BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN BOULEVARDS WORDEN FIETSSTRAAT BEZUINIGEN EN KEUZES MAKEN WOONBEURS WALCHEREN DRUK BEZOCHT CONSULTATIE LEVERANCIERS HULP BIJ HET HUISHOUDEN VERGADERINGEN GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN De wërkzaamheden voor de Herprofilering van de Boulevards verlopen voorspoedig. Vorige week is er zandkleurig asfalt aangebracht. Afgelopen maandag is begonnen met het aanbrengen van een golfprint op Boulevard de Ruyter. Vanaf 10 oktober 2011 zal er gestart worden met het aanbrengen van de print op Boulevard Bankert en Evertsen. De doorgang van deze planning is sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. Via de website wordt u geïnformeerd over de voortgang of eventuele wijzigingen in de planning. www.vlissingen.nl/boulevard Afgelopen raadsvergadering werd de bestuurrap- portage 2011 "ter kennisgeving" voorgelegd aan de Wl gemeenteraad. Deze rapportage is een prognose van het totale jaarresultaat 2011 op basis van de eerste halfjaarcijfers en meldt een negatief resultaat van 79.000 euro ten opzichte van de begroting 2011. Alhoewel er aanvankelijk sprake lijkt van een gering verlies is er ten opzichte van de begroting 2011 in werkelijkheid sprake van 3,1 miljoen euro aan budgetoverschrijdingen en niet behaalde bezuinigingen, en zijn er daarnaast diverse overschotten voor ca. 650.000 euro. Een eenmalige uitkering van Delta, ten bedrage van 1,4 miljoen euro en een rentevoor deel van 1 miljoen euro door het goedkoper over sluiten van leningen zijn (incidentele) meevallers die nu worden aangewend om het verlies temg te brengen naar 79.000 euro. Maar wat als deze meevallers er niet waren geweest? Dergelijke meevallers zouden wat de Lokale Partij Vlis- singen betreft beter gebruikt kunnen worden voor het aflossen van de gemeentelijke schulden. De genoemde tekorten voor 3,1 miljoen euro baren de Lokale Partij Vlis- singen zeer grote zorgen en zullen hun weerslag dan ook moeten krijgen op de begroting 2012 die in november zal worden behandeld. Het college heeft inmiddels toegezegd dat de controlefunctie op kostenbeheersing verder wordt aangescherpt, en de gemeenteraad beter en frequenter op de hoogte zal worden gehouden. Daarnaast zal de raad zich richting de begroting 2012 opnieuw moeten buigen over verdere bezuinigen en het maken van keuzes in plannen en voornemens. De Lokale Partij Vlissin- gen waakt er voor dat bezuinigingen niet zullen worden ingezet door het verhogen van inkomsten, ofwel het extra belasten van burgers en onder nemers. En in het maken van keuzes zal worden gezocht naar een verant-, woorde balans waarbij Vlissingen een goede leefbare gemeente blijft en de noodzakelijk ontwikkelingen niet stil vallen. Mark Weug, fractievoorzitter Lokale Partij Vlissingen Tel. 0118-431157, e-mail: mark@weug.nl Rond het weekend van 24 sep tember was de Timmerfabriek het decor van de eerste echte Walcher- se Woonbeurs. Onder de vlag van 'Werelds Wonen Walcheren' was de begane grond van de voorma lige timmermanswerkplaats van de Schelde, 3 dagen gevuld met een keur aan Walcherse organisaties. Actief op het gebied van kopen, huren, inrichten of energiezuini ger maken van een woning. Samen sterk De woonbeurs werd op vrijdag middag feestelijk geopend door de drie (loco-)burgemeesters, met een korte Walcheren promotie- 'battle' en een hapje en drankje. De gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen bemanden tevens gezamenlijk de stand waarop het leven, wonen en recreëren op Wal cheren werd gepromoot. Naast de interesse voor de vrije kavels van deze gemeenten, viel ook de foto wedstrijd goed in de smaak. Organisator IJzersterk en de ge meenten Middelburg, Veere en Vlissingen kijken met ruim 3.000 bezoekers terug op een zeer geslaag de Walcherse Woonbeurs. Het college van de gemeente Vlis singen heeft besloten om samen met de gemeenten Middelburg en Veere, een bestuurlijke aan besteding voor hulp bij het huis houden te starten. Om dit vorm te geven worden bijeenkomsten georganiseerd met de gemeen ten op Walcheren en de leveran ciers van hulp bij het huishou den. Doel is om tot levering van huishoudelijke zorg te komen. WOENSDAG 5 OKTOBER 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl wwwwlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Ruimte Dinsdag 11 oktober 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen van de agenda 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststellen bestemmings plan Weyevliet-zuid 3.2 Nota toerisme 2011 - 2014 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Algemeen bestuur Donderdag 13 oktober 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen van de agenda 2. Vragen 3. Raadsvoprstellen 3.1 Jaarverslag en jaarreke ning CZW-bureau 2010 1.2 3e wijziging Algemene plaatselijke verordening Vlissingen 2009 3.3 Vaststellen van het Regle ment van Orde van de gemeenteraad 2011 3.4 Vaststellen van het Regle ment van Orde op de raadscommissies 2011 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad De consultatie staat open voor geïnteresseerde zorgaanbieders. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Louwerse, e-mail: wle@vlissin- gen.nl, telefoonnummer: 0118- 487341. www.vlissingen.nl/wmo Tijdens de periode van ter inzage -legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbren gen. Schriftelijke zienswijzen moe ten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissin gen. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publiekszaken (telefoon 0118-487156 of email omgevings- vergunning@vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands- vergaderingen zijn 13 oktober en 3 november 2011. Wet Milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: van Auto Garant voor het veranderen (beëindiging) van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Gilde- weg 33 te Vlissingen. van Portugees restaurant Tugas voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gele gen op het perceel Walstraat 40 te Vlissingen. Kennisgeving maatwerkvoor schriften reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat door hen aanvragen om verande ring van maatwerk op grond van de Wet milieubeheer zijn ontvan gen van: Delta N.V. voor het wijzigen van de bemonsteringfrequentie voor de grondwatersanering bij het voormalige gasfabriekster- rein bij de Koningsweg. Het belang van het milieu verzet zich tegen de verandering voor het lozen van het verontreinigd grond water afkomstig van de grondwa tersanering op de gemeentelijke vuilwaterriolering. Om die Teden hebben wij besloten het verzoek tot wijzigen van het maatwerk te weigeren. De beschikking en de bijbeho rende stukken liggen met ingang van 6 oktober 2011 gedurende zes weken ter inzage in het gemeente huis te Vlissingen. De beschikking met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Vlis singen, ter attentie van de Com missie voor de bezwaarschriften, 4380GV te Vlissingen. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlij sten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Adriaen van de Vennestraat 9 A. Dzhevadilova, geb. 30-03-1989 Anna Blamanlaan 128 P. Biris, geb. 26-10-1955 Badhuisstraat 156 G.J. Bos, geb. 06-06-1968 Gerbrandystraat 17 T. Both, geb. 12-07-1992 Hendrikstraat 12 R. Verschuur, geb. 28-09-1988 Irenestraat 36 L.F. Brito Da Silva, geb. 10-09-1987 Nieuwstraat 61 Y.L.M. Claereboets, geb. 22-05-1989 Ravesteynplein 3 E.S. Bah, geb. 24-01-1006 K. Bah, geb. 01-07-1985 Schuitvaartgracht 133 V. David, geb. 23-04-1982 Simon de Vliegerlaan 5 Severova, geb. 21-09-1981 Van Dishoeckstraat 202 C. Noordermeer, geb. 30-01-1952 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV. Vlissingen, 5 oktober 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000

de Faam | 2011 | | pagina 11