Informatieborden bunkers Park Toorenvliedt onthuld Aanpak overlast kauwen Informatiemarkt Molenwaterpark en voorlopig ontwerp theater Consultatie winkeltijdenverordening Middelburg P.A. Bouwensestraat Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 9 Het college van burgemeester en wethouders houdt op 27 okto ber een consultatie avond in de raadzaal van het stadskantoor. De avond begint om half acht. Onderwerp van gesprek is de win keltijdenverordening. Het kabinet heeft in 2010 een nieuwe winkeltijdenwet vastgesteld. Doel van deze wet is om het oneigenlijk gebruik van het zogenaamde koop- toerisme tegen te gaan. Veel gemeenten verklaarden hun gemeente toe ristisch en gaven de winkels gelegenheid om op zondag open te zijn. Nieuwe winkeltijdenwet 2010 De nieuwe winkeltijdenwet dwingt gemeenten hun lokale winkeltijdenver ordeningen aan te passen. Deze aanpassing gaat dan vooral over de toerismeregeling: wil een gemeente zijn koopzondagen vrij geven dan moet dat gebeuren na een zorgvuldige onderbouwingC'bewijs") dat de gemeente echt toeristisch is. Daarnaast moet ook duidelijk zijn gemaakt dat ook andere belangen zijn gewogen. In de wet staat precies welke belangen dat zijn: - Economische belangen - Zondagsrust - Leefbaarheid, veiligheid en openbare orde. Winkeltijdenverordening Middelburg In de huidige Winkeltijdenverordening Middelburg houdt de toerismere geling in dat de Binnenstad, Zep en Woonboulevard de Mortiere alle zondagen open mogen zijn vanwege het toerisme in Middelburg. Het college wil de verordening op dit punt niet wijzigen en alleen de onder bouwing voor die koopzondagen toevoegen aan de verordening, zoals wettelijk vereist. Voordat het college de nieuwe verordening aan de ge meenteraad voorlegt, wil burgemeester en wethouders graag de me ning van winkeliers, winkelpersoneel en andere organisaties horen hierover. Andere wijziging in de winkelverordening Er wordt nog een wijziging voorgesteld in de Winkeltijdenverordening 2011 en dat is de inperking van "avondsupers". De huidige verordening kent de mogelijkheid dat winkels aangemerkt worden als avondwinkel voor de zon- en feestdagen. Deze bepaling is bedoeld om nachtwinkels de kans te bieden om ook op zon- en feestdagen open te zijn. In de praktijk wordt daar in Middelburg nog geen gebruik van gemaakt. Er is recent daartoe wel een aanvraag ingediend, die nog in behandeling is. In de recent door het college vastgestelde Winkeltijdenverordening 2011 heeft het college besloten dat alleen winkels die een nachtvergun ning hebben van deze mogelijkheid gebruik kunnen maken. Verordening inzien: De concept verordening is te downloaden via de site www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Verordeningen. De aanleg van de N57 bracht met zich mee dat er een nieuw stuk weg is aangelegd tussen de N57 en de rotonde President Rooseveltlaan/L.J.A. Hoogenboomstraat. Dit stuk werd ook wel de verlengde President Rooseveltlaan genoemd, maar sinds kort heet deze weg de P.A. Bouwensestraat. De weg ligt naast het Prooijenspark. In deze buurt zijn straten naar ver zetshelden uit de Tweede Wereldoorlog vernoemd. Hierbij moest een selectie worden gemaakt, waarbij ervoor gekozen is deze straten gro tendeels te vernoemen naar leden van de groep Van Beest. Dit was een verzetsgroep waarvan Alphons Christiaan van Beest de leider was. De heer Bouwense maakte onderdeel uit van deze verzetsgroep. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Wethouder Albert de Vries en voorzitter van de Stichting Bunker- behoud Cor Heijkoop hebben woensdag 5 oktober twee infor matieborden onthuld over het cul turele erfgoed in park Tooren vliedt. Dit gebeurde voorafgaand aan de excursie met leden van de klankbordgroep Toorenvliedt. Tij dens de rondwandeling zijn de aanwezigen geïnformeerd over zowel het park en de bunkers tij dens de Tweede Wereldoorlog als over het aanwezige groen. De ge meente inventariseerde ondertus sen de opmerkingen en wensen die ter plekke werden gemaakt. Zo wil de gemeente bijvoorbeeld meer inzicht krijgen in de plaatsen in het park die omwonenden als onveilig ervaren. Europees project Het project park Toorenvliedt is mede mogelijk dankzij Europese subsidie uit het Interreg IV-A 2 Zeeën project World War II Heri tage (Erfgoed van de Tweede Wereldoorlog). Doel van het Mid delburgse subproject is het park aantrekkelijker te maken en op te knappen en daarnaast het verhaal achter de overblijfselen uit de Tweede Wereldoorlog, de elf bun kers, te vertellen. Twee borden geven informatie over het culturele erfgoed in Park Toorenvliedt. Foto: Aart van Belzen Als gevolg van bijvoorbeeld de afname van landbouwgronden zoeken verschillende vogels om aan voedsel te komen steeds meer de bewoonde gebieden op. De laatste tijd komen er re gelmatig bij de gemeente klachten binnen over overlast van kauwen en kraaien. Kauwen zijn de hanggroepjonge ren onder de vogels. Zij leven in groepen en hun gedrag zorgt re gelmatig voor overlast. Denk aan bevuiling door uitwerpselen, lawaai en nesteling in bijvoorbeeld een schoorsteen. De woonomgeving van mensen biedt kauwen veilig heid tegen natuurlijke vijanden, vol doende nestgelegenheid en een ruim aanbod van voedsel. Daarom verblijven deze vogels steeds meer in onze woonomgeving en kunnen ze zich gemakkelijk voort planten. Gemeente Middelburg gaat de kauwenoverlast bestrijden in het centrum van Middelburg. Het mi nisterie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie heeft de gemeente toestemming verleend voor de periode van 1 oktober 2011 tot en met 1 januari 2013. De aanwezige kauwenpopulatie zal door inzet van woestijnbui zerds verjaagd worden. Uit erva ring blijkt dat de aanwezigheid en het vliegen van deze roofvogels voldoende is om de kauwen er gens anders naartoe te verplaat sen. Uiteraard wordt dit niet tijdens het broedseizoen uitgevoerd. Om het broeden van de kauwen op de aangewezen plaatsen te voorko men is het noodzakelijk om vroeg tijdig te starten met de woestijn buizerds. De werkzaamheden wor den door ervaren overlastbestrij- ders uitgevoerd, allen in bezit van een valkeniersakte. De locaties in de binnenstad zijn de Markt en het Molenwater. Overlast tegengaan U kunt de overlast door kauwen tegengaan door voor zo min mo gelijk afval te zorgen in uw omge ving. Naast planten en granen houden kauwen namelijk ook van brood en aardappelen. Daarnaast kunt u door het dichten van oude schoorstenen en het afdekken van luchtkanalen en andere gaten met gaas hun nestelmogelijkhe den verminderen. Overlast duiven Op verschillende plaatsen en met name in het centrum geven duiven ook overlast. Door verschillende dierenliefhebbers worden de dui ven regelmatig gevoederd. Volgens de Algemene Politie Veror dening Middelburg is het verboden duiven en andere overlast veroor zakende vogels op of aan de open bare weg te voeren dan wel anderen de gelegenheid te bieden de duiven of andere overlast ver oorzakende vogels te voeren. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen In de raadzaal van het stadskan toor wordt een informatiemarkt georganiseerd over het Molenwa terpark en het voorlopig ontwerp van het theater. De bijeenkomst is op woensdag 12 oktober en begint om 19.30 uur. Op deze avond geeft Wim Voogt (OKRA Landschapsarchitecten) een presentatie over het Molenwa terpark en presenteert Ton Ven hoeven (Architectenbureau Venhoeven cs) het voorlopig ont werp van het theater. Er is gele genheid voor de burgers en raadsleden om vragen te stellen. De avond duurt tot ongeveer 22.00 uur.

de Faam | 2011 | | pagina 9