Opvallend hoe zacht... Appartementseigenaar? Henk Spaan Boer Koekoek wint Televizierring Column Vurrukkulluk Win Golden Earring very best of CD Beschermend ondergoed kan er ook vrouwelijk uitzien »Gratis voorlichting voor appartements eigenaren! Thrillerfestival in Zoetermeer Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 42 Vraag ernaar bij uw apotheek of medisch speciaalzaak TENA Protective Underwear zit als ondergoed en is net zo persoonlijk. Het is verkrijgbaar in de maten M en L. En je hebt de keuze uit twee absorptieniveaus: discreet en plus. Zo ben je altijd verzekerd van voldoende bescherming. Ontdek nu zelf hoeveel bescherming én vrijheid je krijgt met TENA Protective Underwear. Vraag ernaar bij uw apotheek of me disch speciaalzaak. Op 25 september schreef ik hier, naar aanleiding van die te leurstellende 'canon' van de Nederlandse televisie: "Een inter netverkiezing heeft doorgaans een lijst tot gevolg waarop Boer Koekoek de eerste plaats inneemt." Vervang internet door sms en Johan Derksen wordt de Boer Koekoek die een Televizier- ring wint. Dit klinkt onaardiger dan ik het bedoel. Een van de aangename karaktenrekken van de Nederlander, het volk, de kijker, de massa, het gepeupel, is een sympathie voor markante figuren. Derksen, Genee en Van der Gijp zijn markant, op het karikaturale af. Dat ze zich daarvan bewust zijn was goed te zien aan het jasje dat Derksen in de uitzending van vrijdag droeg. Het was een statement tegen de opgeblazen en zichzelf opblazende televisie coterie die het concurrerende programma rond de uitreiking van die Ring op Nederland 1 bevolkte. Naar de Voice of Holland keken vrijdagavond 3,3 miljoen mensen. John de Mol dacht: 'ik laat één keer een regeltje mee lopen met de aansporing op ons te stemmen en kat in het bak kie. Het was een totale overschatting van het formatOp wie moetje stemmen? Op Wendy van Dijk? Laat me niet lachen. De Voice of Holland heeft televisiemuizen nodig die de langs denderende trein van het format niet in de weg lopen. Wie is de mol?'is ook een formalIn De Wereld Draait Door van vrijdag (1,3 miljoen kijkers) mochten de makers om onze stemmen smeken. Het geweeklaag om hun miskenning, vier keer genomineerd nooit gewonnen, had geen enkel gevolg. We willen stemmen op mensen: Genee, de man aan wie we zo graag een hekel hebben, Van der Gijp, die vast diepgang heeft anders werd hij niet depressief en Derksen met zijn algemeen aanvaarde populisme, want hij zegt het zo leuk. Welnu, naar het programma Voetbal International keken een half miljoen mensen. Derksen hoefde maar een keer of acht te zeggen 'overal schijt aan te hebben' en de kijkers naar de Voice of Holland vonden hem het leukst. Voetbal International is een programma dat ik met plezier volg, vooral vanwege de menselijke maat. Het format is van ondergeschikt belang. www.deweekkrant.ril/spaan Er zijn in het hele land bijeenkomsten voor eigenenaren van appartementen. FOTO: ERIK VAN DER BURGT/VERBEELD 100 888 HUIVER FESTIVAL Een dagje winkelen, een mooie reis maken of gewoon een ongestoorde nachtrust. Dat lijkt allemaal vanzelf sprekend. Maar heb je te maken met urineverlies (en 700.000 vrouwen in Neder land hebben dat!), dan is het dat niet. Voor je het weet plan je alles 'om een wc' heen. Of ga je zelfs uitstapjes of activiteiten vermijden. TENA wil dat voorkomen. Ie dereen moet kunnen doen wat hij of zij graag wil. Met TENA Pants kon dat al. En met de ver nieuwde TENA Pants kan dat zelfs nog beter. Nieuwe generatie Pants TENA Pants combineren de zekerheid van een verband met het comfort van een broekje. Misschien hebt u ze al eens geprobeerd of draagt u ze re gelmatig. En weet u hoe zeker dat voelt en hoeveel vrijheid het u geeft. Het kan natuurlijk ook zijn dat u tot nu toe alleen verbanden gebruikt en twijfelt - over de stap naar beschermend ondergoed. Welke van de twee vrouwen u ook bent: er is nu iets nieuws dat u kunt proberen. TENA Protective Underwear. Deze nieuwe generatie Pants laat zien dat beschermend on dergoed er ook vrouwelijk uit kan zien. Vrouwelijke pasvorm TENA Protective Underwear is gemaakt van een uniek, elas tisch materiaal. Daardoor is het broekje dunner, heeft het een perfecte pasvorm en zit er geen elastiek in de taille. Tijdens Nederland Leest (t/m 18 november) lezen bekende en onbekende Ne derlanders elke dag na mid dernacht op Nederland 2 een fragment voor uit Het leven is vurrukkulluk. Remco Campert las zelf het eerste hoofdstuk voor en zal ook de laatste pagina lezen. ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Bovendien voelt het materiaal als katoen. Om het af te maken, heeft TENA Protective Under wear een fijn bloemenmotiefje. Maar één ding is onveranderd. De bescherming is net zo goed als die van TENA Pants. De sterk absorberende kern neemt urine direct helemaal op. En Fresh Odour Control™ voor komt het ontstaan van geur tjes. Net als ondergoed Dat alles bij elkaar zorgt ervoor dat TENA Protective Under wear voelt als ondergoed en zit als ondergoed. Niemand die er iets van merkt. We voorspellen zelfs dat u haast zult vergeten dat u het draagt. Want daar is het uiteindelijk al lemaal om te doen. Dat u alle vrijheid hebt om te gaan en staan waar u wilt. En zorgeloos kunt genieten. De vele regels rond het wonen in een appartement roepen vaak vragen en problemen op, zeker als je eigenaar bent. VvE Belang, Belangenorganisatie voor Appartementseigenaren, geeft hierop antwoord tijdens vijf voorlichtingsbij eenkomsten in het land. Vragen als: hoeveel moet ik maandelijks aan de Vereniging van Eigenaren (VvE) betalen en ben ik verplicht mee te be talen aan het reservefonds voor onderhoud? En wat mag een eigenaar zelf doen en waarvoor heeft hij toestemming nodig van de VvE? Op al die vragen geeft VvE Belang antwoord tijdens de voorlichtingsbijeenkomsten. Alle appartementseigenaren en bestuursleden van VvE'en zijn welkom bij deze bijeenkomsten. De toegang is gratis! Kopers en eigenaren van een appartement zijn automatisch en verplicht lid van de VvE waar hun appartement deel van uit maakt. Dat brengt rechten en plichten met zich mee, want alle eigenaren zijn samen eigenaar van het complex. Ze hebben dus ook een gezamenlijke ver antwoordelijkheid als het gaat om het onderhoud en daar komt tegenwoordig ook energiebespa ring bij. Een goed onderhouden en energiezuinig gebouw geeft niet alleen meer wooncomfort; de waarde van de appartemen ten wordt er ook door verhoogd. Sinds mei 2008 moet iedere VvE een reservefonds hebben waaruit het (toekomstig) groot onderhoud betaald kan worden. Dit voorkomt onaangename financiële verrassingen in de toekomst. Dan gaat het om schilderwerk, maar ook bijvoor beeld om (groot) onderhoud aan het dak, de gevel en de lift. Al lemaal zaken die nodig zijn om de waarde van het gebouw op peil te houden. Programma Het hoofdprogramma voor de pauze gaat in op actuele juridi sche VvE-onderwerpen. Maak gebruik van deze gelegenheid en discussieer actief mee over (nieuwe) regelgeving en over zaken die u allen aangaan. Na de pauze is deze keer gekozen voor een niet VvE-gerelateerd onderwerp. Prof. Mr. Martin Jan van Mourik vertelt met veel deskundigheid en de no dige humor over slim erven en schenken, waarbij u voorkomt dat de fiscus met een deel van de erfenis aan de haal gaat. Een unieke bijeenkomst, die u niet mag missen! Daarnaast zijn er vier work shops. Voor de pauze: work shop 1: Voor wie nog geheel onbekend is met de basisregels en de rechten en plichten van het wonen in een appartement. Workshop 2: Energiebesparen binnen de VvE: zo pakt u dat aan! Na de pauze: workshop 3: Liftrenovatie, energiebesparen en het capaciteitstarief. Work shop 4: Het belang van planma tig onderhoud, het vaststellen van het verplichte reservefonds en het meerjarenonderhouds- plan. Op een uitgebreide informa tiemarkt presenteren ruim 40 bedrijven hun producten en diensten. Waar en wanneer? De bijeenkomsten worden ge houden op: Maandag 31 oktober in Theater De Philharmonie in Haarlem; Dinsdag 08 november in het Evoluon in Eindhoven; Dinsdag 15 november in Thea ter Orpheus in Apeldoorn; Dinsdag 22 november in Ahoy Rotterdam in Rotterdam; Dinsdag 29 november in Nieu- wegein Business Center in Nieuwegein. De bijeenkomsten zijn 's mid dags van 14.00 tot 16.45 uur en 's avonds van 19.30 tot 22.15 uur. Voor het bezoeken van de informatiemarkt is de foyer al om 13.00 en 18.30 uur open. Aanmelden U moet zich wel vooraf, zowel voor het hoofdprogramma als voor de workshops, aanmel den via: www.webelang.nl. Na ontvangst van uw aanmelding ontvangt u een toegangsbewijs en een routebeschrijving. Bij VvE Belang zijn inmiddels bijna 10.000 VvE'en aange sloten met ruim 200.000 ap partementseigenaren. Wilt u zich ook aansluiten? Vraag een exemplaar van het zojuist verschenen novembernum mer van VvE Magazine aan: info@webelang.nl. Meer infor matie: www.vvebelang.nl of 0900-20.20.510 0,10/min). Belangenorganisatie voor Appartementseigenaren Het is griezelen van zaterdag 29 oktober tot en met zater dag 5 november. Dan wordt voor de derde keer het Thril lerfestival in Zoetermeer ge houden. Tijdens dat festival is van alles te beleven op alle gebieden van thrillers (lite ratuur, film, theater, kunst en muziek) Op maandag 31 oktober is Zoetermeer het middelpunt van Hollywoodstijl glitter en glamour tijdens de vip- en publiekspremière van de spannende thriller The Whistleblower. Deze film vertelt het waargebeurde ver haal van Kathryn Bolkovac en hoofdrollen worden ge speeld door Rachel Weisz en Monica Bellucci. Voor deze première worden tal van BN'ers in gala verwacht. Het publiek kan zelf meege nieten van de premières. Zo is er een gelimiteerd aantal kaarten verkrijgbaar voor be zoekers aan het festival: tus sen de sterren kijken naar de film. Vip-kaarten kosten 50 euro, inclusief rode-loper ontvangst, welkomstborrel, drankje en snack tijdens de film, exclusieve afterparty en goodie bag. Kaarten voor de publiekspremière kosten 15 euro. Kijk voor informatie over de premières en het complete programma op www.streek- bladzoetermeer.nl en www. thrillerfestivalzoetermeer.nl FOTO PETER ELENBAAS

de Faam | 2011 | | pagina 42