éShÉËB Tentoonstelling in Bewaerschole van de Ree Brilmode Nieuwe Collecti Musea voor kinderen saai? Düüüh... écht niet! LANGEWEEGJE IOA KWAOENDAMME [Bil goes) OU3-649729 T«FO@TRÖPICAlZOO?Nl WWW.TROPtCAlZOO.NL 2IÖÏJ Korte Geere 11- H331 LE Middelburg Tel. 0118.615 860 info@vandereebrilmode.nl - www.vandereebrilmode.nl Woensdag 28 september 2011 de Recreatiekrant Pagina 71 Haamstede In de Bewaerschole te Haamstede twee flinke ingrepen in de ruimte van dit voorma lige schoolgebouw te zien. De eerste is een ingreep van de kunstenaar Sigrid Calon en heeft zijn basis in textiel. De tweede ingreep betreft een reeks meterslange tekeningen, die de kunstenaar Kim Habers op de wanden heeft aangebracht. Haar tekeningen worden slechts onderbroken door ramen en deuren in de Bewaerschole. Gezamenlijk kenmerk in het werk van beide kunstenaars is hun constructivistische werkwijze en de daarbij behorende grafische lijnen. De om gang met de ruimte speelt bij beide kunstenaars een cruciale rol. Zo heeft Kim Habers met haar abstracte tekeningen de vier wanden van de Bewaer schole grotendeels bedekt. Een deel van haar tekeningen is op lokatie gemaakt. Veel hangt af van het moment. Gevolg Bij Kim vloeit de ene handeling meestal voort uit de andere. Het kan zijn dat er sequenties ontstaan van wel tien tekeningen achter of naast elkaar, met uitsneden voor de diverse ramen en deuren die de ruimte in de Bewaerschole onderbreken. Het is dan aan de bezoeker om de tekeningen met de ogen op de lege plekken in te vullen. Ook Sigrid Calon kan pas op locatie aangeven op welke manier haar clustering van gele draden door de ruimte van de Bewaer schole komt te lopen. Wel zal de verbinding die zij maakt in elke geval de radiotoren en de spanten onder het dak omvatten. In haar installatie spelen ook visuele elementen - zoals ritme en herhaling - een belangrijke rol. Beide kunstenaars zullen bij de opbouw van hun instal latie zeker reageren op eikaars werk, want er is voldoende ruimte voor het experiment. Verwante kunst Aan deze gezamenlijke installatie ging een intensieve voorbereidingsfase vooraf, want beide kunstenaars werkten nog niet eerder samen. De tentoonstelling is de tweede in een reeks waarin curatoren van de Bewaerschole kunstenaars bij elkaar brengen in wier werk ze een zekere verwantschap zien. De tentoonstelling duurt nog tot 23 oktober, en is te bezoeken van woensdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. www.bewaerschole.nl Walcheren De Walcherse musea zijn verre van saai voor kinderen. In twaalf musea kunnen kinderen allemaal schatten vinden. En bij iedere schat hoort een verhaal. Elk museum is eigen lijk een schatkamer vol verhalen. Mo en Maatje zijn stripfiguren die spannende avonturen be leven op Walcheren. Deze verhalen - Schatverhalen - staan in stripbladen, die kinderen kunnen verzamelen in ieder museum en archief dat meedoet aan Schatverhalen. Elk verhaal speelt zich af in een andere historische periode. Ook lopen kinderen er Wullum tegen het lijf, een soort fantasiefiguur die op een worm lijkt. Wullum komt voor in elk stripverhaal. De musea die meedoen aan Schatverhalen zijn het Bunker museum in Zoutelande, in het Polderhuis en in het Dijk- en oorlogsmuseum Westkapelle, in Fort Rammekens te Rit- them, in het Gemeentearchief en in het Zeeuws Maritiem MuZeeum te Vlissingen, in de Historische Scheepswerf Meerman en in het museum te Amemuiden, in het Zeeuws Archief en in het Zeeuws Museum beiden in Middelburg, in het Marie Tak van Poortvlietmuseum te Domburg, in de Schotse Huizen te Veere, in Terra Maris te Oostkapeile en in het Stadhuismuseum de Vierschaar te Veere. imuiu.schatuerhalen.nl

de Faam | 2011 | | pagina 41