INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE Altijd actueel: de-faam.nl INFORMATIEF OVERHEID woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 36 AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - Agathastraat 59, het maken van een uitweg (14-10); Domburg - Prinsepark 44, het plaatsen van een veranda, het wijzigen van een woning en het Douwen van een berging (13-10); Grijpskerke - Hogelandseweg 6, het slopen van een noodwoning (17-10); Koudekerke - Weststraat 22, het verwijderen van standleiding toilet op de be gane grond (1 8-10); Vrouwenpolder - Fort den Haakweg 1 3, het maken van een uitweg (1 8-10); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat net college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - Geschieresweg 7, het bouwen van een recreatiegebouw en het gedeeltelijk slopen van een schuur (17-10); Oostkapelle - Wijkhuijsweg 7, het slopen van asbesthoudende dakbedekking (17-10); - Oranjezonweg 1het handelen in strijd met het bestemmings plan om uitbreiding van een mi- nicamping mogelijk te maken (17-10); - Oosterpark 44, het kappen van 2 bomen en het plaatsen van een dakopbouw (19-10); Serooskerke - Hondegemsweg 2, het uitbrei den van een winkelpand en het plaatsen van een luifel (17-10); Westkapelle - Joossesweg 130, het uitbreiden van een recreatiewoning (17-10); Zoutelande - Springvloed 12, het uitbreiden van een vakantiewoning (17-10); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzie ning). De vergunning en de bij behorende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Wij zijn van plan de volgende omgevingsvergunning te verlenen: Veere - Locatie: Markt 5 - Voor: het restaureren van het stadhuis Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen de ont werp omgevingsvergunning, de aanvraag en de daarbij beho rende stukken van 27 oktober t/m 7 december 2011 ter inzage. Tij dens deze termijn kan iedereen een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het col lege. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u con tact opnemen met Theo Elenbaas, tel. (0118) 555 349. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kan indienen tegen het definitieve besluit. Dit kan alleen als u tegen bende bent. het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend en u belangheb- VOORNEMEN INTREKKEN VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Wij zijn van plan de volgende omgevingsvergunning ambts halve in te trekken: Zoutelande - Duinweg 1 1geheel vernieu wen van een cafetaria be staande uit de activiteit bouwen conform de verleende reguliere bouwvergunning d.d. 12 augus tus 2004, (25 oktober 201 1); Sinds 1 oktober 2010 is de Wet algemene bepalingen omge- vinasrecht (Wabo) in werking ge treden. Op grond van artikel 1.2 lid 1 sub g van het overgangs recht van de Wabo is de ver leende reguliere bouwvergunning gelijkgesteld met een omgevings vergunning activiteit bouwen. Zodoende is de Wabo van toe passing. Voordat wij een beslissing nemen liggen het ontwerp besluit, de om gevingsvergunning en de daarbij behorende stukken 2 weken na de tussen haakjes staande datum ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden een mondelinge of schriftelijke ziens wijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mon delinge zienswijze kunt u contact opnemen met mevr. J.S. van Sab- ben, tel. (0118) 555 219. Wij maken u erop attent dat u pas be zwaar kan indienen tegen het de finitieve besluit. INTREKKEN VERLEENDE OM GEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Op verzoek van vergunninghou der wordt de volgende omge vingsvergunning ingetrokken: Westkapelle - Joossesweg 2, het bouwen van een dienstwoning, besluit 22.12.2010 (17-10); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzie ning). Het besluit, ae ingetrokken vergunning en de bijbehorende stukken liggen tijdens deze pe riode ter inzage. HERINRICHTEN ZANDDIJKSEWEG VEERE Start maandag 24 oktober 201 1werk gereed 3 februari 2012. Weg tijdelijk open in de kerstvakantie. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd: 1e fase vanaf de Veerseweg tot de kruising Valeriusstraat; 2e fase kruising Valeriusstraat (na de kerst). WELZUNSPROGRAMMA 2012 Alle ontvangen subsidieaanvra gen voor het jaar 201 2 zijn ge bundeld en samengebracht in het Ontwerp Welzijnsprogramma 2012, aat op 1 8 oktober door het college is vastgesteld. In het ontwerp is het subsidieplafond vastgesteld. Met dit suBsidiepla- fonais rekening gehouden bij de opstelling van het ontwerp en bij het overleg met de verenigingen. De gemeenteraad zal dit plafond definitief vaststellen in het kader van de begrotingsbehandeling op 10 november 201 1Het ont werp met een toelichting ligt van *19 oktober tot 16 november 201 1 ter inzage. Tijdens deze termijn kunt u uw zienswijze schriftelijk of mondeling kenbaar maken. Schriftelijk aan het col lege en mondeling via de Cen trale Publieksbalie - Cluster Zorg (0118) 555 445. De uitkomsten van de inspraak- en schriftelijke reacties worden in het voorstel tot vaststelling van het Welzijnspro gramma op 29 november 201 1 aan het college voorgelegd. U kunt het ontwerp raadplegen via onze website www.veere.nl. PROGRAMMA BEGROTING 2012 Deze ligt voor iedereen ter in zage in het gemeentehuis in Domburg en is ook op onze web site www.veere.nl te raadplegen. U kunt een exemplaar bij de pu blieksbalie kopen voor 16,20. VERKEERSMAATREGEL De gemeenteraad heeft op 1 9 september 201 1 bepaala dat de huidige parkeerschijfzones, met uitzondering van de parkeer- schijfzone ter hoogte van het winkelcentrum Dauwendaele, de zelfde regiemtijden krijgen als die van het gefiscaliseerd parke ren in de binnenstad. Burgemees ter en wethouders van Middelburg maken daarom nu bekend dat de tijdsduur van de parkeerschijfzones, met uitzonde ring van de parkeerschijfzone ter hoogte van net winkelcentrum Dauwendaele, zijn vastgesteld op maandag tot en met zaterdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. Inzage Het besluit ligt tot en met 7 decem ber 2011 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in net stadskantoor bij de vakbalie Ver gunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met de heer D.J. van der Vis, telefoon nummer (0118) 67 52 13. Beroep Belanghebbenden die tegen het weten dat ze daartegen geen zienswijzen hebben ingebracht) kunnen gedurende zes weken na de dag waarop dit besluit ter in zage is gelegd, een beroepschrift indienen bij de Rechtbank Mid delburg, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. In het beroepschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waar tegen u beroep instelt, de reden waarom u beroep instelt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelij kerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijze heeft inge bracht, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:1 3 van de Algemene wet bestuursrecht). Het beroep schorst niet de wer king van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:1 van de Algemene wet bestuursrecht). hi ontwerpbesluit een zienswijze naar voren hebben gebracht (dan wel belanghebbenden die redelij kerwijs niet kunnen worden ver Voor het behandelen van een der- jelijk verzoek wordt griffierecht ge- even; dit recht bedraagt 152,- voor natuurlijke personen (individu ele personen) en 302,- voor niet- natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u beroep hebt ingesteld, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt eveneens griffierecht geheven. Dit recht bedraagt ook 152,- respectievelijk 302,-. WET MILIEUBEHEER (Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op basis van artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Activitei- tenbesluit en de bijbehorende ministeriële regeling maatwerk- voorschriften hebben opgelegd met betrekking tot geluiden gedragregels ten aanzien van Taxi Centrale Renesse geves tigd op het perceel plaatselijke bekend als industrieweg 7B. Het besluit waarbij de maatwerk- voorschriften zijn gesteld en de op het besluit betrekking heb bende stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 27 oktober tot en met woensdag 7 december 201 1 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in de het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op voor noemde stukken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maat werkvoorschriften en die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren heeft gebracht roep instellen bii de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien een beroepschrift is inge diend en men van mening is aat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist, kan men tevens op grond van artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een ver zoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de vol gende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsproce dure van toepassing is, Hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Benensonstraat 9: plaatsen dakkapel (10-10). Golsteinseweg 4: slopen gedeelte schuur (1 3-10). Hoge Stelle 26, Nieuw TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu blieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op don derdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift woraen inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door be langhebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, on dertekend zijn, binnen de ge noemde termijn (vaak 6 weken na de verzenadatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; de gronden van be zwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak of nieuw bekijken en neemt een sluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd worden bij de Voorzie ningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 26 oktober 2011 Burgemeester en wethouders van Veere (dan wel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daarte gen geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 28 oktober tot en met donderdag 8 december 201 1 schriftelijk be en Sint Joosland: verwijde ren asbest uit woning (11-10). Klarinetweg 7: plaatsen re clamezuil (19-10). Nieuw Middelburg: ren overen 40 eengezinswoningen (11-10). Oosterscheldestraat, Westerscheldestraat, Maasstraat en Sloestraat: sloop winkelcentrum en wonin gen (12-10). Robert Jonnsonstraat 35: bouw dakopbouw en overkap ping (13-10). Seislaan 3: wijzigen dakka pel, rookkanaal en aanbren gen gevelvenster (17-10). 't Zanddorp 146: plaatsen kunststof kozijnen en rolluiken voorzijde woning (17-10). Zuidsingel 128: aanbrengen ventilatieroosters voor- en ach tergevel schoolgebouw (18-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon (01 18) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van aie welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. Lees verder op pagina 37

de Faam | 2011 | | pagina 36