Verbeter uw buurt! Film over het ZRTI in Cine City Jonge Zeeuwse debatters gezocht Lezing over Veerse joffers Beste buur van Nederland WIN EEN ELEKTRISCHE SCOOTER Taart voor jarige Dirkjan Heeft u nieuws? Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 12 Oktober 2011 Lezing over kosmologie Maak een punt en praat mee Zie onze Feestelijke advertentie in deze krant Afsluitingen Kraaijensteinweg Jaargang 112 Nummer 41 Oplage 54.435 De Faam Dirkjan Joziasse uit Arnemuiden wordt vandaag één jaar. Hij is als Jarige van de Week aange meld door zijn ouders. Hij krijgt een heerlijke taart van Bliek Meesterbakkers. Wilt u ook eenjarige opgeven? Mail dan de redactie! Kijk op www.de-faam.nl hoe je de taart bestelt! Heeft u nieuws voor De Faam, stuur dit dan naar red.faam@ whm.wegener.nl of bel de redac tie: 0113-274024. U kunt ook een bericht plaatsen op onze website: www.de-faam.nl Ligt er zwerfafval in jouw straat, is er een gevaarlijke verkeerssituatie of een tekort aan parkeerplaatsen of pin automaten? Maak een punt! Plaats jouw opmerkingen op deze website www.de-faam.nl en vind samen met de andere bezoekers van de site en de redactie een oplossing. Help mee aan een betere wijk! Ellen De Vriend Middelburg De Redactie van De Faam kijkt eerst naar de opmerkingen en problemen die op de website zijn geplaatst. Omdat er nog weinig lezers op de verbeter- punten of tips van buurtgeno ten hebben gereageerd, is bij ons niet duidelijk wat nu écht heel nodig aangepakt moet wor den. dus lees eens wat u er van vindt! Hieronder hebben we al een greep uit de 'Dit kan beter' reacties gedaan. Een lezer uit Middelburg pleit voor plaatsing van een geldau- tomaat in De Griffioen. In dezelfde wijk wordt een container voor oud papier gemist en fietsenrekken. "Bij het Aldipleintje staan een heleboel containers voor glas, kleding en plastic, maar een container voor oud papier ontbreekt. Daarnaast is er te wei nig mogelijkheid om fietsen te plaatsen. Met name de gebruikers van de Foodmaster parkeren hun fietsen overal." Een andere lezer vindt dat het stoplicht op de Schroeweg (rechtsaf vanaf de ophaalbrug Mid delburg richting Zuid) le vensgevaarlijk is. "De streep voor het stoplicht staat op een zodanige plek dat je er overheen rijdt voordat je het in de gaten hebt. Elke dag zie ik hier auto's voorbij het licht rijden, voordat ze in de gaten hebben dat er een stoplicht staat", aldus deze lezer. Lees meer op pagina 15 Middelburg De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt op dinsdag 18 oktober een lezing met als onderwerp Veerse Joffers in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. Spreker is J. Bakker. Tussen 1907 en 1992 woonden en werkten negen vrouwelijke kunstschilders in Veere. Zij maakten deel uit van de vooral internationaal be kende Veerse kunstenaars kolonie. De bekendste onder hen zijn moeder en dochter Ada en Sarika Góth, Ina Rahusen, Claire Bonebak ker en Mies Callenfèls-Car- sten. De lezing is van 13.30 tot 15.30 uur. Kaarten kos ten 7 euro en zijn aan de zaal te koop. Buurtlink.nl gaat voor het vijfde achtereenvolgende jaar op zoek naar de Beste Buur van Neder land. Mensen die zich uitzon derlijk hebben ingezet voor hun wijk worden op deze manier in het zonnetje gezet. www.bestebuur2011.nl. Vlissingen Het Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) vertoont don derdag 20 oktober een nieuwe voorlichtingsfilm in bioscoop Cine City in Vlissingen. Aan de film is meegewerkt door oud-patiënten. Het ZRTI ver wacht door visuele voorlichting patiënten meer op het gemak te stellen. Het ZRTI behandelt kankerpatiënten met radiothe rapie en doet er alles aan om patiënten voorafgaande aan hun bestralingsbehandeling goed te informeren en gerust te stellen. De nieuwe voorlichtingsfilm draagt daaraan bij. "Het doel is dat patiënten minder stress en onzekerheid ervaren en sterker staan in het behandelproces, doordat zij vooraf kunnen zien wat hen te wachten staat", stelt directeur A. Snijders. Met die gedachte heeft het ZRTI drie nieuwe voorlich tingsfilms gemaakt. De films van elk circa twaalf minuten vertellen de verhalen van drie pa tienten. Zij laten het verloop van de bestralingsbehandeling zien in het geval van respectievelijk prostaat, keel en borstkanker en vertellen over hun eigen er varingen. De film is gemaakt in het jaar dat het ZRTI 30 jaar bestaat. Belangstellenden die de pre miere willen bijwonen kunnen zich aanmelden via: info@zrti. nl. Gedeputeerde George van Heukelom en oud patiënt E. Bogaert houden een korte toe spraak. Middelburg NJR houdt in samenwerking met de provincie Zeeland op woensdag 16 november het Provinciaal Jeugddebat in het provinciehuis in Middelburg. Tijdens dit debat worden twaalf jongeren geselecteerd die door gaan naar het Nationaal Jeugd debat in de Tweede Kamer. Alle jongeren uit Zeeland van vmbo, mbo, havo en vwo-scholen in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar kunnen zich vanaf nu inschrij ven op de website. Lijkt het jou leuk om volgend jaar april in de Tweede Kamer te staan? Doe dan mee met het Provinciaal Jeugddebat op 16 november in Middelburg. Die dag krijg je de kans om provin ciale politici te laten weten wat jij belangrijk vindt! 's Ochtends maak je in groepen een voorstel voor een provinciaal probleem en 's middags ga je daarover in debat met Statenleden. Aan het einde van de dag worden er twaalf jongeren geselecteerd die deel mogen nemen aan het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer. Dit zijn niet al leen de jongeren met de groot ste mond of de snelste praatjes, maar ook de jongeren die ont zettend goed kunnen opletten tijdens het debat en flink kun nen meeschrijven. NJR NJR geeft jongeren de kans om te laten zien wie ze zijn en wat ze kunnen; bij hen in de buurt tot aan de VN. Daarnaast ad viseert NJR overheden en al lerlei andere organisaties over jeugdbeleid. Bij NJR werken ruim dertig jonge mensen en honderden vrijwilligers aan (media) campagnes en projecten voor jongeren. Voor meer info en inschrijven: Vlissingen Bram Maljaars houdt don derdag 13 oktober van 19.30 tot 21.30 uur een lezing over de kosmologie van Jozef Ru- lof in Body Soul Fitness aan de Edisonweg 41B in Vlissingen. Aan bod komt het ontstaan en de ontwik keling van het heelal, mens, dier en natuur. Burgh-Haamstede Rijkswaterstaat sluit woens dag 12 en donderdag 13 ok tober de nieuwe hoofdrijbaan van de Kraaijensteinweg aan op de bestaande N57. Daar om wordt in beide nachten de Kraaijensteinweg tussen 19.00 uur en 7.00 uur afge sloten. Verkeer wordt omge leid via de Zeelandbrug. WARMTESERVICE www.jeugddebat.nl CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN 50 vestigingen in Nederland 50.000 artikelen online t. 0900-23 56 897 www.warmteservice.nl

de Faam | 2011 | | pagina 1