Studenten lenen te veel SHELTERS Ceilings De meeste Nederlanders zijn tevreden met hun gezondheid Kom kijken op zaterdag 1 oktober en ruil direct uw eigen woning in! JX NAJ AARS-ACTIE Consumenten verliezen opnieuw het vertrouwen arcus Kijk voor meer informatie op www.woningverkoopgarant.nl DE SPECIALIST IN VERANDA'S, CARPORTS, LUIFELS, SPANPLAFONDS EN WANDEN OVERKAPPING Gratis Luxery-pakket of gratis Solid-pakket naar keuze twv 500,- Meer fusies www.sheltersandceilings.nl Altijd actueel: de-faam.nl Je vlucht is fors vertraagd of gaat helemaal niet door. Dan heb je als passagier recht op een vergoeding. Veel passagiers weten dat niet of ze vinden het te inge wikkeld om deze compensatie aan te vragen. Daarom zijn de Consumentenbond en EUclaim samen de 'Vlucht Claim Service' gestart, waarmee éénvoudig kan worden vastgesteld of er terecht compensatie gevraagd kan worden. Studenten aan een universiteit of hogeschool kunnen geld lenen voor hun studie. Dat we ten ze en ze maken er ook mas saal gebruik van. Velen maken zich daar grote zorgen om, vooral omdat het geleende geld niet alleen-wordt aangewend voor de studie, maar vaak ook voor andere leuke dingen als vakantie en uitjes. Werd in 2004 nog gemiddeld achtduizend euro geleend, nu is dat bijna verdubbeld naar 15 duizend euro. Onder andere het Nibud vreest dat de schul den nog verder gaan oplopen als gevolg van het hogere col legegeld voor langstudeerders, beperking van het ov-studen- tenkaart en de basisbeurs. Het ziet er met de plannen van de overheid vanaf 2012 somber uit voor studenten. Het Nibud (Nationaal Instituut voor Bud getvoorlichting) maakt zich dan ook zorgen dat studenten door deze plannen genood zaakt zijn meer en langer te le nen waardoor de studieschuld nog meer zal stijgen. Veel studenten sluiten een lening af bij de Dienst Uitvoe ring Onderwijs (DUO). Dat kan nodig zijn, bijvoorbeeld om de kosten van levensonder houd of studie te betalen. Een groot deel van deze studenten maakt echter gebruik van deze mogelijkheid zonder dat ze een goed beeld hebben van de con sequenties voor de toekomst. Het is zaak dat studenten grip hebben op hun geld en niet meer te lenen dan strikt nood zakelijk is. De Studieleenwijzer kan daarbij helpen: nibud. nl/studieleenwijzer. We leven in een welvarend land en zijn door de bank genomen gelukkig. Daarbij blijkt uit recente cijfers van het CBS dat de meeste Nederlanders zich ook gezond voelen; acht op de tien Nederlanders beoorde len hun eigen gezondheid als goed of zeer goed. Niet verbazingwekkend, maar mensen die zich niet zo gezond voelen zijn vooral ouderen. Daarnaast voelen vrouwen zich minder gezond dan mannen. Deels komt dit verschil doordat vrouwen langer leven en dus gemiddeld ouder zijn. Vrouwen hebben echter ook vaker last van langdurige aandoeningen dan mannen. De gezondheidsbeleving hangt ook af van het aantal langdurige aandoenin gen dat iemand heeft. Vooral mensen met een rugaandoening voelen zich minder vaak gezond. Slechts vier procent beoordeelt zijn gezondheid als slecht of zeer slecht; dat komt overeen met 635 duizend mensen. Het zijn vooral de mensen met lang durige aandoeningen die zich vaker ongezond voelen, zeker als ze er meer dan een hebben. De zes meest genoemde langdurige aandoeningen zijn migraine (14 procent), hoge bloeddruk (13 procent), gewrichtsslijtage (11 procent), rugaandoeningen (9 procent), nek- of schouderaandoenin gen (9 procent) en astma (8 procent). Mensen meteen rugaandoening ervaren hun gezondheid het minst als goed. Verreweg de meeste Nederlanders voelen zich gezond. Kruiningen Vlissingen, Van Oarschotlaan 7 Vlissingen, Filips de Gaedebaan 5 Kamperland, Veenveg 141 Vtissmgen 000 K.K. 175 Kruiningen, Schonewal 16 Kruiningen, Kortevieie 3 Vanaf 399.000,- V.O.N. 167,500,- K.K. Veerhaven, Ravenstein te Kra Kruiningen, Torricellistraat 30 000 149 0118 - 623 100 335,000,- K.K. 365,000,- K,K, Koopappartementen vanaf 274.000,- V.O.N. (huren ook mogelijk) i.s.m. I DINGEMANSE A lOL W&iMm stad$ze§!gncl OPENINGSTIJDEN: MA-VR 9:00 - 17:30 - ZA 10.00 - 15.00 UUR vraag naar de voorwaarden). r: - - naar de voorwaarden. woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 52 In het eerste halfjaar is het aantal fusies en overnames met ruim 30 procent toe genomen. Net als voor gaande jaren zijn de meeste meldingen afkomstig van de sectoren industrie en dienstverlening. Elk van beide sectoren neemt ruim een derde van het aantal fusies voor zijn rekening. Het aandeel van de non- profitsector bedroeg zo'n 9,5 procent en de handel 13,3 procent. als sneeuw voor de zon. Con sumenten houden hun hand weer op de knip. Uit de meest recente cijfers van het CBS blijkt dat de uitgaven van con sumenten in de eerste helft van het jaar zelfs licht zijn gedaald. Dit verlies kan zich uiteindelijk vertalen in extra voorzichtig heid in de winkel. De detail- handelcijfers laten zien dat er wel duurdere, maar niet meer spullen over de toonbank gaan. Het leek eerder dit jaar allemaal wat beter te gaan met de economie en de beurzen. De vreugde blijkt echter van korte duur, want alle signalen staan weer op rood. De eurocrisis blijft maar doorwoekeren en de beurzen zakken steeds verder weg. En daarmee verdwijnt het net weer wat opverende consumentenvertrouwen Gildeweg 17f, 4383NH Vlissingen Telefoon 0118-411234 Fax 0118-410855 info@sheltersandceilings.nl

de Faam | 2011 | | pagina 68