BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERING WMO ADVIESRAAD VLISSINGEN WERK IN UITVOERING - DE VINGER OP DE KNIP KENNIS(WERF) GEVOED DOOR 'T SMOSKE SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER GEMEENTE WOENSDAG 26 OKTOBER 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Op vrijdag 28 oktober 2011 vergadert de Wmo-adviesraad om 11.00 uur in Woonzorg centrum Ter Reede, zaal 'Multifunctionele ruimte 3'. Op de agenda staan de vol gende onderwerpen: 1.Ongevraagd advies overgang AWBZ onderdelen naar Wmo 2.Concept informatiemap Wmo-adviesraad 3.Evaluatie studiedag Wmo-adviesraad De vergadering is toegankelijk voor alle inwoners van Vlissin gen. Als u de vergadering wilt bijwonen, graag vooraf aan melden bij de heer Meulmees- ter, voorzitter van de Wmo- adviesraad. Bereikbaar via telefoonnummer 06-53874644. Herinrichting Walstraat-Midden Op maandag 31 oktober 2011 start de gemeente Vlissingen met de herinrichting van een gedeelte van de Walstraat. Dit betreft het stuk tussen de Klei ne Markt en de Lange Zelke. Ook worden de luifels van de gemeente verwijderd. De win kels en horecabedrijven blijven bereikbaar. De werkzaamhe den zijn voor de kerstvakantie afgerond. Werkzaamheden Oude Veerhavenweg Vanaf maandag 14 november tot en met vrijdag 18 november 2011 vinden er werkzaamheden plaats op de Oude Veerhaven- weg. Dit betreft het stuk tussen de Veerhavenweg en de Prins Hendrikweg. De Oude Veerhavenweg is in die periode geheel afgesloten voor autoverkeer. Er wordt een omleiding ingesteld via de Sloe- i weg, Nieuwe Vlissingseweg en j de Prins Hendrikweg. De bedrij- i ven aan de Oostsouburgseweg en het parkeerterrein van de Hogeschool Zeeland en het I ROC, zijn via een tijdelijke rij- baan te bereiken vanaf de Prins Hendrikweg. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Woensdagavond 19 oktober vond in het Arsenaaltheater de huldiging plaats van de Vlissingse sporthelden uit het seizoen 2010-2011. Tientallen kampioenen en winnaars zijn op deze avond door burgemeester René H. Roep en wethouder Marin de Zwarte in het zonnetje gezet. Verkiezing Tijdens deze avond is ook onthuld wie zich sportman, sportvrouw, sporttalent en sportploeg van het jaar mag noemen. De winnaars zijn: Sportman: judoka Sam van 't Westende Sportvrouw: Kitesurfster Katja Roose Sporttalent: Motorcrosser Nancy van de Ven Sportploeg: Zaalvoetbalteam Groene Ster Vlissingen Tevens is de Carrièreprijs uitgereikt. Deze prijs is bedoeld voor mensen die zich meer dan inzetten (of hebben ingezet) voor sporters en sportverenigingen. Dit jaar is de Carrièreprijs toegekend aan de heer Theo Jansen, die zich namens de Sportraad Vlissingen ruim 36 jaar sterk heeft gemaakt voor het sportklimaat in de gemeente. www.vlissingen.nl/sportraad Er zijn in het verleden van de gemeente Vlissingen voor de ontwikkeling van de stad, grote investe ringen gedaan voor nieuwe woningen en stads ontwikkeling (het KSG terrein). Door de huidige financiële crisis en de voorgestel de bezuiniging door de centrale overheid, is er in de woningbouw enige stagnatie ontstaan. De grote vraag is: hoe moet de gemeente Vlissingen gaan handelen om door de huidige financiële crisis te komen? De eerste vereiste is om na te gaan of er bezuinigingen kunnen plaatsvinden in een aantal gemeentelijke afdelingen. En misschien moeten we het voorstel van het college wel overnemen, om van het totale investeringsbedrag van het KSG terrein een groot bedrag af te gaan boeken. Met het doel de ontwikkeling van het KSG terrein meer in beweging te krijgen. Mede door het inzetten van wat bijsturende investeringen voor nieuwe wegen en gebouwen. Het is bekend dat als je geen initiatieven durft te nemen, je ook geen progressie hebt. Het nadeel van afboeken is, dat je hierbij betrokken kapitaalskosten (rente) nog lang moet betalen. Maar bij een financieel project van 20 jaar krijg je later misschien nog de kans om het af te boeken bedrag weer terug te verdienen. Ik ben van mening dat door de bezuinigingen van de centrale over heid, er in de gemeente Vlissingen ook verantwoordelijke bezuini gingen moeten plaatsvinden. Maar zonder dat de inwoners van de gemeente daar de dupe van zijn. Omdat ik als raadslid van de LPV met lastenverhoging voor de inwoners van de gemeente Vlissingen moei lijk kan instemmen. Het mag duidelijk zijn, links of rechts om. De vinger moet op de knip in de gemeente Vlissingen. Raadslid Wint Hirdes, LPV (Lokale Partij Vlissingen) Tel.: 0118-468015, e-mail: pwhirdes@zeelandnet.nl www.lokalepartijvlissingen.nl SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Plaats Maandag 31 oktober 2011 i 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 1 november 2011 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) 1 Woensdag 2 november 2011 09.00-11.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 13.00- 15.30 uur Oranjeplein Donderdag 3 november 2011 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00 - 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 4 november 2011 j 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne In Vlissingen is 't Smoske al jarenlang een begrip. Op 31 oktober 2011 opent de Belgi sche broodjeszaak een nieuwe vestiging op de Prins Hendrik weg. De zaak tegenover de Hogeschool Zeeland is de derde vestiging in Vlissingen. Bekend terrein De broodjeszaak is geen onbe kende in dit gebied. Studenten en docenten van de Hogeschool en het ROC, maar ook bedrijven op de Kenniswerf weten de weg naar 't Smoske op de boulevard regel matig te vinden. Uiteraard zijn ook klanten van buiten de Kenniswerf van harte welkom, want niet alleen kennis moet gevoed worden. www.vlissingen.nl/kenniswerf Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlis singen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw ^raag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam b. Belanghebbende kan redelijker wijs niet worden verweten geen zienswijze over de ontwerpbe schikking te hebben ingediend. Tegelijk met het beroep kunnen belanghebbenden een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sec tor Bestuursrecht van de rechtbank Middelburg. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Voor het indienen van een beroep schrift of een verzoek om een voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Beleidsregel plaatsen van plantenbakken op de weg Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken bekend dat zij op 6 september 2011 hebben besloten tot het vaststellen van de 'Beleidsregel inzake het plaatsen van plantenbakken op de weg'. Voor het plaatsen van plantenbakken op de weg in woonerven kan ontheffing worden verleend wanneer aan een aantal criteria wordt voldaan. Zo mogen zij onder andere de verkeers veiligheid niet in gevaar brengen, het verkeer niet hinderen en moe ten ook in het donker goed zicht baar zijn. De beleidsregel treedt in werking op 1 november 2011 en ligt met ingang van 26 oktober 2011 voor een peri ode van zes weken voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlis singen. Verwijdering kinderopvangvoor ziening uit het Landelijk Register Kinderopvang Met ingang van 10 oktober 2011 zijn de gegevens van onderstaande gast ouder uit het Landelijk Register Kin deropvang (LRK) verwijderd: Naam: W. de Goffau-Van Duin Opvangadres: Verdilaan 70 4384 LG in Vlissingen Het Landelijk Register Kinderopvang kunt u raadplegen op het internet via www.landelijkregisterkinderopvang.nl. Voor eventuele vragen kunt u con tact opnemen met mevrouw M.S.B. Besuijen van de afdeling Strategie Beleid en Projecten, bereikbaar via telefoonnummer 0118-487117. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministra tie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Groenewoud 62 R. K. Eckardt, geb. 09-08-1971 Hendrikstraat 12 H. Sejdic, geb. 16-06-1990 Hobeinstraat 56 S. Zahler, geb. 22-11-1979 Kasteelstraat 217 C. Ullersma, geb. 08-08-1976 Lieftinckstraat 99 N. Mohanied, geb. 00-00-1984 Minister Lelystraat 2 T. Stuifzand, geb. 01-10-1979 W. van Vossen, geb. 02-10-1977 Nieuwstraat 61 A van der Veen, geb. 12-06-1991 Singel 2 D. R. Ganesh, geb. 15-04-1982 M.f.C. Glerum, geb. 18-11-1988 T. Mamed, geb. 18-02-1989 A. Ozen, geb. 25-01-1972 E.E.A. Wouters, geb. 20-10-1963 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publi catie. Het ondertekende bezwaar schrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen, Post bus 3000, 4380 GV Vlissingen. Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 3 en 24 november 2011. Vlissingen, 26 oktober 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11