Dokje van Perry Dagbladbezorger Speciale box om uw woning brandveilig te maken 39,95 Nieuws uit binnen- en buitenland, allemaal te vinden op onze site Vakdiploma medewerkers TMC Woonwinkels BON Ja, ik wil de PZC bezorgen Brandpreventiebox Actueel Rommelmarkt voor Afrika Kunst of kitsch? WGGGNGR Media Oost-Souburg en Arnemuiden Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 26 oktober 2011 De Faam pagina 21 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Het historische Dokje van Perry in Vlissingen nadert zijn voltooiing. Op 20 oktober vond de eerste deelopleve- ring plaats. Geen reden tot groot feest, want dat gaat er pas komen bij de officiële opening, medio 2012. Gerard van der Hoeven Vlissingen Er is trouwens nog genoeg werk aan de winkel, volgens toezicht houder/projectleider Piet Dek ker. Maar hij klaagt niet, want de voormalige aannemer was al bijna met pensioen toen hij werd gevraagd voor dit, volgens hem, prachtige project. Hij geniet volop van de restauratie van het oudste Nederlandse droogdok dat jarenlang bedolven lag on der de modder en als historisch erfgoed het voormalige Schel- deterrein moet gaan verfraaien. "Gezien mijn leeftijd had ik al achter de geraniums moeten zit ten. Maar zo'n type ben ik niet. Trouwens, ik heb geen eens ge raniums," aldus Dekker. Het Perrydok stamt uit 1705, Aagtekerke De werkgroep Dorcas Wal cheren houdt op zaterdag 5 november een rommelmarkt. Vanaf 10.00 uur tot 13.30 uur is de markt te bezoeken aan de Pekelingseweg 6 in Aagtekerke. De opbrengst is voor hulp Hoorn van Afrika. Er is een prachtige collectie curiosa. Amemuiden Deskundigen beoordelen en taxeren antiek, kunst, siera den, munten, streekdracht en bodemvondsten op zater dag 5 november in het Mu seum in Arnemuiden. Dit panel bestaat uit; antiek en kunst deskundigen van het Zeeuws veilinghuis; munten- en penningdeskundigen van de Numismatische Kring Zeeland en sieraden, streek dracht worden bekeken door Juwelier Minderhout. Bruno Janson en Rinus Schroevers bekijken oude voorwerpen en bodemvondsten. Het is van 10.00 tot 15.00 uur. De restauratie van het oudste Nederlandse droogdok is een prachtproject. FOTO: JASPER KARMAN maar werd in 1836 hersteld en uitgebreid na onderzoek door ingenieur A.E. Tromp. Dek ker: "De restauratie is vooral gebaseerd op die periode van het dok. Omdat daar nog oude tekeningen van bestaan en we gebruik konden maken van nog aanwezige bouwconstructies. Opvallend was de goede staat van de houtvloer van het dok. Hout dat onder water staat blijft langer goed. De wand- palen moesten wel grotendeels worden vervangen. Die zijn vervangen door groenhout, een houtsoort die zeldzaam en duur is. Maar wel veel gelijkenis ver toont met het oorspronkelijke eikenhout." Deze week wordt begonnen met de volgende fase, de bouw van een pompkelder. Ook wordt op korte termijn gekeken in hoe verre de roestige schipdeur, die nu nog op het Scheldeterrein ligt opgeslagen, weer kan wor den teruggeplaatst. Koudekerke De medewerkers van TMC Woonwinkels worden inten sief geschoold om hun vak kennis op het hoogste niveau te houden. Naast product kennis is daarbij natuurlijk ook het goed omgaan met de klant heel belangrijk. Daarom hebben veel win kelmedewerkers het afge lopen jaar een intensief op leidingstraject doorlopen op het gebied van commerciële- en communicatieve vaar digheden. Deze opleiding werd verzorgd door Anton Brouwer van Salesopleidingen.nl. Door dit maatwerk was het mogelijk om de medewerkers ook klaar te stomen voor het vakdiploma van Stichting Woonwerk Ver koopmedewerker Woonbran- che. Op 29 september werden deze diploma's uitgereikt aan de geslaagden. Directeur Jaap Witte van TMC gaf tijdens zijn toespraak aan een compliment te hebben gehad over het hoge niveau van de deelnemers. Verkoopmedewerker Johan Butijn van TMC-winkel Sleepy in Goes scoorde een 10 voor het praktijkexamen. FOTO: P.R. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur willen bezorgen. Wat staat er tegenover? een prima maandelijkse vergoeding gratis de PZC lezen uitstekend te combineren met andere bezigheden vele extra's Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Aanmelden? via internet: telefonisch: per post: www.bezorgers.nl 0800-0222710 stuur onderstaande bon op Naam: Adres: Geboortedatum (min. 15 jaar): Tel: Postcode: Woonplaats: Vul deze bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: PZC, t.a.v. Secretaresse Distributie, Antwoordnummer 71,7300 VB APELDOORN Jan van Dijk Lease (alle merken) Jan van Dijk Schade (alle merkenj Financiering Verzekering Occasions Buitservice Onderhoud en reparatie alle merken) The Power of Dreams Jan van Dijk Goes Jan van Dijk Brielle Amundsenweg 19 Goes Seggelant-Zuid 8 Brielle I - Tel. 0113- 23 70 70 Tel. 0181 - 41 37 77 www.janvandijk.nl welkom@janvandijk.nl

de Faam | 2011 | | pagina 21