Ziekenhuis bellen of de kliniek? Ji Stem voor de Vlissingen Promotie Trofee! Win een verblijf bij Landal GreenParks voor vier personen Jarige van de week? Klik en win "Ik kijk op mijn afsprakenkaart waar ik een consult heb" KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2011 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 7 www.deweekkrant.nl/actie Er is de laatste weken onduidelijkheid ontstaan bij cliënten over de zorgverdeling bij het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Vooral op Walcheren weten mensen niet meer precies voor welke behandeling zij waar terecht kunnen. In principe is er niet zoveel veranderd, volgens Jaap Nelemans, hoofd com municatie van het ADRZ. Gerard van der Hoeven Vlissingen "In februari zijn wij. al begon nen met een hele nieuwe afde ling acute zorg in Goes. Die is 24 uur per dag, zeven dagen in de week beschikbaar voor niet geplande opnames. Dat geeft zowel voor de patiënt als het verplegend personeel meer rust."" Het feit dat vele men sen op Walcheren denken dat zij voor elke botbreuk of ver wonding naar Goes worden verwezen is dus niet het geval. Volgens Nelemans moet meer worden gedacht aan "als het kan, doen we dingen dichtbij de mensen verspreid over de regio. Maar waar het moet concen treren we de zorg op één plek." Dat geldt dus ook voor bepaal de operaties. Door het aparte profiel van de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen en de be schikbaarheid van specialisten worden acute operaties in Goes uitgevoerd. Geplande operaties worden ook nog gewoon in Vlis singen gedaan. Ook zijn mensen bezorgd over de IC (Intensive Care) die van Vlissingen naar Goes is ver huisd. Volgens Nelemans heeft dat te maken met de mogelijk heden om óp level-2 basis betere en intensievere zorg te bieden. De verkoop van drie panden door het ADRZ per 31 decem ber heeft ook de nodige onrust veroorzaakt. Onder die panden bevind zich het Medisch Cen trum Middelburg en het Jan Matenshuis. Vogens Nelemans heeft dat verder geen ingrijpen de gevolgen. De trombosedienst is daardoor verhuisd naar de lo catie Vlissingen, maar ondanks de verkoop van de panden zul len deze op huurbasis weer door het ADRZ worden gebruikt. De dermatologische behande lingen in Middelburg is door een voor zichzelf begonnen arts ook niet in het gedrang, want volgens Nelemans gaan die behandelingen op Walcheren gewoon door. Dat geldt tevens voor de afdeling plastische chi rurgie die ondanks het openen van een aparte Wellnesskliniek in Goes ook gewoon in Goes en Vlissingen blijft bestaan. Patiënten en bezoekers reage Weet u iemand die de komende week jarig is en die u een heerlijke ver jaardagstaart van Bliek Meesterbak kers gunt? Stuur dan uw kandidaat naar red.faam@whm.wegener.nl Of kijk op: www.de-faam.nl A ■a' >f. //Cv 'AC" - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Vlissingen. ARCHIEFFOTO: JASPER KARMAN ren verschillend op de ontwik kelingen. Sommigen bekijken het sceptisch, maar anderen zien geen problemen. Mevrouw S. Verdonck uit Kapelle stoort zich vooral aan het heen en weer gereis. De heer A. Oost hoek uit Biggekerke: "Ik kijk op de afsprakenkaart gewoon waar ik heen moet voor een consult. Dat is duidelijk aangegeven." Samenwerking ADRZ en ZorgSaam De Cliëntenraden, Stafbe- sturen en Raden van Be stuur van Admiraal De Ruy ter Ziekenhuis en ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen hebben 4 oktober besloten hun krachten te bundelen. Bij adviezen en besluiten zullen zij steeds de belangen van de cliënten in het gehele zorg gebied van Zeeland betrek ken. Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2011 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: Reden(en) van deze kandidaatstelling: (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2011 opsturen naar: Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2011 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenDromotie@SDui.nl. van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Rachel van Westen Vlissingen - De Vlissingen Promotie Trofee wordt op 28 november uitgereikt aan een persoon, bedrijf of instelling die zich heeft ingezet om Vlissingen positief in de publiciteit te brengen. Lopen de inwoners van Vlissingen al warm om hun stadsgenoten te nomineren voor deze trofee? "Ik heb er nog nooit van gehoord", aarzelt me neer Janssen terwijl hij zijn boodschappen naast zijn scooter zet. Na een korte toelichting staart hij even voor zich uit, "Tja, Vlissingen op een positieve manier in de publiciteit brengen verdient zeker wel een prijs, maar Vlissingen heeft echt wel meer nodig dan een beetje positieve publiciteit. Er is nog heel veel werk aan de winkel." José kent de prijs ook niet "Ik zou echt niet weten wie ik voor zo'n prijs moet nomineren. Nee, mensen zijn niet meer zo te vreden over Vlissingen", zegt ze ernstig. Een medewerkster van de Stichting voor ouderen is wat milder gestemd. "Publiciteit is heel goed", vindt ze, "Dat motiveert om de kwaliteit in stand te houden." Op de vraag wie er volgens haar recht heeft op de trofee heeft ze zo snel geen antwoord. "Tja, als ik mijn eigen werkge ver mag nomineren zou ik het zeker doen", zegt ze. "Onze Stichting doet veel goeds voor de inwoners van Vlissingen." Ingrid van der Linden heeft geen uitleg nodig, zij is uitstekend op de hoogte, "Ja, vorig jaar heeft die strandwacht gewonnen", zegt ze, "Die trofee is een hartstikke leuk initiatief. Maar als je aan me vraagt wie ik zou willen nomineren dan weet ik het zo snel niet." Weet u wie de Vlissingen Promotie Trofee verdient, wie Vlissingen positief in de publi citeit heeft gebracht? Vul dan de bon hier naast in en stuur deze vóór 15 oktober op! Foto: Jasper Karman

de Faam | 2011 | | pagina 7