Walcheren Specialisme redt de Walcherse reisbranche Dierenzuster Vera Brasser komt aan huis Ruitersport Sissi Brooklyn Heights geopend Uit het Zakenhart van... Het wordt steeds gemakkelijker om rechtstreeks en online te boeken "De concurrentie in de reisbranche wordt steeds groter..." Middelburger analiseert liedjes via Songanalytics Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 33 Meliskerke Ellen Meijaard rijdt al paard vanaf haar vierde jaar en open de half september met Ruiter sport Sissi haar eigen winkel in ruitersportartikelen in Me liskerke. Eerst stond Ellen op pensionstalling Braamhof in Koudekerke. "Ik had een oude SRV-wagen gekocht en hele maal gebrusht en opgepimpt voor mijn winkel Ruitersport Sissi. Dat was mobiel dus reed ik daarmee ook naar andere pensionstallingen en maneges. Het bleek toch dat het beter was om vanuit een vast punt te wer ken. De bus werd ook te klein en het werd echt proppen. Dit pand kwam beschikbaar en ik ben er begonnen. "Ruitersport Sissi heeft alles: wedstrijd- en outdoorkleding, paardrijlaar- zen en broeken. Met gerenom meerde merken als Horze en Horka wordt een compleet as sortiment geboden. Voor zadels (alleen op bestelling) en hoofd stellen is het topmerk Merango aanwezig. "Ugg laarzen voor de outdoor people en Ver tigo Sport, het luxe merk van Horze", laat Ellen weten, "Veel leuke accessoires, ca deauartikelen, bekers, paar- denbeeldjes, horloges, alles in de hippische sfeer. Moder ne mutsen, dressuurhoedjes, zwepen en stijgbeugels. We hebben ook onderhoudsmid delen voor het paard en paar dentuig. Covallierro, schoe nen en laarzen, rijbroeken, bodywarmers, alles voor ruiter en paard." Ellen heeft zelf ook een paard, Sissi's Luna, en een veulen Shiara di Luna. "Voor eigen recre atie. Sissi's Luna is actief in de wedstrijdsport dressuur met amazone Lizette", al dus Ellen. Ruitersport Sissi, Toren straat 19, Meliskerke, tele foon 06-25218409. Maan dag gesloten. www.ruitersportsissi.nl Ciska Joosse in Brooklyn Heights. FOTO: LEON JANSSENS Middelburg Middelburg is een fraaie uit gaansgelegenheid rijker. Grand Café Brooklyn heeft de boven verdieping volledig gerestyled en verwelkomt daar nu onder de naam Brooklyn Heights haar gasten. Office manager Ciska Joosse: "De bovenverdie ping was al in gebruik voor di verse activiteiten maar was een donkere, enigszins verouderde ruimte. In maart is Brooklyn overgenomen door Marcel Löhr, die een ontwerpbureau inschakelde om een nieuwe huisstijl te ontwikkelen. Dit concept werd in het voorjaar al zichtbaar in het nieuwe logo en de menukaarten." De huisstijl is doorgevoerd in de inrichting van de bovenverdieping. Don kere lambrisering, lichte mu ren, comfortabele meubelen, stijlvolle verlichting, een houts koolgrill en een homarium met verse kreeft. Brooklyn Heights, met uniek balkon aan de voor zijde, is. een prima locatie voor feesten; van bruiloft tot kraamfeest en van receptie tot bedrijfsborrel. Voor za- kenlunches, vergaderingen en presentaties kan zakelijk Zeeland hier terecht. Elk weekend is vanaf 17.30 uur live cookipg. De chefkok bereidt, voor het oog van de gasten verse vis- of vleesge rechten op de houtskool grill. "Het gemak van de bediening en de smaak van gegrilde gerechten", zegt Ciska. "We hebben plan nen om thema-avonden te organiseren zoals culinaire workshops. We hebben alle middelen in huis. Het is een multifunctionele ruimte. Wat voor feest of evene ment men wil, wij kunnen het regelen!" Grand Café Brooklyn, Markt 81, Mid delburg, tel: 0118-650949 grandcafebrooklyn.nl Landelijk gaat het minder met de reisbranche. De omzetten dalen door de economische crisis en door het gebruik van internet. Vakantiegangers boeken zelf en komen steeds minder naar het reisbureau. Een rondje langs een aantal Walcherse reisbureaus leert dat het hier nog allemaal meevalt. Specialisatie en per soonlijk samengestelde pro gramma's bieden uitkomst. LeoPolhuys Vlissingen Waterproof Expeditions in Vlis singen beweegt zich met haar reizen naar bijzondere bestem mingen zoals poolsnorkelen in Spitsbergen, onderwaterfoto grafie en snorkelen met walvis sen in Tonga op een zeer spe cialistische markt. Eigenaresse Marylinda Elsgeest: "Internet, social media en de ervaring van reizigers maken het steeds gemakkelijker om rechtstreeks te boeken. In ons geval merken we dat op deze punten de con currentie steeds groter wordt. Het authentieke reisbureau zal het steeds moeilijker krijgen als tussenpersoon tussen klant en touroperator." Rosa Croes van VakantieXperts in Middelburg, Goes en Hein- kenszand vertelt dat er altijd nog plek is voor het 'hybride' reisbureau. "Een aantal klanten komt terug van het internet en '■reizen Andrea van D-Reizen: "Wij verwerken zelf de internetboekingen. FOTO: JASPER KARMAN wil toch naar een kantoor. In ternet blijft erg belangrijk, maar specialisatie evenzeer. Ook is het belangrijk om in te spelen op de persoonlijke wensen van de klant." Europa Ski in Vlissingen heeft de omzet de laatste jaren juist zien stijgen. Eigenaar Cees Nool: "We zijn geen doorsnee reisbureau. Wij kopen de ac commodatie zelf in en stellen een programma samen dat op de website komt en in gedrukte vorm wordt verzonden aan ruim 10.000 adressen." Nool werkt vanuit huis als zzp-er. "Ik heb geen duur winkelpand en hierdoor zijn de prijzen be duidend lager dan die van de touroperators die hun product op de schappen leggen bij de reisbureaus die op provisieba sis werken. Veelal zijn wij ter plaatse aanwezig om de klant te begeleiden. Tegenwoordig boekt men meestal per mail." Arke is een traditioneel reisbu reau maar hier schijnt weinig aan de hand te zijn, aldus com municatiemedewerkster Petra Tuinebreijer. "Arke is de enige touroperator in Nederland met een eigen airline, ArkeFly. Hierdoor kunnen wij flexibel inspelen op de vraag vanuit de markt. Daarnaast bedienen wij de klant niet alleen vanuit het 'stenen reisbureau' maar ook via arke.nl. Mede hierdoor gaat het heel goed met Arke." Middelburg Gerard van der Hoeven Stel voor dat je als begin nende singer/songwriter of met je band je grenzen wil verleggen. En dan liefst zo als succesvolle Zeeuwse acts als Blof of Racoon over de Zeeuwse grenzen wil gaan. Dan kan Songanalytics, een nieuw bedrijf uit Mid delburg, wellicht verder hel pen. Het is opgezet door Middel burger Henri Meijer (28), muzikant en tekstschrijver, die studeerde aan de Rock Aca demy in Tilburg. "Wij kunnen de muzikant begeleiden door hun materiaal te analyseren. We gaan sleutelen aan hun tek sten of hun muziek en kunnen het accent verleggen zodat het liedje uiteindelijk professioneler klinkt. Dat gaat in stappen. We beginnen met een basisana lyse van het liedje waarvan wij een uitgebreid rapport maken. Daarbij wordt gelet op de kracht van de song, maar ook bijvoor beeld op de Engelse uitspraak en tenslotte maken we een pro fessionele analyse. Dat kan zijn door bijvoorbeeld mee te schrij ven aan de tekst om het liedje meer inhoud te geven." Bl0f Meijer werkt samen met twee coaches met ruime popmuziek- ervaring. Dat zijn Ron Buijten- hek, de tourmanager van Blof, en Jimmy van den Nieuwenhui- zen die drummer is bij Van Vel- zen. Maar ook bijvoorbeeld met Buffi Duberman, auteur van het boek Rock Your English. Zij werkte onder meer aan het Blof bijschaven van teksten voor Caro Emerald en Racoon. Een basisanalyse kost de muzikant of groep 25 euro. De eerste stap is het sturen van een demo. De bedoe ling is om de website begin 2012 uit te breiden met een audiojukebox, waarop de resultaten zijn te beluisteren en mensen tegen een kleine vergoeding de liedjes kun nen downloaden. www.song-analytics.com West-Souburg Vera Brasser had altijd al huis dieren en ging er trouw mee naar de dierenarts voor vacci naties. Maar ze wilde zelf wat doen. Zij begon met De Die renzuster en dat gaat volgens Vera een stapje verder dan de dierenambulance: "De dieren ambulance haalt gewonde die ren op en brengt deze naar de dierenarts of de opvang. Ik werk anders, ik kom in Walcheren op afspraak bij de mensen thuis om hun dier te behandelen. Ik ben gediplomeerd paraveterinair en mijn eerste zorg betreft het welzijn en de gezondheid van het dier." Het diploma dierenartsassistent paraveterinair is onderdeel van de beroepengroep van dierver Dierenzuster Vera Brasser. zorging. Vera heeft paraveteri- naire bevoegdheid. Ze behan delt honden, katten en andere gezelschapsdieren. Soms be handelt ze ook bijzondere die FOTO: LEON JANSSENS ren zoals reptielen. Voor de op leiding paraveterinair bezocht Vera het Groenhorstcollege in Barneveld. Daar volgde zij ook de opleiding apotheekbeheer en medicijngebruik voor gezel schapsdieren. Tijdens de opleiding liep zij twee jaar stage bij een dieren arts en bij een asiel. "Daarna heb ik gewerkt bij een dieren arts en ontdekte daar de be hoefte aan thuisbezoek. Er zijn diverse redenen voor. De leef tijd, het werk, mensen hebben geen vervoer, het dier is angstig, voor het toedienen van medicij nen of het zalven van oren of ogen. Dit werkt vraagt affiniteit met levende dieren." De Dierenzuster komt aan huis voor alle mogelijke zorg van 7.30 tot 24.00 uur. Telefoonnummer 0648821483 en dedierenzus- ter@hotmail.nl De Dierenzuster, Steengracht- straat 39, West Souburg Ellen Meijaard en vriendin Agnes. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2011 | | pagina 33