BLAUW GERUITE KIEL KENNISMAKINGSAVOND NIEUWE INWONERS VLISSINGEN UITVOERING RAADSPRESEN TAXIE SCHELDE KWARTIER NIEUWS WIJKRAAD PAAUWENBURG KALENDER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 5 OKTOBER 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Donderdag 6 oktober om 1930 uur, vindt in de Go van Mbekizaal van het stadhuis in Vlissingen een presentatie plaats aan de gemeenteraad over de ontwikkeiingsvisie van het Scheidekwartier. Wethouders Polderman en Damen geven, in aanwezig heid van de marktpartijen, de raadsleden een samenvat ting van de ontwikkelingsvi sie, waaraan samen met de marktpartijen is gewerkt. Vorige week donderdag kwa men ruim 180 nieuwe inwoners kennismaken met de gemeente. Sommigen van hen wonen hier inmiddels al twee jaar, maar maakten toch van de gelegen heid gebruik om eens een kijkje achter de schermen te nemen in het stadhuis. Na een woord van welkom door burgemeester René H. Roep wer den de nieuwe inwoners uitge nodigd rond te gaan door het gebouw. De centrale hal van het stadhuis was voor de gelegenheid omgetoverd tot informatiemarkt, met kraampjes, maquettes en informatiepanelen. Op het stad huisplein stonden de auto's van de buitendiensten opgesteld. Er werden rondleidingen gegeven door het stadhuis en ambtenaren van de burgerlijke stand gaven uitleg over trouwen. Vanzelfspre kend deden zij dat in de trouwzaal. In de raadzaal waren enkele raads leden aanwezig om een toelichting te geven over hun werk als raads lid. Als volksvertegenwoordiger nemen zij immers veel besluiten die de inwoners direct of indirect aangaan. Aan het einde van de avond ver lootte wethouder Marin de Zwar te een vijftal fotoboeken van de Vlissingse fotograaf Ruben Oreel. Na een afsluiting met een hapje en een drankje keerden de nieu we inwoners huiswaarts en werd het stadhuis weer opgeruimd en schoongemaakt. De volgen de ochtend moest het gebouw immers gewoon om 8.30 uur weer open. www.vlissingen.nl in het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegen woordigingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw geruite kiel plaatsen. Deze keer heeft de wijkraad Paauwen- burg daarvan gebruik gemaakt. Zebrapad bij winkelcentrum? Veel bewoners van onze wijk die oversteken van het winkelcentrum naar Lidl, vragen zich af of het verhoogde deel van de straat een beschermde oversteekplaats is. Dat is het niet, auto's hoeven u geen voorrang te geven. De wijkraad heeft begin augustus een telling gehouden waarbij bleek dat per uur meer dan 170 keer wordt over gestoken en dat meer dan 130 auto's per uur gebruik maken van de weg, cijfers waar je wel even van staat te kijken. Omdat dit duidelijk een gevaarlijke situatie oplevert, heeft de wijkraad op 15 augustus 2011 een verzoek tot de gemeente Vlissingen gericht om hier een zebrapad aan te leggen waarmee de veiligheid van de voetgangers sterk zal worden verbeterd. Paauwenburgpark Er waren klachten over een hangplek in het Paauwenburgpark. De wijkraad heeft contact opgenomen met de gemeente en na over leg is inmiddels de rommel opgeruimd. Het toezicht op deze plek intensiever is geworden en ook de onderhoudsploeg zal extra aan dacht aan deze plek besteden. Wel is gebleken dat van drugsdealen geen sprake is. Er is een bord geplaatst met het verzoek om in hun eigen belang de plek niet te verwaarlozen. Mocht er toch overlast blijven, bel dan de politie. Desnoods elke dag. Dode bomen In het voorjaar bleek dat langs het fietspad van de Nolle naar West duin een aantal bomen dood is. De oorzaak daarvan is dat zout kwelwater de wortels bereikt en dat leidt helaas tot afsterven van de boom. De bomen die gevaar opleveren zullen worden geruimd. L'escaut verbetert woningen In de herfst wordt door l'escaut in de omgeving van de Troelstraweg een aantal woningen verbeterd. Er worden nieuwe douches en wc's geplaatst, de keuken wordt verbeterd, er worden nieuwe CV's aan gebracht en de zolder wordt geïsoleerd. De bewoners zal geen extra huurverhoging in rekening worden gebracht. Openbare vergadering Noteer nu al in uw agenda dat de volgende openbare vergadering van de wijkraad Paauwenburg zal plaatsvinden op 21 november 2011. Na de vergadering zal een afgevaardigde van Waterschap Scheldestromen informatie verstrekken over de toekomstige ont wikkeling van het Westduingebied. Nadere details worden op de gebruikelijke wijze bekend gemaakt. Vrijdag 7 oktober 19.00 uur Simon McBride De Noord-Ierse bluesgitarist/ zanger Simon McBride treedt op om het 40-jarig bestaan van De Piek te vieren. De Piek T/m 13 oktober Exhibition in Progress Zeefdrukken en kleine werken Cornelia Brintzinger De Willem3 www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1bouwen wasstraat met zuive ring Ritthemsestraat 497 (21-09-2011) 2. plaatsen 2 hagelkanonnen Rit themsestraat 497 (23-09-2011) 3. slopen bijgebouwen en het bouwen van een loods Zandweg 40 (23-09-2011) 4. kappen boom Wilhelmina Druckerlaan 3 (28-09-2011) 5. verbouwen restaurant Nieuwen- dijk 71 (28-09-2011) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. slopen en herbouwen bergingen Gerbrandystraat 178 (22-09-2011) 2. slopen van twee loodsen en het bouwen van een staalloods Engelandweg 12 (27-09-2011) Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen- rechter van de rechtbank Mid delburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Geweigerde omgevings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben geweigerd: 1. handhaven satelliet-tv-ont- vangst op flat Anjelierenlaan 129 (27-09-2011) De beschikking en de bijbehoren de stukken liggen met ingang van de tussen haakjes staande datum gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlissingen. De beschikking met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met dhr. W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet be stuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken.- Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Vlis singen, ter attentie van de Com missie voor de bezwaarschriften, 4380GV te Vlissingen. Kennisgeving ontwerpbeschik king Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Uitgebreide procedure Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht voorne mens zijn vergunning te verlenen: 1schilderen gevels van het woon huis Beursstraat 47 2. vervangen golfplaten dak door een geïsoleerd dak met kerami- §che dakpannen van kerkge bouw Vrouwestraat 5 Inzage De ontwerpbeschikking en de bij behorende stukken liggen met ingang van 5 oktober 2011 gedu rende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens openingstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of email whe@vlissingen.nl).

de Faam | 2011 | | pagina 10