f Mogelijk verkeershinder Rouaansekaai Wijktafel Dauwendaele bijt spits af Werkzaamheden parkeerterrein Parkstate Feestelijke opening wandelroute Dauwendaele www.middelburg.nl Dienstverlening burgerzaken tijdelijk niet optimaal Mandy wint kennisquiz Gewoon 30 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 oktober 2011 De Faam pagina 9 Donderdag 13 oktober begint wijktafel Dauwendaele als eerste in de rij van de nieuwe ronde wijktafels. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouders en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijk- verenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. Deze ronde wijktafels wordt ook gebruikt om de wensen van bewoners te inventariseren. U bent van harte welkom! Wijktafel Dauwendaele vindt plaats in Ontmoetingscentrum Dauwen daele (ingang achterzijde) en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekij ken op www.middelburg.nl wonen en leven wijken en dorpen en dan wijktafels. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Begin dit jaar is de restauratie van de kademuur aan de Rouaanse kaai van start gegaan. De eerste fase is afgerond en de tweede fase (vanaf de Spijkerbrug) is on langs gestart. Het totale restauratiewerk aan de kademuren wordt uitgevoerd door Bouwgroep Peters uit Middelburg. Naar verwachting zullen de werk zaamheden duren tot juni 2012. Daar een deel van de weg wordt afgezet om zo een veilige werk plaats voor de werknemers ter plaatse te garanderen. Naast het veiligheidaspect is de ruimte noodzakelijk voor de opslag van materialen e.d. Daarom worden er net als in de eerste fase verkeers lichten geplaatst. Deze werkwijze heeft goed uitgepakt en willen we in de tweede fase op een gelijke manier uitvoeren. Als u nog vragen over dit project heeft kunt u contact opnemen met Johan Padmos, telefoonnummer (0118)67 53 37. In het kader van het verhogen van de verkeersveiligheid op het parkeer terrein Parkstate, gelegen aan de Johan van Reigersbergstraat, worden binnenkort een aantal werkzaamheden uitgevoerd. Het accent van de maatregelen komt te liggen bij het langzame verkeer (fietsers en voet gangers) zowel van/naar de (basis)scholen als van/naar het winkelcen trum. Deze werkzaamheden zijn mede mogelijk gemaakt door de subsidie uit het verkeersveiligheidfonds van de provincie Zeeland. Het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg start op 17 oktober 2011 met de aanleg van een verkeersdrempel, een tweetal plateaus, een aantal parkeervakken en een verplaatsing van een tweetal bomen etc. op het parkeerterrein Parkstate. De werkzaamheden bestaan uit vier fasen en nemen drie weken in beslag. Gedurende de werkzaamhe den zal de doorstroming over het parkeerterrein gestremd zijn. Wel blijft het parkeerterrein open om hier te kunnen parkeren, echter zijn er tijde lijk op dit terrein minder parkeerplaatsen beschikbaar. Gezien de aard van de werkzaamheden zal er sprake zijn van zowel verkeers- als par keeroverlast op dit parkeerterrein en mogelijk in de directe omgeving. Wij vragen uw begrip hiervoor. Met vragen van technische aard kunt u zich wenden tot de heer L. Pries ter van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, telefoonnum mer (0118) 67 52 26. Met overige vragen kunt u terecht bij de heer D. van der Vis, telefoonnummer (0118) 67 52 13. Zaterdag 8 oktober om 11.30 uur wordt aan de Vrijlandstraat tegenover de Buitenruststraat in de wijk Dauwendaele de "blauw, groene" wandelroute geopend door Wethouder Ed de Graaf. De wandelroute is een initiatief van bewoners van Dau wendaele en de gemeente Middelburg. Wie de route die dag wil lopen kan zich vanaf 11.00 uur melden in het winkelcen trum Dauwendaele. Voor alle deelnemers zijn er leuke atten ties en consumpties. Dauwendaele is een wijk met heel veel groen en watergangen. Die wa tergangen waren echter onzichtbaar geworden door het vele groen. Op initiatief van de bewoners is er samen met de gemeente een plan opge steld om het stukje natuur weer zichtbaar te maken. Inmiddels is er flink gesnoeid en zijn ook de wandelpaden aangepakt. Het resultaat is de blauw, groene" route. Een wandelroute van ongeveer 3 kilometer langs de watergangen. De opening, georganiseerd door de wijkbeheergroep, wordt groots aangepakt. Naast popcorn en suikerspinnen voor de jonge wandelaars zijn er levende standbeelden en optredens van verschillende muziekgezelschappen, ledereen is van harte uitgenodigd om zaterdag gezamenlijk de nieuwe wandelroute te lopen. Foto: Jan Koole Op 7 oktober vindt de koppeling plaats van de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) met de GBA (Gemeentelijke Basis Administratie persoonsgegevens). Als gevolg daarvan zal het systeem waarin de GBA wordt bijgehouden op die dag niet beschikbaar zijn. Dit heeft gevolgen voor de dienstverlening op het gebied van burgerzaken: Wat wel mogelijk is: - Het ophalen van reisdocumenten (paspoorten en Nederlandse Identiteitskaarten) en rijbewijzen; dus niet het aanvragen ervan - Het doen van aangifte van verhuizing; de verwerking van die aangifte zal later gebeuren - Het doen van aangifte van vestiging vanuit het buitenland - Het doen van aangifte van vertrek naar het buitenland - Het aanvragen van uittreksels uit de GBA (ook wel genoemd bevolkings- of persQonsregister), uitzonderingen daargelaten - Het aanvragen van parkeervergunningen en -ontheffingen; de dienstverlening voor deze producten zal normaal zijn - Uittreksels uit de registers van de burgerlijke stand (dus niet GBA/bevolkingsregister) - Het doen van aangifte van geboorte, erkenning en overlijden - Kopen van eigen verklaring voor rijbewijs - Legalisatie handtekening Niet mogelijk: - Het aanvragen van reisdocumenten en rijbewijzen; ook de spoedprocedure is niet mogelijk - Omwisselen buitenlands rijbewijs Wij verzoeken u voor het aanvragen van reisdocumenten en rijbewijzen en voor het omwisselen van een buitenlands rijbewijs op een andere dag, dan vrijdag 7 oktober, naar het stadskantoor te komen. Whig&Êm m Mandy Verswijveren uit Middel burg heeft de kennisquiz "Ge woon 30 daar kun je thuis komen" gewonnen. Zij ontving de prijs, een cadeaubon ter waarde van honderd euro, uit handen van wethouder Verkeer Chris Simons. Uit 126 inzendin gen was zij de gelukkige winna res met alle antwoorden correct ingevuld. Wilt u meer informatie over de remwegtest, neem dan contact op met Dirk Jan van de Vis van de gemeente Middelburg, tele foonnummer (0118) 67 52 13. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 9