Blokje bij Blokje dermaTeam Zaterdag 29 oktober OPEN DAG 10.00-15.00 uur polikliniek dermatologie huid- en laserkliniek huidtherapie Middelburg Volg ons op Twitter! Lezing autisme context Symposium mensenrechten Exposities Walcheren voor uw huid U kunt onze prachtige nieuwe polikliniek bekijken, kennismaken met de beste dermatologen van Nederland en live demonstraties van (laser)behandelingen volgen, huidtherapie en nog veel meer. Dermateam Middelburg In Barcodegebouw Park Veldzigt 67 4336 DR Middelburg 0118-673050 www.dermateam.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 7 PIET PAÜLÜSMA COMIC Door Piet Voordes De papieren krant valt wekelijks in uw brievenbus, maar De Faam is al een aantal maanden ook via Twitter en Facebook te volgen. Volg ons ook een lees het dagelijkse nieuws. www.de-faam.nl m m m Leo Blok (midden) met een aantal vrijwilligers van Blokje bij Blokje. FOTO: LEON JANSSENS Heinkenszand De Nederlandse Vereni ging voor Autisme houdt 2 november een lezing over autisme en communicatie in combinatie met context blindheid in De Stenge in Heinkenszand. Spreker Kobe Vanroy van Autisme Centraal begint om 19.30 uur met de lezing. Kosten zijn 5 euro. Reserveren: es- ther.seaside@zeelandnet.nl 0118-418863 (19.00-20.00) Middelburg In de Roosevelt Academy is op vrijdag 2 december een symposium over mensen rechten. Na het welkomst woord om 10.00 uur spre ken J. Hermans, prof. T. van Boven en H. Sakkers over mensenrechtensteden. Na de lunch begint het Engels talige deel met onderwerpen rondom de sociaalweten schappelijke inzichten over de legitimiteit van mensen rechten. Inschrijven: ^de cember roac.nl Voor het voormalige ROC- gebouw aan de Verlengde Bonedijkestraat staat een kleurige clown uitnodigend op bezoekers te wachten. Bij na der inzien blijkt hij van Lego bouwsteentjes te zijn ge maakt, zoals alles binnen in het teken van Lego staat. Het is een idee van organisator Leo Blok die in juli 2010 met de Stichting Blokje bij blokje begon en sinds september op dit nieuwe adres zit. Leonjanssens Vlissingen Samen met zes vrijwilligers is het iedere woensdag en zater dag van 13.00 tot 18.00 uur, veelal met kinderen, bouwen met Lego geblazen. "Blokje bij blokje heeft twee doelstel lingen", zegt Leo Blok, "Een sociaal maatschappelijke om mensen bij elkaar te brengen, en een educatieve omdat je met Lego creatief bezig bent. Lego schept een band." Wij organise ren ook kinderfeestjes en dat is een groot succes. "Het is uniek want wij zijn de enige in Neder land die dit zo met Lego doen", aldus Blok. In het gastenboek staat op 12 oktober 'Fantasti sche middag gehad met goede, behulpzame begeleiding'. Bedrijfslogo's Stichting Blokje bij blokje maakt ook gesponsorde bedrijfslogo's in Lego, zoals het logo van De Faam dat vorig jaar op de voor pagina stond. En ook een aantal bekende Vlissingse gebouwen. Leo Blok is bezig om met Lego technieklessen voor basisschool leerlingen te maken. "Wie nog Lego over heeft en er wat leuks mee wil doen kan deze aan ons doneren", laat Leo weten. Aanstaande vrijdag is Blokje bij blokje extra open van 13.00 tot 18.00 uur. Blokje bij blokje, Verlengde Bo nedijkestraat 279, Vlissingen, www.blokjebijblokje.nl World of Silk Bij World of Silk in Melisker- ke wordt zaterdag 29 oktober de expositie From Japan with Love afgesloten met spet terende Japanse activiteiten. Mevrouw Matsunaga en mevrouw Kawabe laten zien hoe je een kimono moet dra gen. Dit is een fascinerend schouwspel. Ook is er een demonstratie van een offici ële Japanse theeceremonie. Om 13.30 uur beginnen de activiteiten. www.worldofsilk.nl Terra Maris Spinnen is de titel van de nieuwe wisseltentoonstelling in Terra Maris, het museum voor natuur en landschap in Oostkapelle. Overal zijn spinnen, buiten maar binnen net zo goed. Je bent nooit verder dan een meter bij een spin vandaan. Ze zitten onder vloeren, achter mu ren, op de kast en onder de piano. En als je er toch niet aan kunt ontsnappen, kun je maar beter meer te weten komen over deze ongenode huisgenoten. De tentoonstel ling is tot en met 1 april 2012 te zien. De Pluyme In De Pluyme aan de Nieuw- straat 29 in Middelburg is vanaf 6 november Naked Life te zien. Portretschilder Janita de Jong exposeert tot en met 12 november. Ze is een beginnend zeeuwse kunstenaar. De naak ten, geschilderd in hun innerlij ke omgeving, zijn gevormd uit hun achtergrond. Janita tekent live portretten van woensdag 9 t/m zaterdag 12 november van 13.00-17.00 uur, Pakhuis 22 Tjeerd Brakema exposeert op zondag 6 november zijn werk in Pakhuis 22, tijdens de kunst- en cultuurroute in Mid delburg. Hier is recent werk van hem te zien uit 2011. Brakema schildert/tekent in zijn eigen expressieve stijl. Hij heeft de af gelopen jaren diverse exposities gehouden in Zeeland maar ook daar buiten. Bijzonder is dat Brakema in 2011 ook gedich ten heeft geschreven. Zijn ver huizing naar Vlissingen zorgde voor een creatieve bloei. "Als men dit gedichten noemt dan ben ik per ongeluk naast schil der ook dichter." www.woongoed.nl 0118-691700 l.nl eengoede woning,een fijne straatvoor iedereen Woongoed doet er alles aan om haar klanten zo goed mogelijk van dienst te zijn. Sinds januari 2011 bieden wij aan. Een beveiligde site waarop de huurders in een oogopslag een duidelijk en handig overzicht krijgen van hun persoonlijke gegevens zoals betalingsoverzicht, huurcontract en woningwaardering. Daarnaast willen we onze klanten ook telefonisch en aan de balie zo vlot mogelijk helpen. Daarom krijgen we vanaf 1 november nieuwe openingstijden. Zo kunnen we voldoende tijd inplannen voor alle vragen en voorkomen we onnodig wachten. maandag t/m vrijdag: 08.18 - 12.00 uur zonder afspraak maandag t/m donderdag: 12.00 - 16.30 uur met afspraak

de Faam | 2011 | | pagina 7