4," Wat kan beter op Maak een punt! Samen aan de slag! Spannend Wonen! GroenRiJf $5 20-70% SÜKaNt Zeeland Refinery geeft acht ton Inzet treintaxi naar ADRZ Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 5 Oktober 2011 mmmmm 11 - LIQUIDATIE VERKOOP LICHTLAND RESTANTEN VERKOOP Stoomtram rijdt ook in de herfst In dit nummer AUTONIEUWS van de merkendealers Midden-Zeeland Wat kon beter in uw buurt Taart voor meester Adelheid Roosen in Cine City 'ïf*37-hI De Faam Jaargang 112 Nummer 40 Oplage 54.435 l<>GUS Zaterdag 8 15 oktober yin! Badkamer t.vv.v.E 5.0Ö0;- logusvlissingen.nl 'iöta cornuta in mand liyerse kleuren in mand 'èy willow. Per stuk GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl van voor verlichting KORTINGEN VAN Geerepassage 10 Middelburg Noordstraat 19 Terneuzen De Zak van Zuid Beveland is mooi in alle tijden van het jaar. In tegenstelling tot wat in De Recreatiekrant stond, rijdt de Stoomtrein ook nog in de maand oktober. Lois en Zico verheugen zich op alle leuke activiteiten tijdens de Kinderboekenweek, die vandaag (5 oktober) begint en tien dagen lang duurt. De Faam heeft meegestreden om bibliotheek 't Spui in Vlissingen te behouden en is nu een nieuwe campagne begonnen voor de leefbaarheid op Walcheren 'Dit kan beter'. foto: jasper karman Werkt de lift in parkeergarage De Fonteyne niet? Is het straatnaambordje onlees baar? Of wilt u graag dat het gevaarlijke kruispunt bij u om de hoek veiliger wordt? Grijp uw kans en doe mee. Vanaf vandaag begint De Faam met de actie 'Dit kan beter!' Ga naar onze website www. de-faam.nl, klik op de button 'Dit kan beter!' en plaats uw plannen en opmer kingen over alles wat beter kan op Walcheren. Ellen De Vriend Middelburg MAAK EEN PUNT! Bezoekers van de site kunnen opmerkingen bij uw plan plaatsen. Dat kun nen tips zijn van professionals, maar ook ideeën van betrokken buren. Wie weet vindt u zo aller lei buurtgenoten die met u mee willen strijden om meer parkeer plaatsen in de wijk te krijgen, of om de straat juist autovrij te ma ken. Hoe meer informatie u op de site zet, hoe beter het is. Dus plaats niet alleen uw idee, maar zet er ook foto's of een filmpje bij van de situatie ter plekke. Dan is het voor iedereen duidelijk en kunnen zoveel mogelijk mensen meepraten. Natuurlijk gaat de redactie van De Faam, zoals u van ons ge wend bent, ook aan de slag met verschillende plannen die op www.de-faam.nl zijn ge plaatst. De ideeën worden onder de aandacht gebracht van uw buurtgenoten, maar ook gaat de redactie experts raadplegen om uit te vinden hoe de door u aangekaarte si tuatie het best aangepakt kan worden. En daar vervolgens weer een reactie op vragen van andere betrokkenen. We volgen de vorderingen op de voet en doen tussentijds steeds verslag van de gezette stappen. Zowel in de krant als op de website en via Facebook. De actie Dit kan tot eind dit jaar, met het beter! is maar wacht niet plaatsen van uw idee, of met reageren op andermans plan. Hoe eerder u het aankaart, hoe sneller het idee kan wor den opgepakt. Het kan een groot onderwerp zijn, waar de hele buurt gezamenlijk mee aan de slag moet gaan, of iets heel kleins zoals een lantaarnpaal of een bankje. Is er een weg waar nodig een fietspad moet komen, een braakliggend terrein waar van u een stadstuin van wilt maken, noem maar op. Kijk regelmatig op de website, praat mee en help om uw buurt te verbeteren! Goes Vanaf het station Goes is het nu mogelijk om met een treintaxi naar het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis Goes te rijden. De maatregel is ingevoerd, omdat de overstaptijd van trein naar bus op de bestaande buslijnen 24 (Stadsdienst) en 25 (Goes- Baarland) soms erg lang is. Door de mogelijkheid aan te bieden om met de treintaxi naar het ADRZ te reizen, wil de Provincie Zeeland een sterk verbeterde open baar vervoerverbinding realiseren. De kosten voor de treintaxirit vanaf station Goes naar het ADRZ be dragen voor vol tarief 1,15 euro en gereduceerd tarief 0,75 euro. Meester Jac van basisschool Het Kompas is vandaag (5 oktober) jarig. Twee leerlin gen hopen dat hij zijn taart gaat delen in de klas.... www.de-faam.nl Vlissingen Zeeland Refinery (tot 1 oktober Total Raffinaderij Nederland) heeft in samenwerking met de gemeente Borsele een fonds, Stichting Zeeland Refinery, op gericht voor de ondersteuning van sociale, culturele en edu catieve projecten in Zeeland. Algemeen directeur C. Gue- guen van Zeeland Refinery en burgemeester J. Gelok van de gemeente Borsele maakten dit bekend op de open dag van de raffinaderij. De raffinaderij zal via Stichting Zeeland Refinery in de komende vijfjaar 800.000 Euro doneren aan projecten die samen met de gemeente Bor sele worden geselecteerd. De raffinaderij wil hiermee de bin ding met Zeeland en de maat schappelijke betrokkenheid met de omgeving bekrachtigen. Zeeland Refinery zal naast de donaties de vele sociale, cultu rele en sportieve activiteiten in Zeeland blijven ondersteunen, zoals ze al vele jaren doet. Bur gemeester J. Gelok maakte tij dens de bijeenkomst de eerste projecten, die Stichting Zee land Refinery gaat steunen, bekend. Dit zijn de inventaris van de sportzaal van de nieuwe school in Ovezande met een bedrag van 45.000 Euro en een nergiebesparingsproject voor tien dorpshuizen in de ge meente Borsele met een bedrag van 28.900 Euro. Zo'n 800 mensen bezochten de open dag en maakten een rond rit over het terrein van Zeeland Refinery. Vlissingen Actrice en theatermaker Adelheid Roosen is dinsdag 11 oktober, in het kader van de Landelijke Dag Psychi sche Gezondheid, in Vlis singen. Ze is aanwezig bij de vertoning van haar do cumentaire Mam,-waarin ze haar moeder volgt tijdens het wonderlijke en intieme traject nu zij Alzheimer heeft. De film draait vanaf 20.00 uur in Cine City. Gratis aanmelden via: 0118- 625113.

de Faam | 2011 | | pagina 1