Bank mag stoer én knus zijn Sfeer met houten raambekleding Secretaires in eigentijdse jasjes Jan des Bouurie slaat een zijweg in; zijn nieuwste bank is aaibaar, strak en com/ortabel Een nieuwe bank aanschaffen doe je niet op een achternamiddag. Daar moet goed over nagedacht worden. De meubelontwerpers maken het ons daarbij niet gemakkelijk. Hieronder drie totaal van elkaar verschillende banken. Ga er maar aanstaan. )y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 37 Aaibaar en strak De meeste banken van Jan des Bouvrie zijn stoer en kubistisch. Maar met de 7630 is de ontwer per een zijweg ingeslagen. Deze bank heeft een 'aaibare' maar strakke vorm en een comfor tabele hoge rugleuning die hem geschikt maakt voor jong en oud. Jan-Willem Huethorst van Gelderland: "De bank is er in 2- en 3-zits en uiteraard ook als fauteuil. Er is veel vraag naar vanwege het comfort van de hoge rug en de hoge zit. Men ervaart daardoor het knusse van de bank, het zich omsloten voe len." Schakelbaar "Hij zit fantastisch!" wordt er over het modulen zitsysteem Joe gezegd door een medewerkster van Design Lines. De zitele- menten die designer Lievore Altherr Molina voor Verzel- loni ontwierp zijn schakelbaar. Het bijzondere ervan is dat ze twee verschillende zitdieptes en twee rughoogtes kunnen heb ben. "De afdeklaag is van dons, wat het comfort zo mogelijk nog groter maakt. De zitelementen kunnen gecombineerd worden met bijpassende tafeltjes van massief hout. Iedereen kan zo een zithoek naar eigen maat sa menstellen. Zowel van stof als van leer." WilBaghuis Het meer dan een eeuw oude fa miliebedrijf Arco bracht in 2004 haar eerste bank uit: de Invitati on. Een strak gestoffeerde bank die naadloos de overgang van een slanke arm naar een brede rugleuning maakt. Arco heeft de bank nu aangepast aan de eisen en wensen van deze tijd. De kenmerkende uitnodigende rondingen in de hoeken zijn gebleven, maar de zitdiepte is gewijzigd. Daarbij is het zitcom fort van actief verschoven naar meer informeel. Ook zijn losse kussens toegevoegd. Et voila: de Slow Down. Agerta Bokking van Arco: "Van de Slow Down kan het hoekelement aangeklikt worden. In principe is het een rechte bank. Met 'aanbouw' wordt het een soort chaise longue." De ontwerper is Dick Spierenburg. Aan de Slow Down kan een hoekelement geklikt worden. Knusse bank van Jan des Bouvrie. De zitelementen Joe met een bijpassend tafeltje, De secretaire, dat beetje ou derwetse, vaak sierlijke meu beltje, is in opmars. Designers hebben het weer ontdekt. Het oude imago ervan afgestoft en er een nieuwe vorm aan gege ven. De karakteristieke klep en de geheime laatjes zijn ui teraard gebleven. De Noir Désir van ontwer per Stijn van Oorschot van Oormerk heeft de vorm van een kleine vleugel, een piano. Van Oorschot: "Aanvankelijk was de Noir Désir er alleen in zwart. Vandaar de naam. Nu is hij leverbaar in alle RAF- kleuren." De klassieke secretaire in de Louis XVIe en empirestijl diende als uitgangspunt. Het ontwerp bevat dezelfde ge heimen als de oude modellen. Noir Désir heeft zeven laden, vernuftig verstopt in de strakke omtreklijnen van het meubel. De laden kunnen door een een voudig druksysteem geopend worden. "De secretaire heeft een praktisch formaat. Kan tegen een muur gezet worden als bureau, maar ook gebruikt worden als losstaande balie of toonbank in een winkel." Ook de Orcus die Konstan- tijn Grcic ontwierp voor het merk ClassiCon, kreeg een eigentijds karakter. De secre taire is uitgevoerd in glanzend gelakt Amerikaans notenhout. Het frame is gemaakt van me taal. Het luxueuze, zwart le ren schrijfblad herinnert aan vroeger. Ook dit bureau bevat De glanzende Orcus bevat een geheim gedeelte. Secretaire in de vorm van een vleugel. diverse laatjes en een geheime glanzende, klep. Gezien bij afdeling. De Orcus is mooi af Burik&Burik in De Toonka- te sluiten met een, eveneens mer. Jaloezieën voor het raam ken nen we al vanaf de jaren vijftig. Van aluminium of kunststof. Eigenlijk een beetje kil. Hou ten lamellen brengen een veel warmere sfeer in huis, ze hou den de ruimte koel tijdens de zomermaanden en behaaglijk warm in de winter. De lamellen zijn veelal van duurzaam hout zoals het natuurvriendelijke bamboe. Verano introduceert een nieu we collectie houten jaloezieën. Honderd procent 'made in Hol land' en verkrijgbaar in 44 kleu ren. Uitgevoerd in de houtsoor ten basswood, exotic wood en bamboo. Gebruik wordt gemaakt van hoogwaardig FSC gecerti ficeerd hout uit duurzaam beheerde bossen. Mooi zijn de deco ratieve ladderbanden in vele kleuren, zodat naar hartelust gecombineerd of gecontrasteerd kan worden. De raambekleding is er in een standaard uitvoe ring maar ook in retro, daarbij zijn de bovenbak en onderlijst uitgevoerd in een bijpassende houtkleur. Uiteraard heeft ook Luxaflex een assortiment houten jaloe zieën. Het omvat tientallen verschillende houtsoorten en kleuren. De kerncollectie is FSC basswood, duurzaam hout en afkomstig van verantwoord beheerde bossen. De mogelijk heden zijn legio. Gekozen kan Ook Luxaflex heeft een trendcollectie in hout. Verano gebruikt lamellen van duurzaam hout. bamboe, exclusieve walnoot, trendy wit of hoogglanspiano- lak. De houten jaloezieën kun- king probleemloos geplaatst worden in vochtige ruimtes zoals badkamer of keuken.

de Faam | 2011 | | pagina 37