Nederlandse identiteitskaart kost weer geld Informatiemarkt Molenwaterpark en voorlopig ontwerp theater Het woord aan raadslid Krijnie Hoek-van Dijke Welkom op de wijktafel Vergadering Commissie Straatnaamgeving Nieuw raadslid Leny van den Heuvel 7 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 8 Woensdag 21 september heeft de regering een wetsvoorstel inge diend bij de Tweede Kamer waarin een wettelijke grondslag wordt ge creëerd voor de heffing van rech ten (leges) voor de Nederlandse identiteitskaart. Indien de wet door het parlement wordt aan vaard, zal deze met terugwer kende kracht in werking treden met ingang van 22 september 2011. De Hoge Raad oordeelde in zijn uitspraak van 9 september 2011 dat de huidige grondslag voor le gesheffing van de identiteitskaart niet deugdelijk is. Met dit wets voorstel repareert Donner van Bin nenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties dit gebrek. Dit betekent dat de burger sinds don derdag 22 september weer ge vraagd wordt om leges te betalen. Foto: Jan Koole 7 In het stadskantoor wordt een bij eenkomst georganiseerd over het Molenwaterpark en het voorlopig ontwerp van het theater. Meer in formatie over deze avond en over het verdere besluitvormingspro ces volgt nog. Noteert u deze datum alvast in uw agenda? Parkeren en softdrugs in Middelburg Twee onderwerpen die velen in Middelburg bezig houden en waar de raad in haar vergadering van 19 september over heeft gedis cussieerd. Willen wij als CDA geen coffee shop en sluiten wij onze ogen voor het gebruik van softdrugs, door geen coffeeshops meer toe te staan? Nee! Ook wij willen het niet in de criminele sfeer trekken. Wat we wel willen is dat het gedoogbe leid verdwijnt er een nieuwe regel geving komt waarin het gebruik en de verkoop wordt gereguleerd of verboden. Geen halfslachtige op lossing, die juist tot criminaliteit leidt. Een goed parkeerbeleid raakt ie dereen in de stad. Bewoners, be zoekers en werkenden van buiten de stad. Waarom parkeerbelasting heffen? Voor het spekken van de gemeen tekas? Het reguleren van de schaarse parkeerplaatsen? Be vorderen van een autoluwe binnen stad? Al deze argumenten zijn van toe passing, maar het belangrijkste is, het verdelen van de beschikbare plaatsen op een zodanige manier, dat er optimaal gebruik van wordt gemaakt en daar zit ook een eco nomische kant aan. Wanneer be zoekers gezellig de stad in gaan en daarvoor rustig de tijd hebben, genieten ze meer en levert dat voor de ondernemers meer op. Bewoners willen hun auto kwijt kunnen in hun directe woonomge ving, maar we willen ook gastvrij zijn naar bezoekers van onze stad. Foto: Jan Koole We hebben een mooie stad, die veel toeristen trekt en die moeten we gastvrij ontvangen. Dat bete kent dat er een parkeerplaats be schikbaar moet zijn tegen een redelijke prijs. Met het resultaat, dat mede door de inbreng van het CDA is gereali seerd, denken we dat we alle par tijen op een goede manier kunnen bedienen. Parkeren na 20.00 uur blijft gratis en ook op de zondagen kunt u zonder betalen uw auto parkeren. Of dat nu is voor kerkbezoek, fa miliebezoek, winkelen, of een wan deling door de stad en een bezoek aan de plaatselijke ho reca. Op die tijden is er ook nau welijks een tekort aan parkeerplaatsen, zodat parkeer- heffing ook niet nodig is. Met de nieuwe maatregelen en een beter gebruik van de goed kopere parkeergarages denken we alle gebruikers van de parkeer- gelegenheden de ruimte te kunnen bieden die ze nodig hebben. Krijnie Hoek CDA-fractie Middelburg Wilt u reageren? Graag! khoek@cdamiddelburg.nl De najaarsronde van de wijktafels start op donderdag 13 oktober met de wijktafel Dauwendaele. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereni- gingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen de wijk. Deze ronde wijktafels wordt ook gebruikt om de wensen van bewoners te inventariseren. U bent van harte welkom! Wanneer en waar? Donderdag 13 oktober Dauwendaele, Ontmoetingscentrum Maandag 17 oktober Nieuw Middelburg, Grandcafé Willem Dinsdag 18 oktober Mortiere, Biens (Espressobar ROC) Donderdag 20 oktober Zuid, Palet Donderdag 20 oktober Klarenbeek, Veersepoort Grandcafé Willem Woensdag 2 november Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Woensdag 2 november Arnemuiden, De Arne Donderdag 14 november Sint Laurens, van Cittershoff Woensdag 16 november Griffioen, Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Dinsdag 22 november 't Zand Stromenwijk, De Vergulde Baars Maandag 28 november Binnenstad, Stadsschouwburg De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Op woensdag 5 oktober is er een openbare vergadering van de com missie straatnaamgeving. Deze vergadering is van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Op de agenda staan onder an dere de naamgeving voor een nog aan te leggen hof achter de Veerse- weg en de conceptverordening straatnaamgeving en huisnummering. Vorige week maandag is mevrouw G.G.M. van den Heuvel geïnstal leerd als nieuw raadslid in de Mid delburgse gemeenteraad. Leny van den Heuvel volgt Joke van Nieuwenhuizen op als raadslid voor GroenLinks. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8