Veiligheidscontour Industrieterrein Vlissingen-Oost schept duidelijkheid Meld uw idee aan voor het Zeeuws Jaar van het Water 2012 Provincie Zeeland Parkeerverbod langs parallelwegen N253 Nieuwstraat Sluis Reis mee met een OV-ambassadeur Provinciewerk i O Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CsJ De Provincie zoekt organisaties die een bijdrage willen leveren aan het Zeeuws Jaar van het Water. De bijdragen kunnen heel divers zijn: van een kanotocht tot een waterproeverij of een film avond met .water als thema. U kunt uw idee of evenement aanmelden op jaarvanhetwater@zeeland.nl Wilt u op hoogte blijven van het laatste nieuws en geplande activi teiten? Meld u dan aan via dit e-mailadres. De OV-ambassadeur assisteert u gedurende de hele reis. Het winkel- en verblijfcentrum van Sluis heeft regelmatig te maken met parkeeroverlast op de parallelweg van de provinciale weg Sint Anna Ter Muiden-Schoondijke N253. Vooral in het weekend. Bezoekers parkeren dan vaker hun auto in de berm van de parallel wegen rondom Sluis dan op de betaald parkeerplaatsen in de buurt van het centrum. Dit leidt tot dusdanige verkeersonveilige situaties en kapotgereden bermen dat Provincie Zeeland per direct een par keerverbod instelt op de parallelweg van de provinciale weg. Dit betreft een zone van ongeveer 200 meter links en rechts van de rotonde Heileweg/Nieuwstraat in Sluis. De gele onderbroken strepen geven het parkeerverbod aan. Indien u een dagje naar Sluis gaat. houdt u hier dan rekening mee. Doorrijden zonder gevaar Met dit parkeerverbod krijgt het doorgaande verkeer op de parallel weg weer voldoende ruimte en kunnen hulpdiensten ongestoord naar hun plaats van bestemming. Bovendien hebben fietsers dan niet meer te maken met gevaarlijke situaties door manoeuvrerende auto's. We zien de komende maanden verscherpt toe op de naleving van dit parkeerverbod. In het uiterste geval volgt een wegsleeprege- ling. Geen aantasting van de leefbaarheid in de omliggende dorpen. Meer duidelijkheid door spelregels. Niet onveiliger. Dat zijn de belangrijkste kenmerken van de veiligheidscontour in het Industriegebied Vlissingen-Oost (Sloegebied). Het is een nieuw instrument om grenzen te stellen aan de groei van risi covolle bedrijven. Vlissingen-Oost is daarmee het eerste bedrijventerrein in Nederland dat zo'n begrenzing krijgt. Waarom is deze veiligheidscontour eigenlijk van belang? Tot hier en niet verder De verantwoordelijke gemeenten Borsele en Vlissingen en Provincie Zeeland zeggen eigenlijk met dit instrument tegen de bedrijven: 'Jullie mogen tot hier en niet verder.' Daar tegenover staat dat nieuwe bedrijven zich iets eenvoudiger kunnen vestigen door een mildere vorm van toetsing. Overigens blijft de toets aan normen van overige milieuaspecten, zoals geluid en de Natuurbeschermingswet gelden. Je kunt dus niet zomaar binnen de contour alles volbouwen met risicovolle industrie. In de bestemmings plannen van Borsele en Vlissingen en het omgevingsplan van Provincie Zeeland is het Sloegebied aan gewezen als gebied waarin alleen zeehaven-gebonden bedrijven en risicovolle bedrijven zich mogen ves tigen. Dit is gedaan om te voorkomen dat deze bedrijven zich vestigen op lokale bedrijventerreinen. De veiligheidscontour Vlissingen-Oost regelt dat de ruimte tussen risicovolle activiteiten enerzijds en de ontwikkeling van de woonomgeving anderzijds wordt gescheiden. Buiten de contour blijft ruimte beschikbaar voor bestaande, geplande en nieuwe ontwikkelingen zoals woningbouw en de realisatie van kantoren en winkels. Uiteraard ook met inachtneming van de daar geldende bestemmingsregels. Vobr de inwoners van de nabijgelegen dorpen Ritthem, Nieuw- en Sint Joosland, Nieuwdorp, 's-Heerenhoek en Borsele is dat van belang voor de instandhouding van de leefbaarheid in hun dorp. Vaststellen Iedereen weet dat wonen bij een industriegebied risico's met zich meebrengt. Maar, het brengt ook werkgelegenheid en dus broodwinning voor veel huishoudens met zich mee. Bedrijven opheffen kan natuurlijk niet. Het niet groter laten worden van de risico's wél. Daarom is de veiligheidscontour van belang. De gemeenten Borsele en Vlissingen en Provincie Zeeland stellen de veiligheidscontour nog dit jaar vast. Zeeland Seaports en Veiligheidsregio Zeeland zijn ook bij dit project betrokken. Meer lezen? U kunt de brochure Veiligheidscontour industrieterein Vlissingen-Oost gratis aanvragen bij het informatie centrum van de Provincie, telefonisch via 0118- 63 14 00 of per e-mail infocentrumfdzeeland.nl Kijk voor meer informatie over veiligheid in Zeeland op de website: provincie.zeeland.nl/veiligheid Heeft u een OV-chipkaart aangevraagd, maar deze door twijfels nog niet in gebruik genomen? Wilt u als 55-plusser gebruik maken van de bus, trein of Fast Ferries? Maar doet u dit niet, omdat u het te ingewikkeld vindt? Maak dan een proefreis met één van onze enthousiaste OV-ambassadeurs. Ook met groep mogelijk Meld u aan voor een proefreis en laat u begeleiden door een OV- ambassadeur vanaf thuis tot aan uw bestemming. U raakt zo op een persoonlijke manier vertrouwd met de OV-chipkaart én het Zeeuwse openbaar vervoer. Vindt u het gezelliger de reis met een groep te maken, bijvoorbeeld met een vriendenclub of met uw partner? Dat is natuurlijk ook mogelijk. Thea Renes uit Aardenburg maakte een proefreis met haar man. 'We zijn veel wijzer geworden. Zeker weten. Wij weten nu precies hoe we met welk kaartje het voordeligst kunnen reizen per boot, trein en bus. Wij laten al vaker de auto staan. Die OV-ambassadeurs zijn echt nodig. Ik raad ze iedereen aan.' Interesse? Boek dan uw proefreis door tijdens kantooruren te bellen naar de helpdesk via 076-513 66 66 of door het invullen van het contactfor mulier via www.ovambassadeurs.nl/ervaar/samenopweg. Na ont vangst van uw aanmelding neemt een OV-ambassadeur contact met u op. Deze stemt vervolgens met u af wanneer en hoe de reis gaat plaatsvinden. De reis met een OV-ambassadeur vindt uiteraard plaats binnen de grenzen van onze provincie. Als deelnemer betaalt u alleen uw eigen kaartje voor het openbaar vervoer. Bent u 65-plus en woont u in Zeeuws-Vlaanderen? Dan kunt u vanaf 09.00 uur gra tis reizen binnen het betreffende gebied. Zie ook: www.degoedekantop.nl/info De donkere lijn om het gebied is de veiligheidscontour Vlissingen-Oost. r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Anda van Riet (OV-ambassadeur). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 9 november 2011. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

de Faam | 2011 | | pagina 32