Halve eeuw Lazy River Jazzband Officiële Mededelingen Ook zo genoeg van dat slingerende huisvuil, dit kan echt een stuk beter Volg alle Klik Win-acties op Twitter natuur en landschap milieu Dit kan beter "Repeteren was vaak nog leuker dan optreden" Steeds nieuwe kansen van de Provincie Zeeland nformatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 29 www.de-faam.nl Oud-journalist en fotograaf Johan Sinke (71) uit Middel burg wordt wel de nestor van de Zeeuwse jazz genoemd. Hij stond in de jaren vijftig aan de wieg van de traditio nele jazz in Zeeland, geïn spireerd door zijn idool Louis Armstrong. Sinke begon in 1958 de Middelburgse Jazz Society en in In 1961 ontstond de Lazy River Six, later omgedoopt tot Lazy River Jazzband, waarvan hij jarenlang de leider was. Deze maand viert dat gezel schap het 50-jarig bestaan. Inmiddels bestaat het sextet uit louter Brabanders, maar hun roots lagen in Zeeland. Gerard van der Hoeven P Vlissingen "Hier werd in de jaren vijftig nauwelijks traditionele jazz ge speeld. Dus zijn we met liefheb bers uit Middelburgen Vlissin gen de band begonnen", aldus Sinke, die er aan toevoegt dat er al snel mensen van buitenaf bijkwamen. "In Zeeland was bijna niemand die op trombo ne jazz kon spelen. Dus kwam er al snel een Brabander onze gelederen versterken." Op 9 au gustus 1961 werd voor het eerst opgetreden in het Vlissingse Concertgebouw, het huidige Arsenaaltheater. "Samen met rock rollbandjes en wij wa ren de vreemde eend in de bijt. Maar we hadden wel het meeste Enige Zeeuw Dat leidde tot verschillende optredens in het hele land, met soms honderd optredens per jaar. Door verschillende persoons wisselingen, waardoor Sinke als enige Zeeuw overbleef, werd de thuisbasis van het orkest uitein delijk Roosendaal. "Het vele heen en weer rijden werd me teveel" en was de re den om in 1978 uit de groep te stappen. Met pijn in het hart, want jazzmuziek was en is zijn grote passie. "We waren ook echt een vrien denclub. In de jazzmuziek heb je ten opzichte van popmuziek veel minder geschillen of men sen met kapsones. Repeteren was vaak nog leuker dan optre den." Hoogtepunten Hoogtepunten waren er volop in de halve eeuw van het bestaan. De beroemde jazznachten Jazz at Tivoli in Oudenbosch zaten bomvol publiek. Daar werd opgetreden met le den van de Dutch Swing Col lege band en George Probert van de legendarische Firehouse Five. In 1993 werd gespeeld voor Koningin Beatrix bij de opening van het UNICEF-ge- bouw en twee jaar later speelde men tijdens Sail Amsterdam. Meeblazen Sinke is zeker aanwezig bij het jubileumfeest in Oudenbosch. www.twitter.com/klik_en_win Op de foto van de band uit 1961 staat hij links. De kans is groot dat hij op het feest nog een partijtje zal meeblazen met zijn jazzkompanen van vroe ger. Bijvoorbeeld met "Up a Lazy River", de jazzklassieker van Hoagy Carmichael, die al sinds oudsher als begintune wordt gespeeld en waaraan de band hun naam ontleende. 50 jarig bestaan wordt gevierd in Oudenbosch Op zondagmiddag 16 okto ber viert de Lazy River Jazz band het 50-jarig bestaan in Hotel Tivoli, Markt 68 in Oudenbosch. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. De feestelijke en swingende middag is be stemd voor alle generaties. De band speelt tegenwoor dig voornamelijk dixieland en mainstream. Vervolg van pagina 28 Mortiereboulevard 32: plaatsen vlaggenmasten (27-9). President Rooseveltlaan 11: aanbrengen reclame (3-10). Rouaansekaai 138: aan brengen leuning (4-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon (01 18) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van aie welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 39 in het kader van artikel 19d. eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Stichting Het Zeeuwse Landschap. Het betreft het maken van een verbinding tussen de Oranjeboschpolder de dui nen van Oranjezon ter plaatse van het Natura 2000-gebied Manteling van Walcheren. Provincie Zeeland Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, monde linge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot De heer M. van Antwerpen (tel. 0118-6317161 of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinza- gelegging. Op bovenstaande telefoon nummers kan informatie worden inge wonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Aanvraag omgevingsvergunning voor Zeeland Refinery Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 2 september 2011 een aan vraag om vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht van Zeeland Refinery te Nieuwdorp ont vangen voor het bouwen van een nieuw transformatorstation. Tegen deze aanvraag kan een bezwaarschrift worden ingediend wor den nadat op de aanvraag is beslist. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. (0118) 631986. De band uit 1961 met Johan Sinke, de man met de trompet,

de Faam | 2011 | | pagina 29