Vaatwasser kapot? Poli voor mannen met borstkanker "N57 afgesloten in beide richtingen Chinezen kiezen Goes Kampioen bij Happy fitness Onderhoudswerkzaamheden aan het Dampoort Aquaduct." Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Mannen met borstkanker voelen zich vaak vergeten Door goed voorbereid op weg te gaan van Anaar Beier MIDDELBURG Afsluiting N57 t.h.v. Dampoort Aquaduct Vrijdag 4 november 20.00 uur tot zaterdag 5 november 20.00 uur yy Altijd actueel: de-faam.nl Goes GreenTech Lighting Solu tions, dochter van Optiled uit HongKong, gaat een jointventure met het Goe- se bedrijf LUXimprove aan. Daarmee opent het Chinese bedrijf in Goes het Europese hoofdkan toor voor Optiled. De verwachting is dat het bedrijf werk zal bieden aan twintig fulltime me dewerkers. Vanuit Goes zal LEDsdirect BV, zoals het nieuwe bedrijf gaat he ten, de logistiek voor Op tiled op de Europese markt gaan verzorgen. Ontwik kelingsmaatschappij N.V. Economische Impuls Zeeland heeft zich sterk gemaakt voor de vestiging van het bedrijf in Zeeland. Het Chinese bedrijf heeft ervoor gekozen te opereren vanuit het bedrijfspand van Luximprove/LUXeXceL aan de Amundsenweg in Goes. Goes is gekozen boven een locatie in Duitsland en een Duitse partner waarmee Optiled al langere tijd in gesprek was. Optiled is Aziatisch marktleider in de LED-projectverlich- tingmarkt. Optiled heeft haar sporen verdiend in Azië en Noord-Amerika. Nu willen de Chinezen ook de Europese markt veroveren. "De combinatie van de strategische ligging van Zeeland in Europa, tussen Rotterdam en Antwer pen, het ondernemers klimaat en de support die we gekregen heb ben van onze partner Luximprove en Eco nomische Impuls Zee land, hebben ons weten te overtuigen ons Eu ropees hoofdkantoor in Goes te vestigen", zegt Miro Aleksjew, directeur Europa bij Optiled in Hong Kong. "De vestiging van Op tiled in Goes is een opsteker voor Goes. Dit nieuwe bedrijf on derstreept bovendien het duurzame karakter van de gemeente", rea geert wethouder Loes Meeuwisse. www^dekverkeersop lei dingen.nl Van Doornestraat 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: Ol 18 - 65 15 66 Vlissingen Happyfitnes uit Vlissingen heeft er weer een nieuw kampioen ju-jitsu bij. Dit maal gaat het om Joey Huijsman. Afgelopen zaterdag werd Joey Huijman (12 jaar) van Happyfitness Vlissin gen kampioen op de Open Antwerpse Ju-jitsu kam pioenschappen. Hij deed mee in de categorie kadet- ten -41 kg. Joey moest drie partijen spelen die hij alle drie met overtuiging wist te winnen. De eerste wed strijd won hij met 16-4, waarin hij een knap stukje grondwerk liet zien. De volgende partij won hij met full-ippon, dat betekend dat je in alle drie de fases minstens één punt scoort. Ook in deze partij liet hij een paar mooie worpen en houdgrepen zien. Toen volgde de finale, de eerste minuut was spannend 'want Joey stond maar met één punt voor, maar toen scoorde hij ook nu weer een full- ippon en kon hij zich zelf kampioen noemen. Zaterdag 5 november moet Joey weer spelen, dit maal wordt het een thuiswedstrijd. www.happyfitness.nl Jaarlijks krijgen zo'n dertienduizend vrouwen borstkanker en slechts honderd mannen. Het UMC Utrecht is het eerste ziekenhuis in Nederland dat sinds kort een polikliniek heeft speciaal voor mannen met borstkanker. Risicofactoren Bij mannen is er iets vaker sprake van een hormoongevoelige vorm van borstkanker en het gaat meestal om oudere mannen. Omdat de man nenborst klein is, begint borstkanker meestal vlak bij de tepel. Door het geringe borstweef- sel kunnen tumorcellen zich sneller in andere weefsels verspreiden. Het is daarom belangrijk dat borstkanker bij mannen in een vroeg stadium wordt vastgesteld. Voor mannen is er echter geen bevolkingsonderzoek; zij zijn aangewezen op zelfonderzoek. Ook man nen kunnen drager zijn van het erfelijke BRCA1 of BRCA2-genmutatie. Andere risicofactoren bij mannen zijn roken, overgewicht, overmatig alcoholgebruik en te weinig beweging. Behandeling Het aantal mannelijke borstkankerpatiënten neemt de laatste jaren wel toe. Toch voelen mannen zich vaak een vergeten groep. Alle informatie is op vrouwen gericht, zoals het verkrijgen van aangepaste kleding, ondergoed en het omgaan met een zichtbare ampu tatie. Mannen met borstkanker hebben dus duidelijk andere problemen en andere vragen dan vrouwen. De behandeling van borstkanker bij mannen verschilt echter niet veel van de behandeling bij vrou wen. Dat betekent dat ook zij medicijnen met hormonen krijgen toegediend en dus ook 'overgangsklachten' kunnen krijgen. Over de bijwerkingen van deze medicijnen bij mannen is nog weinig bekend. Nieuwe poli Op de nieuwe poli voor mannen met (verdenking op) borstkanker van het UMC Utrecht Cancer worden mannen on derzocht door artsen die gespecialiseerd zijn in borstkanker bij mannen. Ook is er voorlichtingsmateri aal, speciaal gericht op mannen. Onco logisch chirurg dr. Arjen Witkamp: 'We willen dat mannen zich serieus genomen voelen en ik hoop dat de poli ertoe bijdraagt dat zij naar ons toeko men. Al is het alleen maar om tumorweef sel door ons te laten afnemen en advies te krijgen over de behan deling die nu volgens de borstkankerricht- lijn moet worden uitgevoerd. De behan deling zelf kan in een ziekenhuis in de buurt plaatsvinden.' Rijkswaterstaat voert van vrijdag 4 november 20.00 uur tot zaterdag 5 november 20.00 uur onderhoudswerkzaamheden uit aan het Dampoort Aquaduct, onder het Kanaal door Walcheren (N57). Hierdoor wordt het aquaduct en een deel van de N57 afgesloten in beide richtingen voor alle verkeer. De werkzaamheden bestaan uit het aanpassen van het bedieningssysteem en reguliere onderhoudswerkzaamheden. Rijkswaterstaat stelt een omleidingsroute in. Omleidingsroutes Verkeer richting Middelburg centrum en vice versa via A58 (afrit 39) en Schroeweg. Verkeer richting Serooskerke en Veere en vice versa via A58 (afrit 39), Schroeweg, Groene Woud, Seisweg, President Rooseveltlaan, N57. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroute aan. Kijk op: www.vanAnaarBeter.nl of bel 0800-8002. Golstelnscwcg N663 ARNESTEIN 1 Dampoort Aquaduct ARNESTEIN 2 N660 MORTIERE NIEUW- EN SINT JOOSLAND MIDDELBURG PE3PI Rijksoverheid m sa wegwerkzaamheden 4omleidingsroute

de Faam | 2011 | | pagina 23