r Sporten in de wijk 'Opvoeden Zo' www.middelburg.nl Stemmen op wijkwensen Belastingvoordelen voor ondernemer door milieu-investeringen Eerste fitheidtest in Middelburg Zuid Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Afgelopen jaar konden bewoners van Middelburg hun wijkwensen inleveren; een idee dat volgens hen de leefbaarheid in de wijk kan verbeteren. Dezelfde bewoners kunnen nu op www.middelburg.nl, door middel van een stemformulier, laten weten aan welke van de ideeën zij hun voorkeur geven. U komt bij het stemformulier door op de homepage op de roze button 'Wijkwensen' te klikken. Omdat er meer wensen zijn dan kunnen worden uitgevoerd, vraagt Mid delburg de bewoners te stemmen op hun favoriete wensen. Als regel geldt dat men alleen mag stemmen op wensen uit de eigen wijk en dat er maximaal drie wensen mogen worden aangevinkt. Stemmen is moge lijk tot 1 december. Daarna zal bekend worden gemaakt welke woon wensen worden uitgevoerd. Voor meer informatie over het digitaal stemmen op wijkwensen: Peter Wisse (wijkmanager) 0118 - 67 54 46 In het kader van het Nationaal Actieplan Sport en Bewegen start er voor de inwoners van 55 tot en met 70 jaar uit de wijk Middel burg Zuid binnenkort een GALM-project. GALM staat voor Gezond Actief Leven Model. In de brief die elke inwo ner uit Middelburg Zuid tussen de 55 en 70 jaar heeft ontvangen zat een flyer en aanmeldingsformulier met meer informatie voor de fitheidstest die op 26 oktober zal plaatsvinden. ledereen die zich middels het aanmeldingsformulier heeft aangemeld wordt in de gelegenheid gesteld om: - gratis deel te nemen aan een fitheidstest; - geïnformeerd te worden en advies te krijgen over uw fitheid; - in te schrijven voor eën bewegingsintroductieprogramma. Ook alle andere wijken en dorpen worden uitgenodigd om mee te doen met de fitheidstesten. Eind 2014 zullen alle inwoners tussen de 55 en 70 jaar de mogelijkheid hebben gehad om hieraan mee te doen. Wanneer u nog vragen heeft of meer informatie wilt ontvangen, dan kunt u contact opnemen met dhr. D. Plantinga van Sport Zeeland, 0118 - 670 837 (maandag t/m donderdag van 08.30 - 11.30 uur) of met dhr. P. de Guchteneire van de gemeente Middelburg, 0118 - 675 797 (maandag t/m vrijdag van 08.30 - 17.00 uur). Bent u een ondernemer? Laat u dan inspireren door de Milieu- lijst. Op deze lijst van de MIAWamil regeling staan investeringen die voor u fiscale voordelen opleveren en echte milieuwinst ople veren. Via de belasting krijgt u een groot deel van de investe ringskosten terug en verdiend u de investeringen in korte tijd terug. Via de MIA kunt u tot 36 procent van de investeringskosten voor een mi lieuvriendelijke investering aftrekken van de fiscale winst en met de Vamil kunt u zelf bepalen wanneer u 75% van deze investeringskosten afschrijft. Voor welke investeringen u gebruik kunt maken van de MIA en/of de Vamil staat op de actuele Milieulijst. Hierop staan alle (ongeveer 370) investeringen waarvoor u MIA, Vamil of MIA en Vamil kunt aanvragen. Alle Nederlandse ondernemers die inkomsten- of vennootschapsbelas ting betalen, kunnen gebruik maken van de MIA/Vamil. De regeling is onder meer interessant voor ondernemers in de agrari sche sector, de scheepvaart en de industrie, maar ook voor onderne mers die investeren in duurzaam vervoer, duurzame recreatie en duurzame gebouwen. Zo geldt de regeling bijvoorbeeld voor het vervan gen van asbestdaken, investeringen ter versterking van de biodiversiteit en voor duurzaam bouwen. Meer informatie over de regeling en de actuele lijst kunt u vinden op www.agentschapnl.nl/miavamil Net als voorgaande jaren kan iedereen uit de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs meedoen met de sportbuurtwerkactiviteiten. Deze sportbuurtwerkactiviteiten vinden iedere schoolweek plaats. Opgeven is niet nodig: je kunt langskomen wanneer jij zin en tijd hebt. Winterperiode (vanaf 26 sep tember 2011 -26 april 2012) Tijdens de winterperiode vinden de sportbuurtwerkactiviteiten plaats in de gymzalen. Deelname aan de sportbuurtwerkactiviteit kost 0,75 per keer. De eerste keer is altijd gratis. Er is ook de mogelijkheid om een 'sportstrippenkaart' te kopen voor vijf euro. Met deze kaart kan je lOx deelnemen: dit is dus vijftig cent per keer. De binnenlocaties per wijk zijn: Klarenbeek: gymzaal Generaal Hakewill Smithlaan Dauwendaele: gymzaal Roozenburglaan Stromenwijk: gymzaal Mosselkreekstraat Magistraatwijk: gymzaal Palet Nieuw-Middelburg: gymzaal Molenwater Zomerperiode (vanaf 7 mei 2012-7 juni 2012) In de zomerperiode sporten we met z'n allen op een speelveld of speelplein in de buurt. Deelname aan de sportbuurtwerkactiviteiten is dan gratis! De buitenlocaties per wijk zijn: Klarenbeek: schoolplein de Dolfijnenburch Dauwendaele: schoolplein de Vossenburch Stromenwijk: schoolplein Cederhof Magistraatwijk: schoolplein Cypressenhof en 'Cruijff Court Nieuw-Middelburg: speelveld aan de 'Koepoortlaan' Foto: Aart van Belzen Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, i Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de POfthOS GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de I i Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Foto: Beeldbank CJG Cursus voor ouders van kinderen van 4 - 12 jaar Plaats: Brede School Dauwendaele, Hooge Meestraat 4, Middelburg Data: 3, 10, 17, 31 oktober 7, 14 november (6x maandagavond) Tijd: 19.30-21.30 uur Kosten: gratis Aanmelding: (0113) 249406 of secretariaat-jgz@ggdzeeland.nl Meer informatie: www.ggdzeeland.nl/jeugdgezondheidszorg Kinderen kunnen heel lief zijn, maar soms ook knap lastig! In deze cursus worden al uw vragen beantwoord. U krijgt praktische tips, informatie en kunt ervaringen uitwisselen rondom de opvoeding van uw kind. De cursus be staat uit zes bijeenkomsten.

de Faam | 2011 | | pagina 9