BON LEZERSMENU DE FAAM Kans vc Lezersmenu De Faam 50 euro voor breed publiek op podium De Spot Exclusieve zilveren ring met één schitterende grote zirkonia 19,99 N \p Ring Torino Dans mee in de Elke laatste woensdag van de maand staat er een nieuw Lezersmenu in De Faam. Het menu van oktober wordt geserveerd door Grand Café Restaurant Anno Nu in Oostkapelle. De inhoud van het diner wisselt maandelijks maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een mandje stokbrood met kruidenbo ter gevolgd door een driegangenmenu (voor-, hoofd- en nagerecht). Anno Nu is gelegen op een paar minuten van het prachtige strand van Oostkapelle. Na een heer lijke strandwandeling is het dus goed toeven in dit gezellige restaurant. Ook kinderen zijn hier van harte welkom: er is een speciale speelkamer ingericht waar de jonge gasten zich kunnen ver maken met boekjes en spelletjes of een dvd'tje kunnen kijken. Speciaal voor lezers van De Faam heeft eigenaar Arjan Maljaars samen met chefkok Henk Buunk een heerlijk driegangenmenu samengesteld. We beginnen met een mandje versgebakken stok brood met kruidenboter. Daarna volgt een ver rassend taartje van gerookte zalm en Hollandse garnalen met pestodressing. Een heerlijk combi natie, beetje Zeeuws met een vleugje Italië. Daar houden we wel van. Het hoofdgerecht bestaat uit ossehaaspuntjes met een stroganoffsaus. De garnituur die hierbij geserveerd wordt, wisselt per dag. Wij mochten genieten van een stronkje witlof, verse spinazie met roomsaus en aardappelpuree. Daarbij nog een apart schaaltje met heerlijke aardappelgra- tin en een knapperige salade. En dan het toetje. Werkelijk een heerlijke afslui ting van deze avond. En ook, zoals alle gerechten bij Anno Nu, van een flink formaat. Niemand gaat hier met honger naar huis. Het nagerecht bestaat uit een soepje van rood fruit met twee bolletjes vanille-ijs en slagroom. Dit verrukkelijke soepje is besprenkeld met snippers witte chocolade. Onze avond kan niet meer stuk. Ook uit eten? Het Lezersmenu is uitsluitend te nuttigen in de maand oktober op vertoon van onderstaande bon. Reser veren is gewenst en kan via 0118-581366. Restaurant Anno Nu is te vinden aan de Dorpsstraat 39-41 in Oostkapelle. Het restaurant is elke dag, behalve de woensdag, geopend. Meer info op www.annonu.eu. VOORLETTERS M/V: NAAM: ADRES: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: Uit in Zeela www.deweekkrant.nl/webwinkel Theatergroep ZEP presen teert het duistere sprookje Macbeth dinsdag 4 oktober in Theater de Mythe Goes. Macbeth' is Shakespeares kortste en bloederigste tragedie. Hij schreef het stuk in 1607 en anno 2011 trekt het duistere sprookje als een videoclip aan het oog voorbij. ZEP-regisseur Peter Pluymaekers versnijdt rap, scratch, tapdance en video tot een bloedstol lende voorstelling met in de hoofdrollen Raymi Sambo en Urmie Plein. Als heksen voorspellen dat generaal Macbeth op een dag koning zal wórden, belandt hij in een eindeloos durende nachtmerrie. Aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop via www. theaterverkoopzeeland of 0900-3300033. De klassiek geschoolde Ierse zangers van Druid geven zaterdag 1 oktober een show in de Stads schouwburg in Middelburg. In Druid hebben vijf van Ierlands beste zangers hun krachten gebundeld. Ze brengen A Musical Journey, een show voor een breed publiek, in Ierland zelf al aangeduid als Riverdance for the voice. Druid neemt je mee op reis door de tijd, in een eerbetoon aan alles wat Iers is. Druid zingt over het geheimzinnige voorhistori sche Ierland, de komst van St. Patrick, de tragische hongersnoden van de ne gentiende eeuw, de opleving van Ierland als de afgelopen decennia als Keltische tijger en hoe de Ierse muziek is doorgedrongen in alle uithoeken van de wereld.De show combineert tijdloze traditionals met klassiekers uit het musical- en popre pertoire, aangevuld met eigen werk. Er is sfeervolle Ierse zang te horen, maar ook Oh Danny Boy komt voorbij, net als werk van Johnny Logan en U2. De vijf zangers van Druid zijn klassiek geschoold of ze leerden zingen in de theatershow van hun vader. Ze hebben hun sporen verdiend in opera, kamer muziek, jazz en musical. Drie van hen vormen tevens The Three Irish Tenors en stonden op het podium met wereldsterren als The Chieftains en Ja'mes Gal- way. Aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop via www. theaterverkoopzeeland of 0900-3300033. Singer-songwriter Thijs Kuijken FOTO: NICK HELDERMAN I Am Oak heeft begin deze maand voor het album Oa- sem de 3VOOR12 Award 2011 gewonnen. Zaterdag 14 oktober treedt de Neder landse band op in De Spot in Middelburg. I Am Oak is de band rondom singer- songwriter Thijs Kuijken. De melancholieke folkgroep brengt stemmige muziek, waarin het experiment niet wordt geschuwd. 3VOOR12 bombardeerde de band met de status 3VOOR12 Selecteert meteen tot hun. oogappeltje. Verder die avond The T.S. Eliot Appreciation Soci ety. Zaal open: 21.00 uur. Kaartverkoop via www. theaterverkoopzeeland V '••'w-J-V-"'*' Angèle Rijken thuis aan de keuk( "Een heilzaam avontuur", noemt beeldend kunstenaar Angèle Rijken (54) het schrij ven van De Wet tot behoud van ellende. Thuis in Nieuw- en Sint Joosland ging ze zes jaar geleden het schrijversavontuur aan. Het resultaat is een pa perback van bijna vierhonderd pagina's. Angèle is amateurschrijver. Haar boek is uitgegeven door boekhandel De Drvkkery in Middelburg die sinds kort onder de naam Schrijverspo dium Zeeuwse auteurs de mogelijkheid biedt hun boek te laten drukken. De boek handel speelt hiermee in op de Jonge dansers krijgen voor één dag de kans om te werken met de wereldberoemde choreogra fe Krisztina de Chatel. Onder haar leiding studeren dansers en danseressen zaterdag 15 oktober een voorstelling in om nog dezelfde avond op te treden in de Timmerfabriek in Vlissingen. Deze unieke voorstelling, Dansen in de Timmerfabriek, is onderdeel van Dansweek Zeeland, van 8 t/m 15 oktober. Ongeveer zeventig Zeeuwse dansers tussen de 13 en 24 jaar kun nen zich aanmelden voor dit project. Deelname is gratis. Wil je meedoen, stuur dan vóór 30 september een mail naar: baudenaert@scoopzld. nl. Aanvang voorstelling 20.15 uur. www.theaterverkoopzee- land.nl of 0900-33300033.

de Faam | 2011 | | pagina 66