Boek 'Zeeuwen door de eeuwen' FijnLijf Afslankpraktijk bestaat alweer ruim 4 jaar! Bent u op zoek naar een baan die geknipt voor u is? Kijk op onze site Asieldier zoekt baas Werk "Doel van het boek is mensen stimuleren om meer te lezen" In augustus 2007 begon Sacha Pieters met Fijn- Lijf Atslankpraktijk, Zij is ervaringsdeskundige op het gebied van afvallen en zij verloor 6 jaar geleden 35 kilo door het volgen van een eiwit- dieet. Sacha weet als geen ander dat afvallen vaak succesvol is. De zogenoemde knop is om en de kilo's vliegen er met een eiwitdieet vanaf. Gemiddeld 8 kilo in de maand voor vrouwen en 10 kilo in de maand voor mannen. Het Prodimed eiwitdieet is het enige dieet met een medische achtergrond in Nederland en komt de afgelopen jaren als beste uit alle tests. Dat komt doordat men snel veel vet en geen spiermassa verliest, geen honger heeft en zich enorm fit voelt. De reden hiervan is dat ieder Pro dimed eiwitproduct een enorm hoog aantal ei witten bevat. Minimaal 18 gram per maaltijdvervanger. De periode waarin men aan het dieet doet wordt daardoor zo kort mogelijk gemaakt en de kosten zoveel mogelijk beperkt. De persoonlijke begeleiding die FijnLijf biedt is onmisbaar gebleken. Veel klanten hebben al ge tracht zelfstandig af te vallen en dat blijkt men vaak moeilijker vol te kunnen houden dan ge dacht. Tevens is de periode na het dieet minstens zo belangrijk als de periode waarin de kilo's worden verloren. FijnLijf heeft in de afge lopen jaren een verfijnd nazorg-traject ontwik keld waardoor veel klanten echt op hun nieuwe gewicht blijven. Het slagingspercentage zit daarmee op dit moment op zo'n 89%. "Mensen hebben in hun leven nou eenmaal soms hulp nodig bij de dingen die ze doen. We worden door onze klanten ook wel de 'stok ach ter de deur' genoemd. Mijn collega, Maartje Weideman, en ik hebben als doel om uit te blin ken in begeleiding. Dat doen we niet alleen door onze coachingscapaciteiten in te zetten, maar ook door de medisch onderlegde back-up van Prodimed. Daarnaast hebben we veel con tactmomenten met onze klanten en doen we met hart en ziel ons werk. De band die we opbou wen met onze klanten is voor ons erg belang rijk. Het gaat niet alleen om het dieet, maar om de mens die er achter zit en die zijn/haar leven terug wil hebben door het (terug) krijgen van een Fijn Lijf", aldus Sacha Pieters. NAJAARSACTIE: Wie zich nu inschrijft voor 24 december 2011 ontvangt een KORTING van 10% op de intake en betaalt eenmalig geen consultkosten. Noordpoortstraat 17 - 4331 RP Middelburg - Tel. 0118-639259 06-24434780 - www.fijnlijf.nl - info@fijnlijf.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 26 www.deweekkrant.nl/banen In De Faam staat elke week een asieldier dat een nieuw baasje nodig heeft. Kijk op de website bij online-krant welke honden en katten in het asiel zitten. www.de-faam.nl De titel zegt het eigenlijk ai, 'Zeeuwen door de eeuwen' is een boek over een aantal belangrijke personen in de geschiedenis van Zeeland. Het boek is geschreven door Dorothé Tempelman- Venselaar en geïllustreerd door Danker Jan Oreel. Marjoleine Kramer Goes Het idee voor het boek is ont staan toen Dorothé het met haar favoriete tekenaar, Dan ker Jan Oreel, over één van haar manuscripten had. Het ging over de veldslag van Baarland in 1295 en zou een boek voor kinderen worden. Danker Jan was enthousiast en tipte haar aan zijn uitgever, Anthoni Fier- loos van Het Paard van Troje. Die kwam met een ander idee; een boek over Zeeland voor vol wassenen. "Ik vroeg me eerst af of ik dat wel kon, voor volwas senen schrijven, maar ben er toch mee aan de slag gegaan." De korte verhalen gingen per vijf naar Anthoni en het ma nuscript werd steeds dikker. Het idee ging eerst uit van 25 verhaaltjes, maar het zijn er uit eindelijk 36 geworden. Voor de informatie van het boek heeft Dorothé veel door Zeeland gereisd. "Ik ben overal geweest en heb mijn provincie goed leren kennen." Het eerste verhaal 'De pijn van Krijn' gaat over een Neander thaler en doet enigszins denken aan de verhalen van Jean M. Auel in de serie 'De Aardkin deren'. "Ik heb de eerste drie boeken van de serie met veel plezier gelezen. Onze voorou ders intrigeerden me altijd al en de aanleiding voor het ver haal was de vondst van Krijns opgegraven botje." Het meest enthousiast was ze over het verhaal van Mathilde Willink. "Het was snel af en ik hoefde er weinig aan te verande ren." Dorothé was geïnspireerd door de jurken van Mathilde die ze in een museum heeft gezien. "Ik vond de knalrode en witte echt kunst." Omgeving Het doel van het boek is men sen stimuleren meer te lezen en meer te weten te komen van hun omgeving. Vooral het hoe, waarom en de sfeer worden weergegeven. "Bij alle figuren wilde ik iets naar voren brengen wat de anderen niet hebben." Dorothé Tempelman- Vense- laar mag dan geen geboren en getogen Zeeuwse zijn, ze woont al wel 46 jaar in Zeeland. Ze schreef voor 'Zeeuwen door de eeuwen' vooral jeugdboeken waarin de geschiedenis van Zeeland vaak het decor was. Het doel van haar boeken is dan ook voornamelijk de geschiedenis toegankelijker maken voor haar lezers. Zoals het voorwoord, geschreven door Jan Zwemer, het eigenlijk al vertelt: "Met elk verhaal roept ze ons toe: 'En dit is hier allemaal in Zééland gebeurd!"' Eerste blik in de eerste druk Tijdens het interview komt de eerste druk van het boek binnen. Eén van die boeken wordt Dorothé meteen over handigd. Terwijl ze het boek doorbladert zijn haar eerste reacties op de vraag hoe het voelt: "Smullen! Het ziet er gaaf uit zeg! Wat een mooi boek! Dat ik dat allemaal geschreven heb.Ik ben er echt heel verguld mee." (advertorial) FIJN AFSLANKPRAKTIJK Maartje Weideman en Sacha Pieters Kijk op de website voor de voorwoorden NB: ook ols je pas in 2012 wilt starten met het dieetkun je je nu al inschrijven en gebruikmaken van de korting.

de Faam | 2011 | | pagina 26