Weer nieuwe aanbieders in het Zorgstroom X-tra-pakket: Het wijkteam Onze verpleeghuiszorg is top! Buddyproject huishoudelijke hulp Keurmerk voor Sint Jans hospice De Casembroot AL in the house, Wonen welzijn in balans! Gaat u verhuizen maar heeft u teveel spullen voor het nieuwe huis? Kijkt u op tegen een niet opgeruimde kamer, zolder of schuur? Gaat u naar een zorgcentrum en heeft u daarnaast nog een eigen huis? AL in the house biedt verschillende diensten aan rond Wonen Welzijn. Ook voor advies en coaching kunt u hier terecht. Uw voordeel met de X-tra pas: 10,00 korting op het uurtarief. Bel voor een gratis kennismakingsgesprek! AL in the house Albert Cuyplaan 36, 4383 XG Vlissingen, T: 06-24909568 W: www.ALinthehouse.nl Marja Baan, wijkverpleegkundige bij Zorgstroom, start haar werkdag met een aantal coördinerende taken. Ze overlegt met collega's en met de huisarts over een ernstig zieke vrouw voor wie de pijnmedicatie niet voldoende is. Ze past de planning aan om mevr Maartense meer zorg te kunnen geven de komende dagen. Marja vormt samen met een aantal verzorgenden en ver pleegkundigen een wijkteam. Door de beperkte grootte van hun werkgebeid zijn ze goed op de hoogte van wat er speelt in de buurt. Hierdoor zijn zij in staat om de klanten zoveel mogelijk zorg op maat te geven. Een voorbeeld: Wijkverpleegkundige Simone gaat naar de heer Anthonisse, maar treft hem niet thuis. Omdat de heer insuline toegediend moet krijgen, laat Simone het er niet bij zitten. In het dorp is een braderie gaande. Zoekend langs de kraampjes vindt ze hem, maar hij is niet van zins om mee naar huis te gaan voor de injectie. Weggaan van de braderie is geen optie voor hem. Een creatieve oplossing is snel ge vonden: ze neemt hem mee naar het plaatselijke café en dient hem daar zijn insuline toe. De zorg voor dementerende mensen, die door Zorgstroom wordt geleverd behoort tot de beste van Nederland. Uit een vergelijkend onderzoek (landelijke benchmark) blijkt dat de zorg voor dementerenden in het verpleeghuis Buitenrust (Middelburg) en in Nieuw-Sandenburg (Veere) op alle fron ten bovengemiddeld is. Met name de bejegening van be woners, de professionaliteit en de veiligheid van de zorgverlening wordt door bewoners en hun familie als heel goed ervaren. Ook de ervaren kwaliteit van de zorgorgani satie is top. Dementie is hard op weg om volksziekte nummer één te worden. Nederland vergrijst en daarmee neemt het aantal mensen met dementie de komende jaren sterk toe. Omdat dementerenden vaak zelf niet of niet goed kunnen aange ven wat zij nodig hebben, zijn zij erg afhankelijk van fami lieleden en van zorgorganisaties. Wij stellen dan ook per bewoner een individueel zorg-/leefplan op in samenspraak met de bewoner en de familie. Dit plan is gebaseerd op 4 levensdomeinen te weten: de woon-/leefomgeving; de par ticipatie; het mentaal welbevinden en het lichamelijk wel bevinden/gezondheid. Doel hiervan is de bewoner zoveel mogelijk te laten leven op de manier die hij/zij gewend was voor de verhuizing naar het verpleeghuis. Marja gaat verder langs verschillende klanten. De heer Bra- ber krijgt een injectie en Marja bespreekt met hem de bij werkingen van het medicijn dat hij krijgt toegediend. Daarna gaat ze naar mevrouw Michielse. Ze helpt haar met wassen en aankleden en verzorgt een wond in haar hals. Mevrouw vertelt over het familiebezoek van de vorige dag en is zicht baar emotioneel als ze vertelt dat het mogelijk de laatste keer was dat ze haar geliefde zus zag. Het lucht mevrouw op dat ze er even met Marja over kan praten. Marja vervolgt haar pad, terwijl ze belt met een collega die haar advies nodig heeft. Dan krijgt Marja een alarm binnen van een vrouw die geval len is. Marja gaat er naar toe en treft mevrouw Simonse aan op de grond. Haar gezicht zit onder het bloed. Het blijkt dat ze een bloedneus heeft gehad. Het lijkt er op dat ze onwel is geworden. Marja helpt mevrouw in de stoel en maakt haar gezicht schoon terwijl ze samen napraten over de toedracht van de valpartij. Mevrouw is bekend met evenwichtsstoor nissen. Samen bespreken ze wat ze kan doen om een nieuwe valpartij te voorkomen. De wijkteams van Zorgstroom werken nauw samen met de huisarts en de praktijkondersteuner. (Namen in dit stukje zijn gefingeerd) In oktober 2010 is Zorgstroom samen met de Sociale Dienst Walcheren en het ROC het zogenaamde Buddy project gestart. Het doel was om uitkeringsgerechtigden via een stage- en opleidingstraject aan een betaalde baan te helpen. Daarbij leerden de deelnemers van ervaren me dewerkers van Zorgstroom het verzorgen van huishoude lijk hulp aan klanten in de thuissituatie. We waren gestart met 11 deelnemers. Daarvan hebben uiteindelijk 6 mensen het traject succesvol afgerond en een arbeidsovereen komst met Zorgstroom gekregen. Omdat dit traject goede nieuwe medewerkers heeft opge leverd, is afgesproken om dit jaar weer eenzelfde traject te starten. In september vinden er gesprekken met geïnte resseerden plaats en in oktober zal gestart worden met hun opleidingen en het werken met de buddy's. Ontvangt u een WWB-uitkering en heeft u interesse om deel te nemen aan het Buddyproject, informeer dan naar de mogelijkheden bij uw contacpersoon bij de Sociale Dienst Walcheren. Sinds de opening in 2002 werken in Sint Jans hospice De Casembroot in Middelburg verschillende disciplines samen om de zorg aan ernstig zieke mensen steeds verder te ver beteren. Vol trots kunnen we melden dat wij onszelf kunnen meten met de beste hospices van Nederland. Het hospice is bezocht door 3 onafhankelijke deskundigen uit de zorg, die ons hebben "doorgelicht'.' We hebben maar liefst aan 112 kwaliteitsnormen voldaan. Normen die lopen van een menselijke bejegening tot een adequaat medi- cijnbeheer en van professionele deskundigheid tot het sig naleren en realiseren van verbeterpunten. Als eerste hospice in Zeeland hebben we dan ook het Keurmerk Palliatieve Zorg behaald. Wij maken nogmaals van de gelegenheid gebruik alle ver pleegkundigen, vrijwilligers, huishoudelijk medewerkers, geestelijk verzorger, medisch adviseurs en andere betrok kenen te feliciteren met het behaalde resultaat. Zonder hun dagelijkse inzet hadden we dit resultaat nooit kunnen behalen. CT Fashion CT Fashion is een webwinkel gespecialiseerd in zondoorlatende bad- mode, badmode en heren ondermode, verkrijgbaar in vele trendy dessins. Kijkt u eens op de website voor de zeer uitgebreide collectie. Persoonlijke aandacht en service staan bij ons hoog in het vaandel. Uw voordeel met de X-tra pas: Aankoopbedrag tot 100,-10 korting Aankoopbedrag vanaf 100,-15 korting (niet in combinatie met andere aanbiedingen en kortingen) CT Fashion T: 06-19689023: www.ctfashion.nl Uitvaartverzorging Janneke en Ditsy den Besten Uitvaartverzorging Janneke en Ditsy den Besten heeft een eigen ge zicht, een eigen stijl. Wij zetten een stapje extra, geven veel per soonlijke aandacht en denken met u mee. Kiest u voor kwaliteit, zekerheid en persoönlijke aandacht dan helpen wij u graag verder bij een waardevolle én persoonlijke uitvaart naar uw wensen. Bij ons kunt u ook terecht voor een gratis voorregelingsgesprek. Uw voordeel met de X-tra pas: Op vertoon van de X-tra pas krijgen de nabestaanden een korting van 300,- op de totale rekening van de uitvaart. Uitvaartverzorging Janneke en Ditsy den Besten Londensekaai 9, 4331 JG Middelburg T: 0118-623359 (Dag en nacht bereikbaar) Omgaan met verlies - Brons Counselling Coaching Als we aan verlies denken, denken we meestal aan het verlies van dierbaren door ziekte of overlijden. Verlies in ons leven kan echter veel meer inhouden. Ook het verliezen van gezondheid, werk, rela tie, vriendschap, je vertrouwde omgeving, een doel in je leven of je idealen zijn situaties waarin afscheid nemen een belangrijke rol speelt. Bij counselling gaan we er van uit dat je tijdelijk in een situa tie zit waar je zelf niet goed uit komt en hulp kunt gebruiken om alles voor jezelf eens goed op een rijtje te zetten. Ik zal u, als counsellor, optimaal ondersteunen om weer zo goed mogelijk te kunnen functioneren. Uw voordeel met de X-tra pas: 15% korting op iedere sessie. Brons Counselling Coaching Zuiderbaan 9, 4386 CK Vlissingen T: 0118-440265 (liefst na 17.00 uur) www.bronscounselling.nl Roose Tweewielérs In het hartjé van Vlissingen vindt u Roose Tweewielers. Bij deze speciaalzaak staat service hoog in het vaandel. Niet alleen als het gaat om nieuwe tweewielers, maar ook voor uw gebruikte fiets en uiteraard voor de reparatie van uw fiets in onze modern uitgeruste werkplaats. Daarnaast bieden wij u een uitgebreid assortiment aan accessoires. Uiteraard bent u bij ons ook aan het juiste adres voor elektrische fietsen van alle merken. Als extra service bieden wij een unieke ophaalservice. Uw voordeel met de X-tra pas: -15% korting op een nieuwe fiets, onderdelen en accessoires (niet geldig op acties). Roose Tweewielers Badhuisstraat 19, 4381 LM Vlissingen T: 0118 - 41 20 84, www.roosetweewielers.nl Kijk voor een volledig overzicht van de aanbieders op www.zorgstroom.nl onder het kopje voordeelpas. Nog niet in het bezit van een Zorgstroom X-trapas? Meld u aan via de website of via 0118-684000.

de Faam | 2011 | | pagina 19