Week krant.ni Sporters Contacta alloween verovert 4, alcheren maar lane Vampierfestival Fangtasia Starters Walcheren klaarstomen Wintertijd gaat weer in Halloween in Dauwendaele Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 26 Oktober 2011 Stuur uw nieuws! Taart voor Wina Sport staat centraal op Contacta - Salon Robèr is verhuisd D Open dag bij DermaTeam ff WARMTESERvTcEj CV-KETELS RADIATOREN VASTE LAGE PRIJZEN A.S. ZONDAG KOOPZONDAG Live muziek van duo Match! van 13.00 -17.00 uur. defonteyne w De Faam Jaargang 112 Nummer 43 Oplage 54.435 Heeft u nieuws voor De Faam stuur dit dan naar: red.faam@whm. i wegener.nl of bel de redactie: /J WÉL; 0113-274024. U kunt ook |j een bericht plaatsen: wK www.de-faam.nl Wina Tramper uit Arnemuiden krijgt deze week de taart van Bliek Meesterbakkers, Zij L wordt 28 oktober 19 jaar. Bestel de taart via: A www.de-faam.nl Halloween wordt gevierd op de vooravond van het Katholieke Allerheiligen, namelijk op 31 oktober. Het feest wordt uitbundig gevierd in Amerika en is behoorlijk in opkomst in andere landen. Op Walcheren zijn nog maar een paar acti viteiten. Dimara, Joey en Fyenne poseren graag bij Intratuin in Koudekerke. foto: jasper karman Op de Contacta, van 1 tot en met 3 november in de Zeelandhallen in Goes, is dit jaar extra aandacht voor sport. Een deel van de Zeelandhallen is ingericht als Sport Businessplein. Stichting Zeeland Sport Leisure is een van de partijen die op dit plein de kar trekt. Jetldskes Goes "Sport en ondernemen zijn met elkaar verbonden. Denk maar aan de sponsorcontracten die sporters echt nodig hebben om hun sport uit te kunnen oefenen. Zeeland Sport Lei sure heeft zich tot doel gesteld deze contacten te intensiveren. Er is zoveel talent in Zeeland, dat moet gewoon ontwikkeld worden", aldus Tilly Stroo, be stuurder van de stichting. Een van de jonge topsporters die een plekje heeft op het Sport Businessplein is Ruben Bou- tens. De Middelburger (19) draait op topniveau mee in het karten. "Karten is veel meer dan een spelletje. Om op hoog niveau mee te draaien moet je echt over een topconditie beschik ken. Je hele bovenlichaam is aan het werk." Boutens is tijdens de Contacta, in clusief kart, aanwezig om aandacht voor de sport te vragen, en in de hoop nieuwe sponsors aan te trekken. Olympics by the Sea Op dinsdag 1 november wordt ook het openings schot gelost voor Olympics By The Sea. Dit sportevene ment, dat gehouden wordt op 30 en 31 mei en 1 juni, is bedoeld voor jongeren van 12 tot 17 jaar. Een groot aantal topsport talentscho- len uit Nederland, België en Groot Brittannië heeft al aangegeven ook van de partij te zijn. Als gastschool treedt het Scheldemond College uit Vlissingen op. Middelburg In de nacht van zaterdag 29 ok tober op zondag 30 oktober be gint de Wintertijd weer. De klok gaat dan een uur terug. Om te onthouden of de klok voor- of achteruit gezet dient te worden is er een ezelsbruggetje: je wint- er-tijd mee als de wintertijd in gaat, die dag duurt namelijk 25 uur. Middelburg Stichting Wijk Dauwendaele in Middelburg viert 29 oktober Halloween. Het feest is in de Medes, dat tussen de Dauwendaelselaan en Torenweg in ligt. In de Breed- Op zondag 27 maart van dit jaar is de zomertijd inge gaan. Komende zondag gaat de wintertijd weer in. Zomer- en wintertijd wordt jaarlijks ingesteld in alle lid staten van de Europese Unie. Ongeveer zeventig landen verzetten momenteel twee maal per jaar de klok. mede is iedereen welkom die, van 14.30 tot 16.30 uur, pompoenen uit wil snijden voor één euro. Op de par keerplaats is een spookhuis, en vertrekt om 19.00 uur een spooktocht. Middelburg In De Spot en Cinema Middel burg is op zaterdag 29 oktober het vampierfestival Fangtasia. In navolging van het True Blood Vampierbal in Amsterdam kent Zeeland nu ook een festival voor vampierfans. Het begint met een Twilight Filmmarathon in Cinema Middelburg. Van 12.00 tot 19.00 uur draaien achtereen volgens de eerste drie films uit de Twilight Saga. Van 19.00 tot 2.00 uur gaat het festival verder in De Spot met optredens van Middelburg Het starten van een eigen zaak op Walcheren zit in de lift. Zo zijn er in de eerste drie kwarta len van dit jaar meer dan 244 onderne mers voor zichzelf begonnen in drie Walcherse gemeenten. Een groei van bijna 19 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Toch blijkt dat de helft van deze jonge ondernemers binnen vijf jaar er de brui aan geeft door gebrek aan succes. Tijdens de Week van de Starter organi seert de Kamer van Koophan del en de gemeenten Vlissin gen, Middelburg en Veere op de bands Magion en MindSha- de. MindShade speelt een mix van gothic rock/metal met een doom randje. De symphonic go thic power metalband Magion maakt krachtige, meeslepende, duistere, maar altijd toeganke lijke muziek. DJ Leo Meijaart en DJ Bert van Leerdam draai en muziek uit alle bekende en minder bekende vampierfilms en er zijn kraampjes met vam pier merchandise, boeken, kle ding en neptanden te vinden. Een team van visagisten van de woensdagavond 9 november de bijeenkomst 'Starten met succes op Walcheren' in Golden Tulip Strandhotel Westduin in Kou dekerke. Ondernemers willen natuurlijk succesvol zijn en geld verdienen. Vooral een eigen be drijf in de persoonlijke dienst verlening en de detailhandel op Walcheren zijn erg in trek. Maar er komt veel om de hoek kijken om van een eigen zaak een succes te maken. Daarom ondersteunen de gemeenten en de Kamer van Koophandel ondernemers in de dop en net gestarte ondernemers met deze gratis bijeenkomst. Tijdens deze school van Mieke Petiet is aan wezig en aan de bloedbar ser veren echte vampiers speciale drankjes. Kaarten voor de hele dag kosten 15,00 euro en zijn te koop bij Bar American, De Drvkkery, Cinema Middelburg en de Zeeuwse Bibliotheek. Op de dag zelf zijn er aan de kassa van Cinema Middelburg en De Spot ook losse kaarten verkrijg baar voor de filmmarathon en het programma in De Spot. www.despotmiddeIburg.nl avond wordt het huidige onder nemersklimaat en de kansen voor een eigen zaak op Wal cheren in beeld gebracht. Ook staan er verschillende ervaren ondernemers uit Walcheren op het programma. De bijeen komst in Golden Tulip Strand hotel Westduin in Koudekerke begint om 19.00 uur en duurt tot 22.30 uur. Ondernemers uit de gemeenten Vlissingen, Mid delburg en Veere kunnen zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden op: iüunt;.feufe.nl/startkoudekerke Vlissingen In het artikel op de Zakenpa- gina vorige week over Elena Vlady Haarmode is een ver velende fout geslopen. Vlady is haar zaak begonnen in het voormalige pand van Salon Robèr, maar heeft deze niet overgenomen. Salon Robèr is verhuisd naar de Diezestraat 1 in Oost-Souburg en be reikbaar via: 0118-411236. Robèr Leeuwenburg en zijn team knippen dames, heren en kinderen op afspraak. Middelburg DermaTeam, de nieuwe polikliniek dermatologie in Middelburg, houdt.zaterdag (29 oktober) een open dag. Tussen 10.00 en 15.00 uur aan Park Veldzigt 67. SANITAIR EN DAKBEDEKKING 50 vestigingen in Nederland 50.000 artikelen online 0900-23 56 897 www.warmteservice.nl CoeiUe winkelen in VHtsirtgen! www.defonteyne.nl ra* 'V'-Kffl »\f tui i - Irjfj e fï (-•!?}"- ,"5'-K -*•?

de Faam | 2011 | | pagina 1