R INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE 1 Altijd actueel: de-faam.nl INFORMATIEF OVERHEID woensdag 28 september 20-11 De Faam pagina 34 AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Biggekerke - L. Simonsestraat 17, het renove ren van een woning (19-9); Domburg - Dr. B. Vaandragerstraat 1het plaatsen van een winkelwagen- opvang bak (19-9); Koudekerke - Couburgstraat 9, het bouwen van een carport, (15-9); - Duinstraat 23, het kappen van een boom (15-9); - Karreveld 37, milieu, het veran deren van de inrichting voor het inwerking hebben van een hout kachel (13-7); Oostkapelle - E.D. v.d. Broeckestraat 9, het bouwen van een garage (14-9); - Park Reyaersberg 53, bouwen van 4 dakkapellen (14-9); Veere - Markt 24, het handelen in strijd met de regels van ruimtelijke or dening (14-9); Westkapelle - Poppekerkseweg 13, het uitbrei den van een loods (1 6-9); Zoutelande - Majoorwerf 60, het plaatsen van een verdieping op de ga rage (15-9); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Sein- toren 3 gelegen parkeervak, behalve voor ae gehandicapte waarvoor het parkeervak is be stemd. Tegen het besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 10 november 201 1 bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd be zwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift .hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voor noemde wet de Voorzieningenrech- ter bij de rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het be handelen van een dergelijk verzoek wórden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskan toor ter inzage. ONTWERPVERGUNNINGEN WET MIUEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn om over te gaan tot actualisatie van volgens het overgangsrecht ingevolge de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo): Koudekerke - Strandweg 15, het bouwen van 4 vakantiewoningen en 1 schuur/ garage en het slopen van diverse opstallen van hout (15-9); - Strandweg 15, het bouwen van een kiosk met terras en toilet en het slopen van oude kiosk (15-9); - Blinkertlaan 8, het uitbreiden van een woning 1 3-9); - Middelburgsestraat 1 24, het bouwen van een stal (20-9); Meliskerke - Molenweg 1het oprichten van een pluimveestal 15-9); Westkapelle - d' Arke 10 A, het gedeeltelijk slopen en verbouwen van een woning (20-9); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzie ning). De vergunning en de bijbe horende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Meliskerke - Molenweg 1het oprichten van een pluimveestal (15-9); (2® fase) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het gemeente huis te Domburg. OVEREENKOMST OVER GRONDEXPLOITATIE Op grond van het bepaalde in artikel 6.24 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening, zijn wij op 30 augustus/9 september 201 1 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie met Buiten plaats Zeeduin BV. te Oostka pelle. De overeenkomst heeft be trekking op (delen van) de perce len kadastraal bekend gemeente Veere (kaart Domburg) sectie K, nummer 3852 en 3963 gelegen aan Dunoweg te Oostkapelle. De zakelijke beschrijving van de in houd van deze overeenkomst ligt van 30 september 201 1 t/m 11 oktober 201 1 ter inzage. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING De gemeenteraad van Veere maakt bekend dat zij in het kader van artikel 1 8, lid 1Wet vervoer gevaarlijke stoffen de herziene routering gevaarlijke stoffen voor het grondgebied van de gemeente Veere heeft vastge steld. De route gevaarlijke stoffen oopt over de nieuwe N57. Met iet besluit wordt de oude route N57) ingetrokken.De ontwerp beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van donderdag 29 september gedu rende zes weken tot en met woensdag 9 november ter in zage bij ae balie in het gemeen tehuis, Traverse 1 in Domburg. De belanghebbende die het niet eens is met genoemd besluit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft ge bracht (alsmede degene die re delijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te heb ben ingebracht) kan vanaf vrij dag 30 september 201 1 tot en met donderdag 10 november 201 1 een gemotiveerd be roepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagte kening, omschrijving van het be sluit waartegen beroep wordt de vigerende omgevingsvergun ning van 10 november 2004 voor het in werking hebben van een baggerspeciedepot aan de Torenweg, sectie P, nummers 709, 712, 713, 1519. de vigerende omgevingsver gunning van 20 februari 2007 voor het in werking hebben van een puinbreekinrichting aan de Industrieweg 7, sec tie M, nummer 309. De aanleiding om de omgevings vergunningen te actualiseren ligt in het Besluit bodemkwaliteit en het daarin vastgelegde over gangsrecht. De ontwerpbeschikkingen en an dere relevante stukken liggen ge durende zes weken, van 29 september tot en met 9 november 201 1 tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze om trent net ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid- delbura, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het nood zakelijk tijdig een afspraak te maken, telefoon (0118) 67 52 48. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankeliik te worden ver klaard in hun beroep bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een ver zoek om een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. MARATHONWEEKEND Wij hebben besloten om tijdens het marathonweekend een deel van de kern Zoutelande voor het gemotoriseerde verkeer af te sluiten op zaterdag 1 oktober 201 1 (vanaf 08.00 uur) tot zon dag 2 oktober 2010 (21.00 uur). De kern wordt afgesloten in ae Langendam, ter hoogte van de kruising met de Duin weg, de Langstraat, de Zuid straat, de Timmermanstraat, de Smidsstraat en het Willebrordus- plein. Parkeren in deze straten (met uitzondering van de zuid zijde van het Wnlebrordusplein) is wel toegestaan, maar uitslui tend in de parkeervakken. De bedrijven in deze straten zijn gewoon bereikbaar. Om de parkeerdrukte tijden's dit evene ment goed te regelen worden verkeersstewards ingezet die be zoekers naar de desbetreffende parkeerterreinen aan de West- kapelseweg (PI) en het Wulk pad (P3) verwijzen. Ook voor het stallen van fietsen worden tijdens dit evenement speciale plaatsen gecreëerd. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu- blieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. VASTSTELLING BESTEM MINGSPLAN SINT LAURENS' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 1 9 september 201 1 het bestem mingsplan "Sint Laurens" onge wijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de gehele dorpskern van Sint Lau rens, inclusief het zuidoostelijk gelegen woongebied Brigitta- areefen het tussenliggende ge bied aan weerszijden van de Noordweg, noordelijk van de Le- liëndaalseweg. Het bestemmingsplan heeft als doel het onderbrengen van het eldende bestemmingsplan en erzieningen daarvan, in één be stemmingsplan met één samen hangende, eensluidende en actuele juridisch planologische onderbouwing en regeling en heeft hoofdzakelijk een conserve rend karakter. De belangrijkste functie binnen het plangebied is wonen met daaraan verbonden voorzieningen als onderwijs- en andere maatschappelijke voor zieningen, winkelvoorzieningen, groenvoorziening en wegen. Ter inzage Het raadsbesluit en het vastge stelde bestemmingsplan liggen gedurende zes weken, van 6 ok tober tot en met 1 6 november 201 1voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Het raadsbesluit en het vastge stelde bestemmingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver)bouwen en onderhoud be stemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tab blad 'bestemmingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tab blad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPSTL-VG99 in te vullen. kan een belanghebbende beroep instellen bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan al leen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar heeft gemaakt, als mede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij ae gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepster mijn, tenzij bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een ver zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift worden inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door be langhebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, on dertekend zijn, binnen de ge noemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft geno men: het college, de burgemees ter of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak op nieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt uliiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast net indie nen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd woraen bij de Voorzie ningenrechter. Voor informatie (01 18) 555 444. Domburg, 28 september 2011 Burgemeester en wethouders van Veere zoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend, treedt het bestemmings plan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'HOTEL ORANJEPLAAT' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht, bekena dat de gemeenteraad bij besluit van 1 9 september 201 1 het bestem mingsplan "Hotel Oranjeplaat" heeft vastgesteld. Het plangebied van dit bestem mingsplan bevindt zich oostelijk van Arnemuiden direct aan het Veerse Meer. Dit plan wordt glo baal begrensd door de Oranje- plaatweg aan de zuidzijde en het Veerse Meer aan de noord zijde en maakt deel uit van het dagrecreatieve gebied in het noordoostelijke deel van het re creatiegebied Oranjeplaat. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische regeling voor het realiseren van een nieuw hotel, recreatieapparte menten en recreatiewoningen met bijbehorende ligplaatsen voor boten. Om dit project moge lijk te maken zal het bestaande Surfhotel te zijner tijd worden ge sloopt en wordt er een haven ge graven. De belangrijkste functies Lees verder op pagina 35

de Faam | 2011 | | pagina 50