Proefjesdag Oplaadpunten elektrische auto's in gebruik genomen Stuur uw nieuws! Al het nieuws tussen bumper en achterwielen vindt u bij ons HIGHLIGHTS Familiebedrijven Autonieuws VOORWAARDEN LANDELIJKE SWEETDEAL Behoefte aan een mini-vakantie voor twee? Grijp nu je kans en verblijf 2 nachten in het Emjee Hotel Drachten, inclusief overtocht naar Ameland. Je krijgt nu wel 52% korting. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 oktober 2011 De Faam pagina 46 Heeft u nieuws voor De Faam, stuur dit dan naar red.faam@ whm.wegener.nl of zet uw bericht op onze website. Bellen kan na tuurlijk ook: 0113-274024 www.de-faam.nl Vlissingen Het percentage familiebe drijven in Zeeland ligt veel hoger dan het landelijke ge middelde. Ruim 85 procent van alle Zeeuwse bedrijven blijkt een familiebedrijf te zijn, terwijl in heel Neder land het percentage op 69 procent ligt. Dat is de eerste conclusie uit een onderzoek dat is uitgevoerd door Ny- enrode Business Univer siteit, in opdracht van de Rabobank en Baker Tilly Berk. Een percentage van 85 procent betekent dat ruim 7.900 van de 9.300 Zeeuwse bedrijven een familiebedrijf is. Het belang van het fami liebedrijf voor de Zeeuwse economie mag dan ook niet worden onderschat. Drie van de aan het onderzoek deel nemende bedrijven worden momenteel al geleid door de 6e generatie. 46 procent van de Zeeuwse familiebedrij ven wordt momenteel geleid door de eerste generatie. Het definitieve rapport wordt op 29 november in Zeeland gepresenteerd tijdens een evenement in De Mythe in Goes vóór en dóór familie bedrijven. Redactie Middelburg www.deweekkrant.nl/auto De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg staat komende zaterdag (8 oktober) in het teken van de Wetenschap. Met proefjes, workshops, le zingen en activiteiten rondom het thema Actie Reactie is er voor iedereen iets te doen en te beleven op het gebied van de wetenschap en techniek. Deze dag is onderdeel van de landelijke Oktober Kennis- maand, een initiatief van de Stichting Nationaal Centrum voor Wetenschap en Technolo gie (NCWT). Op de Wetenschapsdag kun je onder andere proefjes doen, een telescoop maken, levend ganzenborden, een ruimtepak ontwerpen in het naaiatelier en de radioactiviteit van jezelf en je spullen meten. Deze en nog veel meer activiteiten staan op het programma tijdens de We tenschapsdag. De activiteiten zijn mogelijk gemaakt door de Sterrenwacht, Wetenschapsdag voor jong en EPZ, COVRA, Delta, Tech nocentrum Zeeland, Roosevelt Academy, Hogeschool Zeeland, Zeeuwse Bibliotheek en de We tenschappelijke Raad Zeeland. Op zaterdag staat de Zeeuwse Bibliotheek, van 10.00 tot 16.00 uur, in het teken van de weten schap én de Wetenschapsdag. De toegang tot de Wetenschaps dag is gratis. Een compleet over zicht staat op de website: lüu/iü.zeeuiusebibliotheek.nl oud in de Zeeuwse Bibliotheek. FOTO: P.R. Zaterdagavond vliegt de aarde door een zwerm van stofdeeltjes die daar achtergelaten is door de komeet Giacobini-Zinner. De verwachting is dat er boven Europa een mooi schouwspel te zien is, grofweg tussen 22.00 en 0.00 uur. Hoeveel meteoren er te zien zijn is onzeker, maar de verwachtingen zijn hoog ge spannen, want in 1933 en 1946 trok de aarde door dezelfde zwerm heen en toen verschenen er duizenden meteoren. Jasper Karman Domburg Walcheren heeft vier nieuwe oplaadpunten voor elektri sche auto's in gebruik geno men. Waterschapsbestuur der Sophie van 't Westeinde opende één van oplaadpun ten op de parkeerplaats van kasteel Westhove in Dom burg. Verder staan in Vrouwenpol der, Oostkapelle en Bigge- kerke de andere drie nieuwe oplaadpunten. "Op dit mo ment rijden er al ruim twintig milieuvriendelijke auto's. Het streven is onver dit jaar zeven tig op de weg te krijgen", vertelt Hans Sturm van Autobedrijf Sturm, die blij is met de vier nieuwe oplaadpunten. Stichting E-laad waar je lid van moet zijn om de oplaadpunten te mogen gebruiken heeft op dit moment drieentwintig wer kende oplaadpunten. Uiteinde lijk moeten dat er vijfenzeventig worden in Zeeland. Sophie van 't Westeinde opende het oplaadpunt in Dom burg. FOTO: JASPER KARMAN Profiteer van wel 52% korting op een mini-vakantie voor twee in Friesland: twee nachten verblijf in het Emjee Hotel Drachten, inclusief ontbijt. Inclusief een overtocht naar Ameland: ga lekker uitwaaien! Drachten is schitterend gelegen op steenworp afstand van o.a. de Friese meren. Een aanrader voor iedereen die houdt van gezelligheid, rust en de Friese folkore. Inclusief toeristenbelasting. De voucher is geldig tot 31 december 2011 Vooraf reserveren o.v.v. Sweetdeal. Kamers worden gegeven o.b.v. beschikbaarheid. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Alleen te koop via www.sweetdeal.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 46