet gesprongen explosieven. Verder kijken de dui kers wat de precieze waterdiepte onder de woonboten is. Met deze informatie wordt de methode voor het weghalen van het met koper verontreinigde slib bepaald en wordt duidelijk of en hoe de woon boten verplaatst kunnen worden. Bij het detectieonderzoek worden boeien ingezet als markering. De kopervervuiling komt met name van de voormalige Vitrite-fa- briek die in de jaren '40 en '50 vol gens vergunning proceswater heeft geloosd op het kanaal. De sanering richt zich op het tegen gaan van verspreiding van koper naar het oppervlaktewater en naar relatief schone delen. Hierdoor verbetert naar verwachting de wa terkwaliteit en daar zal het eco systeem in het hele Kanaal door Walcheren van profiteren. In de loop van november starten de baggerwerkzaamheden. Voor aan vang van het baggeren worden er openbare informatieavonden ge houden. Data hiervan worden gepu bliceerd wanneer ze bekend zijn. Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke com missiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. Deze staat op voor maandag 7 no vember. Maandag 31 oktober vergadert de commissie Ruimte. Op de agenda staat: Vervanging glasbakken, bouwput en Bachtensteene. Een dag later, dinsdag 1 november, komt de commissie Algemeen Be stuur bij elkaar. Onderwerpen op deze vergaderingen zijn: vaststellen Programmabegroting 2012 en vaststellen van de wijzigingsverordenin gen op de heffing en invordering van de gemeentelijke belastingen en rechten 2012. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Extra commissievergadering Op donderdag 8 december vindt een extra commissie Maatschappe lijke Zaken/Ruimte plaats over het Molenwaterpark en het theater. Een trotse stad Er wordt veel gesproken over het wegtrekken van overheidsinstan ties uit Zeeland. Dit geeft een dub bel gevoel. Samen willen we een kleinere slagvaardiger overheid die verantwoordelijkheid legt bij de burger en de gemeenten. Maar als dat dan gebeurd is de conse quentie van een centraler geleide kleine overheid dat ze uit Zeeland wegtrekken. Dit proces is al tien tallen jaren aan de gang. Gelukkig weet het bedrijfsleven Zeeland wel te waarderen en deze moeten we dan ook omarmen en faciliteren. Daarvoor hebben we ruimte nodig en een goede sa menwerking met onze buurge meenten. De ruimte op Walcheren is schaars en moeten we goed ge bruiken. Ondernemers die zich wil len vestigen doen dit liever zo snel mogelijk en zitten niet op bureau cratie te wachten. De WD wil dat er een ondernemersplein komt bij de gemeente waar ondernemers, overheid en werkzoekenden el kaar kunnen versterken. Naast deze inzet moet Middelburg ook aantrekkelijk zijn voor de men sen die er willen wonen. De WD wil een gemeente met goede voorzieningen, Dit is een vereiste voor nieuwe Middelburgers om er zich te vestigen. Daarom moeten we de hoge kwaliteit van bijvoor beeld de Zeeuwse Concertzaal en de Zeeuwse Bibliotheek kunnen behouden. Ook hierin zien we de ontwikkeling van het nieuwe theater in Middelburg als noodza kelijk. Op de plek waar het al 200 jaar staat omgeven door het Mo lenwaterpark. Het theater en het park moet een levendig geheel worden. Het plan van het Molenwaterpark is mooi maar het wordt wel in tweeën verdeeld door een dubbele rij kas tanjes. Dit zorgt dat het niet als Foto: Jan Koole een geheel oogt. Dit is een keuze die men nu maakt, toch zou de landschapsarchitect er beter aan doen om dit aan te passen om het park meer een geheel te laten vor men. Ontwerp een fantastisch park voor de komende vijftig jaar en blijf niet sukkelen met een misplaatste beplanting uit het verleden. We gaan weer naar de laatste maanden van het jaar toe. De ge zelligheid en intimiteit die dit met zich meebrengt is ook een waarde die Middelburg heeft. Gezellig slenteren door de straatjes en in de verlichte huizen kijken heeft een charme die vele Middelbur gers waarderen. En als je dan alles overdenkt moet je wel con cluderen dat je trots mag zijn Mid delburger te zijn. Als u vragen heeft of met ons wil meedenken kan dit. Regelmatig hou den we ons liberale café in "de Mug" aan de Vlasmarkt. Kijk op de web site naar de eerstvolgende datum, ledereen is van harte welkom. Frac tieleden en wethouder zijn aanwezig om met u op informele wijze van ge dachte te wisselen over onze ge meente Middelburg. Benno Nieuwenhuis Fractievoorzitter WD bniewenhuis@online.nl Het starten van een eigen zaak op Walcheren zit in de lift. Zo zijn er in de eerste drie kwartalen van dit jaar meer dan 244 ondernemers voor zichzelf begonnen in drie Walcherse gemeenten. Een groei van bijna 19 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Toch blijkt dat de helft van deze jonge ondernemers binnen vijf jaar er de brui aan geeft door gebrek aan succes. Tijdens de Week van de Starter or ganiseert de Kamer van Koophandel en de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere op woensdagavond 9 november de bijeen komst 'Starten met succes op Walcheren' in Golden Tulip Strandho- tel Westduin in Koudekerke. Ondernemers willen natuurlijk succesvol zijn en geld verdienen. Vooral een eigen bedrijf in de persoonlijke dienstverlening en de detailhandel op Walche ren zijn erg in trek. Maar er komt veel om de hoek kijken omvan een eigen zaak een succes te maken. Daarom ondersteunen de gemeenten en de Kamer van Koophandel ondernemers in de dop en net gestarte onderne mers met deze gratis bijeenkomst. Tijdens deze avond wordt het huidige ondernemersklimaat en de kansen voor een eigen zaak op Walcheren in beeld gebracht. Daarnaast komen onderwerpen aan bod waar een startende ondernemer mee te maken krijgt zoals financiering, verzekeringen, belastingen en marke ting. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en duurt tot 22.30 uur. Ondernemers uit de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere kunnen zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden op www.kvk.nl/startkoudekerke. Het team van Middelburg in Beweging organiseert iedere vakantie leuke sportactiviteiten. Donderdag 27 oktober is het Zeeuws Kampioen 4tegen4 voetbal in sportpunt Zeeland in Goes. De vertegenwoordigers van Middelburg hebben zich dinsdag via de voorronde geplaatst. In de gymzaal aan de Mosselkreekstraat in de Stromenwijk is er vrijdag 28 oktober een Multibaltoernooi voor iedereen tussen de 6 en 14 jaar. Multibal is een mix van verschillende balsporten en staat garant voor plezier en spektakel. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 8