Open dag Stal Serooskerke A Wie verdient de Vlissingen Promotie Trofee? Met twee personen naar mooi Duitsland voor de prijs van één Lammetjes geboren Weserfoergland en Harz Weerbaarheid voor senioren Leer zelf een website maken HZ de beste van Nederland KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2011 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 oktober 2011 De Faam pagina 7 www.de-faam.nl Middelburg Uit signalen blijkt dat ou deren veel gevoelens van onveiligheid en angst heb ben. Stichting Welzijn Mid delburg start daarom op donderdag 13 oktober met weerbaarheidtrainingen voor senioren. Hierbij le ren ouderen steviger in de schoenen te staan en hun zelfvertrouwen en gevoel van veiligheid te vergroten. Naast het bevorderen van zelfvertrouwen leren ze ook eenvoudige zelfverdediging. De training bestaat uit vier bijeenkomsten van ander half uur. Kosten zijn 45 euro. Aanmelden via: 0118- 751435 Middelburg Stichting Welzijn Middel burg begint donderdagavond 13 oktober met een eigen website maken. De vier bij eenkomsten zijn in het Hof van buren in Middelburg. Kosten zijn 42 euro. Aan melden via 0118-751435 Bij de familie Maljers in Arnemui- den zijn dinsdag 28 september twee lammetjes geboren. De boerin zag ze tot haar grote ver bazing ineens in de wei lopen. Lees meer: www.de-faam.nl Behoud van de traditionele landbouw in Zeeland. Daar is het de Stichting Op Goede Gronden het om te doen. De eerste Zeeuwse Akker parel ligt rondom de Stal Serooskerke. Stal Seroos kerke houdt op zaterdag 8 oktober weer een open dag. Adrie Verhage zal met zijn trekpaarden en historische werktuigen het boerenleven van vroeger laten herleven. Tara de Vriend Vlissingen Volgens de traditionele arbeids- kalender worden er ouderwetse gewassen verbouwd. Adrie doet dat met authentieke landbouw werktuigen en met paarden kracht. Daar zorgen de Zeeuwse trekpaarden Brenda, Cerena, Heidi Yvonne en Elena voor. Als de weersomstandigheden goed zijn zullen er ook aardappels ge rooid kunnen worden. Een voor raadje aardappels oprapen mag voor 10,00 euro, ongeacht hoe veel kilogram. Wel zelf een em mer, mand of zak meebrengen. Stal Serooskerke houdt komende zaterdag een open dag. FOTO: P.R. Foto's Daarnaast kunnen bezoekers onder het genot van een kopje koffie kijken naar een film- en fotopresentatie over de verschil lende werkzaamheden die Adrie Verhage in de loop van het sei zoen uitvoert. De foto's, uit de collectie van Matty Geschiere, zijn ook te koop in de vorm van fotokaarten. Bezoekers zijn tussen 10.00 en 16.00 uur welkom op het perceel aan de Snouck Hurgronjeweg 2 in Gapinge. "0 www.stalserooskerke.nl Vlissingen Tijdschrift Elsevier heeft in samenwerking "met onder zoeksinstituut ResearchNed ook dit jaar weer 90 bachelor opleidingen aan hogescholen en universiteiten beoordeeld. In het hoger beroepsonder wijs is Hogeschool Zeeland bovenaan de ranglijst geëin digd. De HZ-studenten ga ven hun opleidingen een bo vengemiddelde waardering, waardoor de HZ zich nu de beste hogeschool van Neder land mag noemen. De HZ heeft dit jaar weer een aan tal nummer-l-opleidingen in de landelijke rankings. Van de twintig onderzochte opleidingen hebben er vijf de beste eindbeoordeling. Dit geldt voor de opleidingen Bedrijfseconomie, Bedrijfs kundige Informatica, Infor matica, International Busi ness Languages-Toerisme en Vitaliteitsmanagement Toerisme. Bovendien heb ben 17 opleidingen een bo-- vengemiddelde eindscöre. Dit is een verbetering ten opzichte van vorig jaar, toen de HZ ook in de top 3 van beste hogescholen stond. Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2011 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: Reden(en) van deze kandidaatstelling: (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2011 opsturen naar: Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2011 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenpromotie@SDui.nl. I van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Rachel van Westen Vlissingen - Wie dit jaar de Vlissingen Promotie Trofee in ontvangst mag nemen blijft nog even een verrassing. Maar dat het een hele eer is om deze trofee overhandigd te krijgen is volgens Albert Dijkstra een feit. Hij won vorig jaar de trofee als drijvende kracht achter Rescue Vlissingen. "Het is begonnen in 1997 met de vraag of wij als reddingsbrigade een demonstratie wilden geven om de boulevard van Vlissingen te promoten", blikt Dijkstra terug, "Al snel ont stond het idee om het groots aan te pakken en ook de brandweer, ambulance en de Koninklijke Marine met een reddinghelikopter bij het evene ment te betrekken. Die eerste keer was gelijk een groot succes: we hebben inmiddels zeven edi ties gehad en het evenement is alleen maar ge groeid met meer deelnemers en meer demonstraties." Met dit evenement hoopte Dijkstra de boulevard van Vlissingen te promoten, maar het succes oversteeg al zijn verwachtingen. "We kwamen er al snel achter dat Rescue Vlissingen nationale en zelfs internationale bekendheid kreeg. Ik had nooit verwacht dat het zo'n groot evene ment zou worden." Hoewel de trofee vorig jaar aan hem persoonlijk werd overhandigd, vindt hij niet dat de eer alleen aan hem toekomt. "Zo'n evenement organiseer je niet alleen, daar heb je een groep vrijwilligers voor die allemaal net zo hard werken als de voorzitter", benadrukt hij, "maar de trofee is wel een bekroning op het werk wat we geleverd hebben. Het is zeker iets om trots op te zijn en hij heeft absoluut een mooi plekje in de woonkamer." Foto: Jasper Karman

de Faam | 2011 | | pagina 7