Beëdiging militairen Na 37 jaar sluiten wij onze deur voorgoed Vanaf 5 oktober houden wij op de gehele collectie van 1 IHH9 G-star - Firetrap - Kuyichi - Dept Denim - Cast Iron - Björn Borg - Muchachomalo - Maskovic int Jacobsstraat 26 - Vlissingen In de Boekenmolen Al het nieuws tussen voor- en achterwielen -/! vindt u op onze site 25 jaar Vocaal Ensemble Sint Laurens (VES) Autonieuws Waarschuwing voor oplichters Bieb back to the sixties m M Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 12 oktober 2011 De Faam pagina 13 Prinses Laurentien leest vandaag (12 oktober) voor in boekhandel De Boekenmolen in Meliskerke. Zij heeft boeken geschreven over Mr. Finney. Lees hoe je hierbij kunt zijn: www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/auto ffeéié Jb - - - V;: - - - - Altijd indrukwekkend, een militaire mars. Op het Stadhuisplein in Vlis- singen is zaterdag (15 okto ber) een openbare beëdiging van vijftien militairen van het Korps Nationale Reserve. Met deze beëdiging biedt de Koninklijke Landmacht het publiek de kans om een der gelijke militaire plechtigheid van dichtbij mee te maken. Redactie Vlissingen Voorafgaand aan de mars wor den de troepen geïnspecteerd. Daarna marcheren zaterdag enkele honderden militairen door de Vlissingse binnenstad om zich vervolgens op te stel len op het Stadhuisplein voor de ceremoniële plechtigheden. De ceremonie begint om 12.00 uur met de opkomst van de Vaandelwacht en duurt onge veer één uur. Beëdiging Hier worden de nieuw aange stelde reservisten beëdigd door de bataljonscommandant lui tenant-kolonel Rob Müller. De Vlissingse burgemeester René Roep is daarbij. Tot slot wor den er jaartekens uitgereikt aan reservisten die al vijfentwintig of dertig jaar als vrijwilliger in dienst zijn bij het Korps Na tionale Reserve. Het Fanfare Korps Nationale Reserve ver zorgt de muzikale omlijsting van de ceremonie. Na afloop vertrekken de be- edigde militairen en gedeco reerden naar het stadhuis. nu FOTO: P.R. Nationale reserve Het Korps Nationale Reserve maakt sinds 1948 deel uit van de Koninklijke Landmacht. Het Korps bestaat uit circa 3.800 militairen en is verdeeld over vijf regionale bataljons. Een reservist vervult zijn mili taire functie naast een regulie re baan.-Maar ook hebben veel reservisten zich ingezet tijdens de missie in Afghanistan. Middelburg Sinds enige tijd wordt op 1 Walcheren een grootscheeps onderzoek uitgevoerd onder ouderen, het project Ke- tenzorg Ouderen Walche ren. Ouderen die meedoen worden bezocht door data- assistenten uit Zeeland en praktijkondersteuners van huisartsen. De afgelopen weken is het echter helaas voorgekomen dat ouderen gebeld worden door oplich ters die zeggen medewerkers van het onderzoek te zijn. Zij vragen om langs te komen of om een bankrekeningnum mer om onkosten te kunnen storten. Info: 0118-632085 Vlissingen Back to the Sixties is van 21 oktober t/m 18 november te zien in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Dan staat de bieb in het teken van de jaren zes tig. De medewerkers zijn nog op zoek naar fotomateriaal uit die jaren. Mailen naar: activiteit@spui.nl Sint Laurens Het Vocaal Ensemble Sint Laurens (VES) bestaat 25 jaar. "We verzorgden ruim vierhonderd optredens in Zeeland en daarbuiten, maar nog nooit in het bui tenland", vertelt secretaris Hans de Kuijper. Vorige maand kwam daar verande ring in, toen VES meedeed aan Aarschot Vol Koren. En de heren maakten ook di rect een korte tournee naar Zuid-Spanje, waar ze in Isla Antilla en Ayamonte een drietal concerten verzorgden. "Het jubileum is in stilte voor bijgegaan in verband met een nieuwe dirigent." VES treedt 15 oktober op tijdens de jubi leum zangavond KCZB in De Hoogte in Goes en 30 oktober doet VES mee aan Oostkapelle Zingt. Nu de heren eenmaal in het buitenland zijn geweest, hebben zij de smaak te pakken. In mei 2012 hoopt het ensem ble op te treden bij de London Sangerstevne. Een deel van het Vocaal Ensemble Sint Laurens is op deze foto te zien. FOTO: P.R. Mm MtÊÈÊÊÊÊÊÈÊÊËÊÊÈÊte-: maÊÊÊËÊÊiÈÊKmtÊÉÊtm

de Faam | 2011 | | pagina 13