Lezersmenu Zanzi-Bar Gitaarvi BON LEZERSMENU DE FAAM Grandpa Nick speelt met Oudeman Vijf films van vijf Zeeuwse regisseurs Stichting Dansz showt ervaring 50 EURO Blijft de herfst toeslaan met wind en regen of niet? Piet weet het! Het weer Grooves in 'African Blues' De Faam heeft voor u weer een lezersmenu geselecteerd. Ditmaal krijgt u bij Zanzi-Bar in Middelburg in de maand november voor 25 euro per persoon een prachtig viergangenmenu dat u zelf kunt samenstellen. U kunt kiezen uit een selectie van drie voorgerechten, drie hoofdgerechten en drie nagerechten. Bovendien krijgt u tussendoor een tussengerechtje van de chef geserveerd. Het menu is een maand lang geldig, twijfel niet en reserveer tijdig. Wie Zanzi-Bar binnenloopt, voelt zich meteen thuis. Het restaurant is knus, maar toch erg hip en eigentijds inge richt. Wij ploffen neer in de comfortabele zitkussens in een gezellig lounchehoekje, benieuwd wat chefkok Dennis Willems ons gaat voorschotelen. Deze getalenteerde chefkok heeft zich al bewezen in verschillende gerenommeerde restaurants. En na een tijdje in Spanje te hebben gewerkt, wil hij nu Zanzi-Bar letterlijk op de culinaire kaart zet ten. Vanaf november komt Zanzi-Bar dan ook met een compleet nieuwe kaart, met hoogstaande gerechten. Als voorgerecht kunnen we kiezen uit rolmops van tonijn en konings- krab met een crème van avocado en compote van rode ui of een salade van groene appel met gebakken huisgemaakte bloedworst en zoetzure rode biet of een gazpacho andaluz met knoflookcroutons en groente- brunoise. We gaan voor het eerste. De rolmops blijkt een mooi ge rechtje. De smaken zijn subtiel en in balans. In de verfijnde avocadocrème proeven we een vleugje oester. De crème is gegar neerd met oesterblad, legt Willems even later uit. Heerlijk! De keuze voor een hoofdgerecht is moeilijk, maar uiteindelijk gaan we voor de lijngevangen rog uit eigen wateren met aardpeer, witte bonen, kruidensla en jus de veau. De wild van ,de dag met passend stamppotje mét een kuiltje en de luxe ratatouille van lokale groen- :s met gruyère en couscous laten we voor een volgende keer. De rog is perfect gebak- :en. Een knapperig korstje omhult een fijne, zachte vis. De kruidensla is een .maakexplosie zonder dat het te veel is. De aardpeer- en wittebonenzalf zijn ook weer aibtiel. Ik kan echter niet genoeg krijgen van de jus de veau. Wat een mooie uitgebalan- :eerde smaak is dat toch, die geweldig goed combineert met de rog. Na deze moofë"gerechten, kunnen we niet wachten wat chefkok Dennis Willems voor ons als nagerecht in petto heeft. De truffelkoek met brie d' meaux en karamel klinkt erg aanlokkelijk, dus die nemen we. Al prikkelen het am bachtelijk bereide popcomijs met een wafeltje van gezoute popcorn en de witte koffie misérable met siroop van hop jes ook onze fantasie. Als Dennis Willems even later de bordjes op tafel zet, zijn we verrast Een mooi stukje patisserie, met een ietwat gesmolten stukje brie erop en her en der het decadente ingrediënt truffel. De brede randen van het bord zijn versierd met banen van karamel. En juist die combinatie van zoet en hartig blijkt fantastisch te werken. De brie is mooi rijp, de truffel subtiel aanwezig en de patisserie lekker knapperig. De eigengemaakte karamel maakt het geheel helemaal af. Een erg mooi nagerecht dat uitstekend bij dit jaargetijde past. Na dit verrassend mooie menu concluderen we dat eigenaar Martin Priem met Dennis Willems een supertalent in de keuken heeft staan. Zanzi-Bar gaat met de nieuwe menukaart, waarop elke maand weer andere culinaire hoog standjes komen te staan, zich zeker onderscheiden van andere etablissementen op en rond de Markt. En Willems maakt niet alleen voor het oog mooie gerechten. Hij stopt ook passie in zijn creaties en dat proef je! Het lezersmenu is geldig in de hele maand november op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag na reservering via 0118-851840 of infofa cityclub-zanzibar.nl en op vertoon van onderstaande bon. Cityclub Zanzi-Bar - Markt 79 - Middelburg - www.cityclub-zanzibar.nl (Vanaf 6 november gesloten op zondag, maandag en dinsdag) VOORLETTERS M/V: NAAM: ADRES: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: Uit in Zeela www.de-faam.nl Grandpa Nick Sessieband speelt zondag 30 oktober in Café 't Schuttershof in Middelburg. Speciale gast dit keer is Michelle Oudeman. Deze veelzijdig zangeres is een veelgevraag de studio muzikante. Haar soulvolle stem is te horen in diverse radio- en tv produc ties (Popstars en The Voice leader). Ze treedt ook op als backingvocaliste bij onder meer Trijntje Oosterhuis, Shirma Rouse, Holland Symfonia en vele anderen. Verdere gasten bij deze sessie zijn zanger Spencer Croes, Leo van de Ketterij op gitaar en Frank Strokap op bas. De Grandpa Nick Sessie is een groep met el kaar musicerende vrienden die sinds 1987 minstens een keer per maand spelen. Aanvang 17.00 uur. Cinema Middelburg pre senteert de Zeeuwse Film dag. Zaterdag 5 november vertoont het filmhuis in Middelburg vijf films die gemaakt zijn door Zeeuwse regisseurs. Deze regisseurs zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en verhalen te vertellen en bezoekers krijgen bij de koffie koekjes van Zeeuwse Vlegel. Passion in three Move ments is een film van Rebecca de Wittene. De documentaire laat aan de hand van een jonge violist en danseres zien wat er voor nodig is om een pas sie uit te voeren. Pront in 't Kleed van Madelief de Heer is een korte film over klederdracht op Walche ren. Terwijl het dragen van klederdracht ooit een wijdverspreid gebruik was, zijn er vandaag de dag nog maar een handvol ouderen die het dagelijks dragen. Mrs Henderson, een korte stopmötion film van Mary Remijnse en Robbert Jan Swiers. De beelden zijn opgenomen in Zeeland. Het is een op waarheid gebaseerd verhaal over leven en dood. Circada van kunstenaar Rob Maaskant, is een surrealistische film met als basis de beleve nissen die het reizende kunstenaarsgezelschap Het Bedrijf v/h opdeed tijdens de vele tournees langs festi vals. Twee Levens van Fifi Visser is een documentaire over de zoektocht van haar ouders naar hun verloren zoon. Aanvang films 14.00 uur. Meer informatie over de films of reserveren via www.cinemamiddelburg.nl. ;.w.v Stichting Dansz treedt op in De Stenge. mmttÊÊggÊgM FOTO:PR Dansers en danseressen van Stichting Dansz treden zondag 30 oktober om 15.00 uur op in De Stenge in Heinkenszand. Stichting Dansz is een Zeeuws dans gezelschap en is in 1984 opgericht op initiatief van balletpedagoge Lia Sorber. Dansers doen er podi- umeryaring op en maken kennis met professionele choreografen van buiten de provincie. Stichting Dansz heeft het afgelopen jaar met veel nationaal en internatio naal bekende choreografen gewerkt. Een selectie uit hun werk wordt tijdens deze productie uitgevoerd. Kaarten via 0113-311999 of info@vrijwilligershuis.nl. Mike Stern wordt beschouwd als Eén van de beste gitaristen ter wereld speelt dinsdag 1 november in Café 't Schut tershof, Schuttershofstraat in Middelburg. Mike Stern. Deze gitaarvirtuoos geeft een optreden met de band. Die be staat naast Stern uit drummer Dave Weckl en Bob Malach op de saxen, Chris Minh Doky speelt de bas. Dit concert is een coproductie met Paradox in Tilburg, dat inmiddels al uitverkocht is. Voor het optreden in Mid delburg zijn ongeveer 300 plaatsen beschikbaar. Gitarist Mike Stern debuteer de bij Blood, Sweat and Tears The Five Great Guitars treden op in Theater de Mythe in Goes. Muzikale spin in het web is de Nederlandse topgi- tarist Jan Kuiper. Tweejaar lijks stelt hij een sterrenteam van collega-toppers samen, waarmee hij een Great Guitar- show voor de grote theaters uitbrengt. Het thema van dit jaar is African Blues. Naast jazzgitarist en India Groove-specialist Jan Kuiper treden op: de swingende basgitarist Digmon Roovers, blues gitaarheld Erwin Java, de koning van de Malinese 'desert blues' Zoumana Diarra en de Malinese gitarist/vocalist Habib Koité. Dinsdag 1 november, aanvang 20.00 uur. Kaarten www. theaterverkoopzeeland.nl of 0900-3300033.

de Faam | 2011 | | pagina 40