Superhelden tijdens Boekenweek Marjolijn Hof vertelt over haar boeken maak een Tentoonstellingen en schrijvers op bezoek Francine Oomen bezoekt de Drvkkery Ergernis omdat die straat nog steeds opgebroken is? Mr Finney Dit kan beter Janny van der Molen Boeken Week Altijd actueel: de-faam.nl Middelburg Speciaal voor de Kinderboe kenweek vertelt kinderboeken schrijfster Marjolijn Hof, van onder meer Een Kleine Kans en MoederNummer Nul, over haar boeken en haar leven als schrijfster. Ze is op dinsdag 11 oktober van 11.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 14.30 uur in de Drvkkery in Middelburg. Ze schreef in 1999 haar eerste boek, De bloem van de buurt. Voor het tv-programma Sesamstraat schreef ze verhaaltjes die geïllustreerd werden door Fransje Smit en Mylo Freeman. In 2006 schreef ze haar eerste boek voor basisschoolkinderen, Een kleine kans. In 2007 werd dat bekroond met de Gouden Uil jeugdlitera- tuurprijs, de Gouden Uil Prijs van de Jonge Lezer en de Gouden Griffel. www.de-faam.nl De tentoonstellingen in de Zeeuwse Bibliotheek zijn voor iedereen gratis toegankelijk en te bezoeken tijdens openings tijden. Alle boeken die dit jaar zijn bekroond met een Griffel, Penseel of een Vlag en Wimpel zijn de zien op de jeugdafdeling. Verder zijn alle boeken die bekroond zijn met een Gouden Penseel, van 1954 tot nu, te bewonderen. Verder hebben leerlingen van Middel burgse basisscholen helden- foto's gemaakt. De mooiste inzendingen zijn te bewonde ren op de jeugdafdeling. Jet Boeke Schrijfster Jet Boeke is op woensdag 5 oktober in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Ze bedacht de gezellige rode kater Dikkie Dik voor het televisieprogramma Sesamstraat. Inmiddels heeft ze honderden verhalen gemaakt over deze bekend ste kat van Nederland. Ze is van 14.00 tót 15.00 uur op de Jeugdafdeling. Het is voor kinderen tot 6 jaar met ouders. Gratis toegangskaarten kunnen worden gereserveerd bij de klantenservicebalie Mark en Marie-Louise Schrijversechtpaar Mark en Marie-Louise Sekreve is op vrijdag 7 oktober in de Drvkkery in Middelburg. Naast de bekende avontu ren van Giraffe, schreef het duo kinderklassiekers als Het Dikkebillenmonster en Ik Blijf Bij Jou. Het tweetal vertelt in de Drvkkery alles over hun boeken. Ook is er tijd om een boek te laten signeren. Ze zijn er van 9.30 tot 12.00 uur. De Kinderboekenweek begint vandaag (5 oktober) en is tot en met 15 oktober. Het is de stoerste boeken week ooit, want het thema is 'Superhelden'. Tjibbe Veldkamp en Kees de Boer schreven het Kinderboe kenweekgeschenk: Bert en Bart redden de wereld. Tara De Vriend Walcheren Vele boekwinkels en bibliothe ken vieren de Kinderboeken week met leuke activiteiten. Zo kunnen kinderen van vier tot en met acht jaar op woensdag 5 oktober om 14.00 uur in de Bibliotheek Oost-Souburg luisteren naar een spannend heldenverhaal en daarna samen knutselen. Dit kan ook op woensdag 12 oktober in Bibliotheek 't Spui. Verder is er op de jeugdafdeling een Superheldenmuur te zien. Kinderen uit Vlissingen heb ben zichzelf op de foto gezet met hun persoonlijke held. De foto's en bijbehorende verhalen worden in beide bibliotheken geëxposeerd. Kinderboekenweekshow Op zaterdag 15 oktober sluit de Kinderboekenweek af met een dynamische jeugdvoorstel ling in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. John Negen- kerken vertelt via grapjes, goo cheltrucs en buikspreken dat gewone kinderen en volwas senen ook superheld kunnen zijn. Kaartjes zijn te koop aan de balies van de bibliotheken. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar betalen 3,50 euro en ove rige leeftijden 5,00 euro. Spaaractie Tijdens de Kinderboeken week is er een leuke spaaractie met plaatjes van superhelden bij Bibliotheek 't Spui en Bibliotheek Souburg. Jeugd leden krijgen het Supergrote Superhelden Superplakboek cadeau bij Bibliotheek 't Spui of Bibliotheek Souburg. In het verzamelalbum staan 30 superhelden uit de kinderlite ratuur. De plaatjes die in het album horen zijn te sparen. De plaatjes zijn verpakt per 5 in een zakje. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen een zakje superheldenplaatjes verdienen door een boek te lezen uit de superheldenlijst. De actie loopt tot en met het einde van het jaar. www.kinderboekenweek.nl Schrijfster Francine Oomen. Middelburg Francine Oomen, bekend van de populaire Hoe overleef ik..-reeks bezoekt op zaterdag 8 oktober de Drvkkery in Mid delburg. Ze schrijft al meer dan twintig jaar kinderboeken. Met de Hoe overleef ik..-se rie bereikte ze haar grootste doorbraak tot nu toe. De boeken gaan over het leven van FOTO: P.R. de pubers Rosa en Jonas en hun vrienden. Voor november staat een tv-serie en een nieuwe musical gepland. Voor vele kinderen zijn de boeken van Francine favoriet. Ze vielen dan ook vaak in de prijzen bij zowel de Kinderjury als de Jonge Jury. Ze is van 11.00 tot 12.00 uur in de Drvkkery. Middelburg Schrijfster Janny van der Molen schreef onder meer de kinderboeken De Geluksbrenger en Over Engelen, Goden en Helden. Ze is op donderdag 13 oktober van 13.00 tot 15.15 uur in de Drvkkery in Mid delburg. In Over Engelen, Goden en Helden staan veel verhalen die kinderen helpen om na te denken over belangrijke levens vragen. Maar ze zijn ook gewoon mooi! En ze laten zien dat er naast verschillen ook veel overeenkomsten zijn tussen de religies. Janny van der Molen kiest een paar verhalen uit, leest voor en denkt luidop mee met de kinderen over de betekenis van de verhalen. Bekende en iets minder bekende schrijvers komen naar Walcheren om hun lezers te ontmoeten. Ook zijn er allerlei andere activiteiten rondom de Kinderboekenweek Lees meer: www.de-faam.nl FOTO: JASPER KARMAN '\K\ Docent Jacqueline Baas van KOW Peutergroep.

de Faam | 2011 | | pagina 18