Fietsen over paden van toen en nu Bewaarkrant najaar 2011 Huis aan Huis Veel bijzonders bij Vlissingse Zeedag Herfstritten Stoomtrein Uw bericht in de agenda 2012 de Recreatiekrant Schouwen Er is dit jaar weer een nieuwe fietsroute ge maakt over de dijken en binnenwegen en door de bossen van Schouwen. Schouwen is een eiland waar natuur en historie dicht met elkaar verweven zijn. De inlagen, dijken en oude landbouwhaventjes langs de Oosterschelde vertellen het klassieke verhaal van de eeuwenlange strijd tegen het water. Tijdens deze route ontdekken de fietsers hoe Zeeland langzaam, stukje bij beetje opklom uit de golven. Fietsen over strakke dijken en slingerende bospaden, langs het glinsterende water van de Oosterschelde en de zilte velden vol zeekraal: hoe helemaal Zeeuws kan een fietsroute zijn? De route Toen Nu is samengesteld op basis van de knooppunten van het fietsroutenetwerk. Het fietsroutenetwerk werkt heel eenvoudig. Waar de fietspaden elkaar kruisen, bevindt zich een genummerd knooppunt. Tussen de knooppunten staan borden met richtingspijlen, die je van het ene naar het andere knooppunt brengen. Schrijf de knooppunten op en de aan wijzingen op de borden doen de rest. Op de routekaart staan tien audiopunten'aan gegeven met een luidspreker. Op deze plaatsen kun je een geluidsfragment beluisteren dat ver rassende informatie biedt over de omgeving. Bijvoorbeeld het fragment op de Plompe Toren: bovenop de toren kun je de levende atlas van de zuidkust bestuderen en jezelf oriënteren met behulp van het geluidsfragment. Op die manier krijgt fietsen nog een extra dimensie. De themaroute is in totaal 52,5 kilometer lang en voor 2,50 euro verkrijgbaar bij alle VVV's in Zeeland of via www.zeelandshop.com Dé Recreatiekrant Zeeland I Uitgave van Wegener media I Postbus 514460 AA Goes I Adverteren (0113) 27 40 141 Email recreatiekrant@whm.wegener.nl l Redactie (0113) 27 40 00 In samenwerking met De Zwaerste Expositie Bewaersohoole week 39 I 28 september 2011 I jaargang 36 Vlissingen Vlissingen is een maritieme stad die al eeuwen lang verbonden is met de zee. Het muZEEum vertelt het verhaal van die boeiende maritieme geschiedenis. Op zondag 23 oktober opent dit maritieme museum in Vlissingen haar deuren ter ere van de jaarlijkse zeedag. JH Naast gratis toegang worden er tal van extra activiteiten georganiseerd. Zoals bijvoorbeeld een rondvaart door de haven van Vlissingen-Oost. Speciaal voor kinderen is er een spannende attractie: zij kunnen meevaren met de snelle politieboot in de Koopmanshaven. Rondom het historische museumpand aan de Nieu- wendijk 15 zijn er ook nog allerlei optredens. Zo geven bijvoorbeeld het Scheldeloodsenkoor, the Old Firm en Leerlingenorkest 'Ons Genoegen' acte de présence. Tijdens de hele ZEEdag is het mogêlijk om een rondvaart te maken door de havens van Vlissin- gen-Oost. Deze unieke rondvaart was zonder de medewerking van Zeeland Seaports niet mogelijk geweest. Kaarten voor de rondvaart kunnen vanaf 12.00 uur in het muZEEum afgehaald worden, zolang de voorraad strekt. De boot vertrekt om 1,3.00 uur en zal rond 15.30 uur weer aanleggen aan de Vlissingse kade. Goes Borsele De zak van Zuid Beveland is mooi in alle tijden van het jaar. Ook, of misschien wel juist, in de herfst. Waar in het voorjaar de beroemde bloemendijken helemaal wit kleuren van de bloeiende meidoorn en het uitbundige fluitekruid, komen nu de warme herfstkleuren volop tot hun recht. Ook in de herfst rijdt de stoomtrein nog. Alle zater dagen in oktober wordt er gereden. De complete dienstregeling is te raadplegen op www.destoomtrein.nl Zeeland De Recreatiekrant Zeeland bood heel de afgelopen zomer het meest complete overzicht van vrijetijds activiteiten van heel Zeeland. In 2012 doen we dat opnieuw. U kunt ook uw eigen evenement toevoegen aan deze agenda. Uw rommelmarkt, wedstrijd, optreden en alles wat nog meer interessant is voor het publiek. Ga daarvoor naar de website http://www.promotiezeelanddelta.nl/nl/eve- nement-toevoegen

de Faam | 2011 | | pagina 31