www.middelburg.nl Commissievergaderingen Het woord aan raadslid Willemien Treurniet Middelburg tekent voor homo-emancipatie Middelburg genomineerd voor FSC Opdrachtgever Start sanering Kanaal door Walcheren en havens gemeente Middelburg Middelburg dooft het licht i Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein be horen. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. Deze raadsvergadering staat op voor maandag 7 november. Op woensdag 19 oktober is het commissie Maatschappelijke Zaken. Maandag 31 oktober vergadert de com missie Ruimte. Een dag later, dinsdag 1 november, komt de commissie Algemeen Bestuur bij elkaar. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agen dapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aan kaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar. Agenda's van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. 7 Middelburg ondersteunt de Nacht van de Nacht. Zij roept bedrij ven en burgers in de gemeente op om op zaterdag 29 oktober de reclame- en sierverlichting van hun gebouw(en) te doven. Nederland wordt steeds lichter, en steeds meer mensen en dieren on dervinden daar hinder van. Uit onderzoek blijkt dat 48% van de mensen hinder ondervindt van kunstlicht. Daarnaast heeft de verlichting ook ne gatieve effecten op de dierenwereld. Meer dan 50% van de dieren leeft namelijk 's nachts. De Provinciale Milieufederaties en de stichting Natuur en Milieu organise ren de zevende Nacht van de Nacht. Zij willen aandacht vestigen op en iedereen informeren over de schoonheid en het belang van duisternis en hoe men daaraan een bijdrage kan leveren. Er kan veel slimmer en zuini ger verlicht worden zonder dat de veiligheid of de sfeer in het geding is. Tijdens deze avond dooft de gemeente de sierverlichting op toonaange vende gebouwen, zoals de Lange Jan, het stadhuis, de Kloveniersdoe len, molens. De gemeente heeft via de verschillende branche-orga nisaties de bedrijven, winkeliers en horeca verzocht deel te nemen aan de Nacht van de Nacht. Om in de Nacht van de Nacht extra accent te leggen op het belang van duisternis verzoekt de gemeente Middelburg bedrijven en burgers in Middelburg om op deze avond reclame- en sierverlichting te doven. Kijk op www.nachtvandenacht.nl voor meer informatie. Meld lichthinder Met behulp van de lichthinderkaart wil de ZMf onnodig licht in kaart brengen. Veel mensen storen zich aan onnodig licht. Zoals kantoren waar het licht niet uit gaat. Of gebouwen waar 's nachts felle lampen op staan gericht. Kent u zo'n plek, of heeft u zelf last van lichthinder? Ga dan naar www.nachtvandenacht.nl en vul de digitale lichthinderkaart in. Doe mee met de lichthinder inventarisatie tot en met 23 oktober. Tijdens de Algemene Partner Bijeenkomst op 13 oktober in het Dierenpark Amersfoort worden de FSC Awards 2011 in de cate gorieën Opdrachtgevers en Retail uitgereikt. Gemeente Middel burg zit bij de drie genomineerden in de categorie Opdracht gevers. De andere genomineerden zijn: Milieudienst West-Hol land en Oost Flevoland Woondiensten. Middelburg neemt FSC serieus en kiest daarom zelf zoveel mogelijk voor inkoop van FSC hout en papier. De ondertekening van het conve nant begin dit jaar was dan ook meer dan alleen maar het zetten van een handtekening. 'Gezamenlijkheid' is het motto van de Middelburgse FSC-missie. Daarom werd het verhaal achter FSC in al zijn nuance gepresenteerd aan een groot gezelschap van interne en externe genodigden. Alle FSC-prikkels komen vanuit diverse onderdelen van de eigen organisatie en bovendien vanuit een breed front van overheden. Dan heeft dit nog meer effect op leveranciers. De gemeente Middelburg is daarom actief om samen met de Vereni ging Zeeuwse Gemeenten alle andere Zeeuwse gemeenten over te halen om bewust te kiezen voor FSC en een toekomst voor de bossen en hun bewoners. Doel is een gezamenlijke ondertekening van een FSC-convenant op 11 november in Terneuzen. Het is dan de Zeeuwse Dag van de Duur zaamheid. Rijkswaterstaat is maandag 3 oktober gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de sanering van het Kanaal door Walcheren. Voorafgaand aan het baggeren wordt de bodem op niet gesprongen explosieven onderzocht. Bij dit onderzoek worden boeien ingezet als markering. De werkzaamheden starten in het kanaal 'Oude Arne' en worden zo aangepakt dat het scheepvaartverkeer minimale hinder on dervindt. r Theater in Middelburg Vanavond, 12 oktober, wordt in het stadskantoor het voorlopig ontwerp van het nieuwe theater gepresenteerd. Een nieuw theater met een grote en een kleine zaal, een toneeltoren, genoeg parkeer plaatsen en dat alles in een prach tig park. Een mooi verhaal. Maar zitten wij in Middelburg te wachten op een mooi verhaal? Willen we niet liever een realis tisch verhaal horen? Een verhaal waarin openlijk wordt gezegd dat zestien miljoen euro niet genoeg is voor de bouw van een nieuw theater dat voldoet aan de ge stelde eisen? Een verhaal waarin wordt aangegeven dat op soortge lijke projecten in Nederland forse overschrijdingen hebben plaatsge vonden? Een verhaal waarin wordt uitgelegd dat je voor zestien mil joen euro misschien wel een theater kunt neerzetten dat vol- woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 8 Altijd actueel: de-faam.nl Minister Marja van Bijsterveldt heeft woensdag in Den Haag met de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen en Goes en 21 andere ge meenten een intentieverklaring ondertekend op het gebied van homo-emancipatie. Daarmee breidt Van Bijsterveldt het aantal gemeenten met een roze emanci patiebeleid fors uit. De deelne mende gemeenten zeggen toe voor 1 februari een doortimmerd plan op te stellen om de veiligheid en weerbaarheid van lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders op straat én de so ciale acceptatie van deze groepen in hun gemeente te verbeteren. Minister Van Bijsterveldt stelt hier vervolgens per gemeente 20.000 euro per jaar voor beschikbaar. Veiligheid homoseksuelen De sociale acceptatie van homosek suelen is de laatste jaren toegeno men. Toch hebben homoseksuelen en transgenders regelmatig te maken met onveiligheidsgevoelens en geweld. Het kabinet zet verschil lende acties in om geweld te voor komen, de weerbaarheid van jongeren te vergroten en de sociale acceptatie van homoseksualiteit in waarin wordt gezegd dat er ook andere opties zijn dan een nieuw theater? Een verhaal waarin staat dat een echt Molenwaterpark met een theater niet mogelijk is? De Christenunie wil dat wordt be keken of Middelburg wel een nieuw theater nodig heeft en dat op basis daarvan wordt bezien hoe we verder gaan. De bouw van het theater op het Molenwater is een prestigezaak geworden. In deze tijd waarin op vele terreinen fors moet worden bezuinigd, mag het niet gebeuren dat de bouw plannen voor het theater ten koste van alles worden doorgezet. Laten we nog een keer goed kij ken naar de alternatieven voor de huidige plannen. Wij zijn heel benieuwd hoe u er over denkt. Laat het ons weten! Willemien Treurniet Raadslid Christenunie watreurnietcu@kpnmail.nl kringen waar dat moeilijk ligt, te be vorderen. Ter bevordering van de veiligheid op straat en in wijken en de weerbaarheid van homoseksuele jongeren maakt het kabinet afspra ken met gemeenten die actief lo kaal homobeleid voeren over preventie en veiligheid. Ook gaat het kabinet de aangiftebereidheid, registratie en opvolging van discri minatiemeldingen actief bevorde ren. Geweld met een discriminatoir motief wordt zwaarder bestraft. Daarmee laat het kabinet zien dis criminatie - op welke grond dan ook - onacceptabel te vinden. De Middelburgse wethouder Ed de Graaf tekent voor homo-emancipatie in Middelburg. Als vertegenwoordiger voor Vlissingen en Goes zette hij ook zijn handtekening voor die gemeenten. Foto: pr ministerie OCW doet aan de minimumeisen, maar dat je voor een goedlopend theater weer vele miljoenen meer nodig zult hebben? Een verhaal Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8