Wandelen of fietsen in Dirksland Bijzonder museum in Ouwerkerk Dierenvriendjespad De Knapzakroute Even Zeppen! Woensdag 28 september 2011 de Recreatiekrant Pagina 67 Dirksland Maak op een dag eens een wandeling of fiets tocht door Dirksland. Parkeren op de Peekaeje aan de Oosthavendijk, tegenover nummer 8a. Deze naam dankt dit stuk kaai omdat hier de suikerbieten lagen opgeslagen om met de boot naar de suikerfabrieken in Dinteloord en Put- tershoek vervoerd te worden. U'bevindt zich voor de Joodse begraafplaats waarvan de ingang zich aan de rechterzijde naast het gebouw van Home Service bevindt (houten hek). Het voetbruggetje oversteken en dan de Secreta- rieweg in. Over dit bruggetje reed vroeger de stoomtrein, een verbinding van 1909 tot 1956 met alle andere dorpen op het eiland. Dan langs de slagboom het ziekenhuisterrein op. Boven de OK afdeling ziet u nog de bewaard gebleven koperen torenspits die geplaatst nadat na een verbouwing de gehele oude ingang is komen te vervallen. Na ongeveer 25 meter rechts het smalle voetgangersbruggetje over de Boezem oversteken naar het voetpad van de Boezemweg aan de overzijde van de weg en deze naar links volgen. Bij de voetgangersoversteekplaats naar links. Sta hier echter nog even stil bij het laatste huis, dat vroeger diende als pastorie met mooie glas-in-lood ramen. U passeert u het huidige busstation. Dan naar rechts de Tramweg in. Deze weg tot het einde volgen. Vervolgens bij de houten brug rechtdoor het smalle grindbrug- getje over dat recht op de boerderij afgaat, waar vroeger Zacharias Poortvliet woonde, familie van wijlen tekenaar en schilder Rien Poortvliet. Het pad naar rechts volgen tot de asfaltweg. Hier naar links waarna u na ongeveer 180 meter aan uw linkerhand de oprit naar korenmolen De Eendracht vindt. Daarna terug over de asfaltweg naar het grindbruggetje, deze oversteken en dan meteen rechtsaf over het smalle wandelpad langs de Boezem achter de Oranjelaan langs. Aan het einde van dit pad ziet u rechts het water gemaal dat heeft bijgedragen aan het bemalen van deze polder. Nu is het een woonhuis, hier van is de eerste steen gelegd op 26 april 1731. Hier schuin naar rechts oversteken, de Oudewei in. Einde links de Philipshoofjesweg in en dan weer eerste links, de Wernerlaan. Tweede rechts de Burg. Zaaijerlaan in. Op nummer 6 passeert u het vroegere publieke badhuis. Ook is het pad jaren als postkantoor in gebruik geweest. Rechtsaf de Ring in, om de kerk heen. U treft op nummer_43 het oude weeshuis uit 1858 aan. Linksaf de Voorstraat in. Aan het einde rechts dë Tuinstraat in. Vanaf de parkeerplaats aan de Geldersedijk linksaf, de Boomvlietstraat en het Korteweegje. Bij de fraai gerestaureerde pilasters van de heren boerderij Boomvliet slaat u linksaf de Onwaardsedijk in. De eerste dijk linksaf is de Zuid Spuidijk, de startlocatie. Goes Wie in Zeeland een dagje gaat shoppen, gaat naar Goes. Zeeuwen wisten dat al langer, maar nu weet ook de rest van Nederland dat. Goes is een van de drie genomineerden voor de titel 'Beste Binnenstad 2011-2013'. De winnaars van deze verkiezing worden 6 oktober bekend gemaakt, maar dat Goes de beste bin nenstad van Zeeland heeft, ligt dus nu al vast: de andere twee genomineerde binnensteden liggen vér buiten Zeeland. Rondom de Grote Markt ligt het sfeervolle stadshart van Goes waar historische gebouwen het zicht sieren. Goes is een prima stad om te winkelen, gezellig iets te eten ofte drinken en na afloop te flaneren langs de oude binnenha ven, die omringd is met prachtige Middeleeuwse panden. Naast sfeervolle terrassen en verrassende restaurants heeft Goes een aantrekkelijk winkelaanbod waarmee het zich, zeker op het gebied van luxe mode, goed kan meten met de grote Nederlandse en Belgische steden. Behalve de landelijke ketens, die ruimschoots vertegenwoordigd zijn, kent Goes vele authen tieke speciaalzaken waar originele artikelen op de kop kunnen worden getikt en budgetwinkels waar koopjesjagers tegen kleine prijsjes leuk kunnen slagen. Wat in de veertiende eeuw begon als een streekmarkt, toen al op dinsdag, is uitgegroeid tot één van de gezelligste markten van Zeeland. Op zaterdag is er een markt voor groente, fruit, vis, brood en kaas. Donderdag avond is het koopavond en-zijn de winkels tot 21.00 uur open. foto: Felice Buonadonna www.laatzeelandzien.nl. Ouwerkerk Het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland probeert een beeld te geven van wat er is gebeurd tijdens en na de overstroming van 1 februari 1953. Het museum is gevestigd in de vier caissons die zijn gebruikt voor het sluiten van het laatste gat in de dijken. De caissons die hiervoor zijn gebruikt waren oorspronkelijk bestemd voor een landing van de geallieerden bij Oostende in België. Bijzondere expositie Bezoekers vinden in deze vier caissons een bijzondere expositie. Elke caisson heeft weer een ander thema. Zo komen bezoekers meer te weten over de feiten, de emoties, de wederop bouw en de toekomst. De 'feitencaisson' vertelt het verhaal van de ramp die zich voltrok in 1953. Wat gebeurde er die nacht? Waar ging het mis? Ook geeft het een indruk van de eerste dagen na de stormvloed. In de 'emotiecaisson' staat de mens centraal. De cijfers van de watersnoodramp spreken voor zich: ruim 1800 doden en vele tienduizenden mensen op de vlucht voor het water. Hier zijn onder meer de namen van alles slachtoffers, de monumenten die overal in het getroffen gebied werden opgericht en indringende portretfoto's van tijdens de ramp të zien. Maar al vlug slaat de wanhoop om in daadkracht: de eerste aanzet tot de wederopbouw wordt gemaakt. Caisson 3 vertelt het verhaal van de wederop bouw: met man en macht wordt dag en nacht gewerkt aan het herstel van de dijken, huizen, het herinrichten van het verwoeste landschap, de dorpen en de steden. Tot slot is te zien welke uitdagingen er zijn voor de toekomst. Weg van de Buitenlandse Pers 5 in Ouwerkerk, tel. 0111-644382. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Kaarten kosten 7,50 per persoon, kinderen tot 6 jaar gratis en kinderen van 6 tot 12 jaar voor 2 euro. Westerschouwen Kinderen en hun ouders kunnen op pad met de boswachter op Schouwen-Duiveland. Hij vertelt leuke verhalen over de natuur én weet het antwoord op al je vragen. Met de kieu- renwijzer.kunnen takjes gezocht worden voor een vogelnest, hoe loopt een eend en wat zie je in de natuur? De gids van Staatsbosbeheer neemt een spel mee met daarin een aantal leuke opdrachten. De wandeling begint om 13.30 uur en duurt 2 uur. Meedoen kost 1 euro. Aan melden aan de balie van VVV Schouwen-Duiveland of via: 0900-2020233. Nisse Een leuke wandeltocht is de Knapzakroute. Deze is 10 kilo meter lang en begint in Nisse op Zuid-Beveland. Het is mo gelijk om de hele dag van deze tocht te genieten omdat de wandeling langs verschillende adressen gaat waar van alles te eten en drinken valt. Wij raden aan om tussen 11.00 en 14.00 te beginnen aan het Dorpsplein 46. De wandelkaart •kost 5 euro. Meer informatie via Bakkerij - theetuin Jikke- miene aan het Dorpsplein in Nisse, 0113-231772. Middelburg Alles kan op het nieuwe ZEP in Middelburg. Het vrijetijds- park biedt vertier voor het hele gezin. De jongste kinderen kunnen zichzelf vermaken zich in het familiepretpark Mini Mundi. Voor voetbalminnend groot en klein is de Voetbal Experience leuk. Nergens ter wereld is een sportattractie die zoveel biedt: meeslepende films, de nieuwste games en spellen, indrukwekkende ruimtes, waardevolle museum stukken, fantastische foto's, spannende verhalen. Hier speel, kijk, hoor, ruik en voel je voetbal, de grootste sport ter wereld. Golfen kan op de Indoor Midgetgolfbaan of bij GlowGolf. Of wat dacht u van een dagkaart in het fitnesscentrum voor een flinke workout. Of liever rustig aan. En gaan winkelen in de vrijetijdswinkels. Of uitgebreid gaan lunchen in de restaurants. Voor de echte durfals is er last but not least de touwbaan metershoog boven de grond. Avontuur gegarandeerd. Kortom op ZEP Middelburg is er voor elk gezinslid wel iets leuks te doen en kan iedereen zich vermaken. "0 www.zepmiddelburg.nl dé Recreatiekrant is een uitgave van Wegener Huis-aan-huismedia, behorende tot Wegener media BV, en wordt verspreid via VVV's, verblijfsaccomodaties, dagattrdfcfïes en horecabedrijven op Schouwen-Duiveland, Walcheren en Noord- en Zuid Beveland. Kantooradres Fruitlaan 4c, Goes, Postbus 5,4460AA Goes T (0113)274014 F (0113)274010 0®*®% Efabe@whm.wegener.nl J Uitgever Charles van den Oosterkamp n T(Q113) 274040 Commercie Pieter Karman T(0113) 274090 E fabe@whm.wegener.nl Redactie Frank Husslage |inr T (0113)274020 E recreatiekrant @whm.wegener.nl Evenementenagenda Promotie Zeeland Delta T (0118) 587707 www.vwzeeland.nl/contact Verschijningsdata 27 juli, 10 augustus, 24 augustus en 28 sfeptember Sluitingstijd 8 dagen voor de verschijndag Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl rV&yS5*jatiBikX&.

de Faam | 2011 | | pagina 37