Open dag Dierenasiel Walcheren Dierenasiel Walcheren viert dierendag Auto Rijk Dierenparadijs Autobedrijf Melse Stomerij Veldman Schiboo Schilders Groenrijk PTABV Team de Faam Berco damesmode Autobedrijf de Voogd Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 30 0118 - 613579 Kater Gommert - 6 jaar Gesponsord door: Vlissingen Poes Kitten - paar maanden Gesponsord door: Middelburg Bazooka -11 jaar Gesponsord door: Vlissingen Bo -10 jaar Gesponsord door: Middelburg Vlissingen Bowie - 8 jaar Gesponsord door: Grijpskerke Kees - 7 jaar Gesponsord door: Middelburg Daisy - 4 jaar Gesponsord door: Vlissingen Carien Midavaine Altijd al een hond of kat wil len hebben? Op zaterdag 1 oktober houdt Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg in Vlissingen haar jaarlijkse open dag. Een mooie gele genheid om vrijblijvend ken nis te maken met de bewoners van het dierena siel op hun nieuwe locatie. Dierenasiel Walcheren biedt opvang aan honden en kat ten die geen onderdak meer hebben. Jaarlijks vangt het dierenasiel zo'n 300 honden en 500 katten op uit de ge meenten Middelburg, Vlis singen en Veere. De dieren worden door zo'n 25 vrijwilligers en vier vaste medewerkers liefdevol ver zorgd totdat zij een nieuw baasje hebben. "In ons nieuwe gebouw hebben we plaats voor 120 katten en 24 honden", vertelt Wil van Reine, beheerster van Diere nasiel Walcheren. "Sinds we op onze nieuwe plek zitten, is er veel aanloop van die ren. We hebben vijftig pro cent meer ruimte vergeleken bij de oude locatie. We con stateren en grote toename van katten." Van Reine merkt goed dat Boedah (anderhalf jaar) en Diego(6 jaar) zijn dikke vrienden en vinden het altijd leuk om samen te spelen. Foto: Angelique Vlak mensen minder te besteden hebben, daar worden dieren vaak als eerste de dupe van. Katten worden niet gesterili seerd en zo is er een toe name van het aantal zwerf katten. Keerzijde is dat gelukkig veel dieren een nieuwe baas ge vonden hebben. Dat gebeurt door de wekelijkse oproep in De Faam, maar ook na de kit ten shower van eind augus tus. "Na het succesvolle kraamfeest hebben we on geveer 25 katten kunnen plaatsen bij nieuwe baas jes," aldus een enthousiaste beheerster. Geïnteresseerden kunnen op de open dag en tijdens de normale openingstijden vrij blijvend een kijkje nemen in het dierenasiel. Voordat een kat of hond mee naar huis gaat, wordt het dier eerst be sproken. Alle dieren gaan ingeënt, ge steriliseerd en voorzien van chip mee naar huis. Op de open dag van 1 oktober zijn ook medewerkers van de die renambulance en de dieren bescherming aanwezig. Zelf een steentje bijdragen aan het welzijn van de die ren? Het Dierenasiel Wal cheren biedt de mogelijkheid een hok.te sponsoren. Er is keuze uit diverse bedragen en doorlooptijden. Sponsoractie Omdat De Faam graag een steentje bij wil dragen aan het welzijn van minder be deelde dieren, hebben de medewerkers van de krant weer een sponsoractie opge- ten allemaal op een warm en zet. gezellig thuis en een nieuw Adverteerders is gevraagd baasje, om één van de dieren uit het Dierenasiel Walcheren in In het Dierenasiel Walcheren Vlissingen te sponsoren. Zo worden jaarlijks ongeveer zijn alle dieren, die nu in het driehonderd honden en vijf asiel zitten, te zien. Ze wach- honderd katten opgevangen. Tara De Vriend Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen viert op zaterdag 1 oktober de jaarlijkse dierendag. Dit doet zij met een open dag. De deuren zijn geopend van 11.00 uur tot 15.00 uur. De dieren zullen er op hun best uitzien in de hoop dat ze indruk maken op een nieuw baasje. Er zitten nog enkele kittens, volop katten en en kele honden met smart te wachten op een nieuw thuis. Tijdens de open dag kunnen bezoekers een kijkje nemen achter de schermen van het asiel en vragen stel len aan de medewerkers. Daarnaast is de dierenbescherming aanwezig om uitleg tè geven over hun werk. Zij staan er met de dierenam bulance. Alle kinderen krijgen op de dag een leuk cadeautje. Het is inmiddels ook traditie dat er een grote rommelmarkt- kraam staat. De opbrengst gaat natuurlijk naar de die ren. Bezoekers kunnen zich op de open dag ook aanmelden als donateur of hokkensponsor. Meer infor matie staat op de website. www.dierenasielwalcheren.nl. Tomaatje - 2 jaar Gesponsord door: Bob - 9 jaar Gesponsord door: Goes Kater Bollie - 6 jaar Gesponsord door: Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 30