Uw voeten winterproof 3x Kerst in Engeland Henk Spaan P&O Ferries Blijft het nu wind en regen of wordt het weer beter? Piet Paulusma weet het Een bezoek aan een pedicure maakt de voeten beter en mooier Column Piano in de lucht Win een verblijf Landal GreenParks voor 4 pers! midweek/ weekend Lezersactie Kerstshoppen Lincoln of Leeds v.a. 75 p.p. (normaal 85) P&O Ferries Hotel met bos in Panama Het weer Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 24 PIET PMJLUSMA COMIC Piet Voordes Uw voeten hebben de afgelopen maanden veel te verduren gehad. Hoewel het Nederlandse weer een beetje tegenzat, waren ze waar schijnlijk toch vaak gestoken in hippe, niet altijd comforta bele teenslippers en instap pers. Dus geef ze nu nog even extra aandacht, voordat ze weer verdwijnen in dikke sok ken, warme winterlaarzen en gesloten schoenen. De pedi cure kan u helpen uw voeten 'winterklaar' te maken! Onze voeten worden nog wei eens vergeten. Terwijl bij elke stap die we zetten de voeten ons hele gewicht dragen. En zelfs drie maal het gewicht wanneer we hardlopen. Er wordt dus behoorlijk wat van onze voeten gevraagd. Natuurlijk is het goed om gedurende het hele jaar je voeten te koesteren, maar met de winter voor de deur is wat extra aandacht voor trouwe onderdanen geen overbodige luxe. "Strakke schoenen en dikke sokken zorgen bijvoorbeeld eerder voor een huid die snel ler transpireert. Dan liggen ook problemen zoals schimmels en ingegroeide nagels op de loer", aldus Tineke van Valburg, pe dicure en bestuurslid ProVoet, de brancheorganisatie voor de pedicure. "Uiteraard kan iedereen veel zelf doen om de voeten te ver zorgen, maar de pedicure heeft eerder in de gaten waar moge lijke problemen dreigen. Dus laat je voeten voor de winter eens controleren en behandelen door een professional. Voorko men is immers beter dan gene zen. En mochten er inderdaad al problemen zijn ontstaan, dan kan de pedicure deze vaak goed verhelpen." Zorg voor blije voeten! Wat kun je zelf doen om de voeten goed verzorgd de win ter door te laten komen? "In de winter komt een droge huid veel voor. De huid van de voe ten kan dan rood zijn en ruw, schilferig of gevoelig zijn. Zorg dat de huid in topconditie blijft! Droog je voeten goed af, ook tussen de tenen, en masseer de voeten regelmatig met een spe ciale voetencrème. En trek elke dag schone sokken aan! Veel mensen gaan met blote voeten in van die hippe bontlaarsjes, maar bedenk dat de binnenkant van deze laarzen niet gewassen kan worden. Geen hygiënische gedachte en je kunt raden wat de gevolgen zijn", aldus Ti neke. Geen voet hetzelfde Maar je kunt meer doen. Be zoek bijvoorbeeld eens een ge kwalificeerde pedicure. Zij zijn er niet alleen voor mensen met probleemvoeten. Tineke: "Ie dereen kan bij een pedicure te recht. Zoals er geen twee men sen gelijk zijn, zijn er ook geen twee voeten hetzelfde. Daarom is elke behandeling of advies maatwerk. Een bezoek aan een pedicure maakt de voeten van de cliënt beter én mooier." Kijk voor een pedicure in uw buurt op www.provoet.nl. ProVoet is de brancheorgani satie met zo'n 13.500 gediplo meerde pedicures. Zij bevordert de kwaliteit van het beroep pe dicure en de beroepsuitoefening om garant te staan voor een goede en verantwoorde zorg verlening. Om lid te worden van ProVoet is een erkend diploma nodig. De ProVoet pedicure is dus altijd gediplomeerd en in staat om uw voeten op een professionele manier te behan delen. Tips voor een goede voetverzorging Was uw voeten dagelijks, liefst zonder zeep. Droog uw voeten goed af, ook tussen de tenen. Knip nagels recht af en maak de hoekjes los van de huid. Trek elke dag schone sokken aan, om schimmelinfecties te voorkomen. FOTO PETER ELENBAAS 's Nachts om kzoart voor twee hing er een piano boven de hui zen van de stad. Op het kruispunt van twee straten stond een kraan. Naast de kraan een man met een bril op die knoppen bediende op een kastje dat voor zijn buik hing. De kraan deed wat de man met het kastje wilde. Midden op de tramrails stond een soort pantservoertuig van het Gemeentelijk Vervoersbedrijf. Op het dak van de wagen verhief zich een lift met een platform waarop mannen van het GVB omhoog keken naar de piano die vijftig meter boven de bebouwde kom hing. De arm van de kraan was schitterend verlicht met lampen die zo uit het stadion van PSV leken te komen. Voor mijn deur stond een verhuiswagen geparkeerd met de klep open. Als Carel Willink nog had geleefd zou hij een schilderij hebben gemaakt van het magisch realistische ta fereel. In de kamer van mijn dochter op de vijfde verdieping had een piano gestaan die weg moest. Ooit was hij op een zonnige ochtend naar binnen getakeld. Omdat de infrastructuur van de tramdraden' veranderd was, kon geen kraan zijn arm nog uitzwaaien zonder spaghetti te maken van de bovenleiding, met alle elektrocutie van dien. Ik stuurde een e-mail naar het GVB met de vraag of men een klantvriendelijke oplossing had voor het probleem. Bij voor baat had ik alle hoop laten varen. Ik kende de bureaucratie. Nog dezelfde dag kwam er een mail terug: het GVB was niet van plan die piano tot in het hiernamaals op de vijfde verdie ping te laten. Het zou wel nachtwerk worden. Het tramverkeer mocht geen last hebben van een piano in de lucht. Dus keken we die nacht met zijn allen omhoog naar een piano die langs loshangende tramdraden uit de hemel kwam en die door de man met het kastje voor zijn buik feilloos op de laad- klap van de verhuiswagen werd neergelaten. Ik wilde heel hard klappen voor de mensen van het GVB, de verhuizers en de kraandrijver met het kastje voor zijn buik: een donderend applaus voor gewone mannen die hun vak ver stonden. xjjwvj.deweékkrant.nVspaan ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Romantisch verlichte straten, leuke kerstmark ten, prachtig versierde kerstbomen, winkels met de mooiste etalages- Geniet van de Britse kerstsfeer en boek een 3-daagse minicruise naar Engeland. Een onvergetelij ke reis met met 2 avonden en nachten aan boord van een luxe Cruiseferry en overdag een bezoek aan Leeds of Lincoln. Bezoek de grootste kerst markt van Europa in Lin coln. Op het Castle Square bevinden' zich 320 kerst- kramen in een sfeervolle atmosfeer. Al van verre is deze leuke plaats zichtbaar door de kathedraal die bo ven de stad uittorent. Maar in Lincoln valt nog veel meer te beleven. Deze levendige stad bezit een rijk cultureel erfgoed van 2000 jaar met uitstekende winkelmogelijk heden. Leeds Eindeloos kerstshoppen in een smeltkroes van antiekmarkten, trendy boetiekjes en stylvolle winkels met rijkelijk versierde etalages en dat alles geheel in kerstsfeer. Paradijsjes zoals Headrow Cen tre en Granary Wharf met bij zondere winkeltjes en kraampjes zijn dé plek om je kerstcadeau's te kopen. BOEK NU! Boek uiterlijk 31 oktober 2011 en vermeld boekcode WEG. Bel 020 - 201 33 33 (ma - vr, 09.00 - 17.00 Voorwaarden Beperkt beschikbaar voor nieu we boekingen. Voorwaarden van toepassing 3-daagse minicruise Leeds Lincoln v.a. 75 p.p. Inclusief: 2 overnachtingen aan boord o.b.v. volbezette 4 persoons Inside cabin Een dag in Leeds of Lincoln en busvervoer. Vertrek Lincoln; alleen op vrijdag 2 en zaterdag 3 december Vertrek Leeds; alleen op vrijdag 18 en 25 november en 9 december Toeslag zeezicht: 28 per cabin Onbijt/diner: 30 per persoon (per enkele reis) Toeslag 2-persoons Cabin 7 per cabin Suitehotel Pincoffs in Rot terdam heeft afgelopen we ken een begin gemaakt met het planten van bomen in het Pincoffs-bos in Panama. Het hotel zal de komende jaren 2000 bomen planten nabij het stadje Santiago. Met het Pincoffs Panama Project proberen de on dernemers een deel van de C02-uitstoot van hun hotel en hun gasten te compense ren, lokale boeren te onder steunen in hun onderhoud en de verwoestende bodem erosie tegen te gaan. Elk vergadergezelschap in ont vangt in Suitehotel Pincoffs een gratis boom. Althans, ze krijgt een mooie kaart mee naar huis met daarop een unieke code die toegang verschaft tot de webpagina's van het project. Met hun keuze voor een boom bepa len de gasten de samenstel ling van het bos. De bomen zijn een cadeautje aan de gasten. De vergader- prijzen zijn niet gestegen. Edwin van der Meijde van het hotel plantte de afgelopen weken de eerste bomen. www.de-faam.nl Landal

de Faam | 2011 | | pagina 24