Walcheren Oosterscheldekering bestaat kwart eeuw Gezellig winkelen bij de EMTE in Serooskerke Dermatologen Middelburg Hoe gezond is uw mond? Uit het Zakenhart van... Betrouwbare schuiven en pijlers beschermen ons al 25 jaar tegen de zee 5 jaar OHC Walcheren en feest met een kachel- haardenshow Stormvloedkering kostte 5,4 mifjard gulden Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 27 Middelburg OHC Walcheren zorgt al vijf jaar voor warmte en sfeer in Zeeland. "In onze show room staat een zeer uitge breide collectie van hout/ gas en elektrische kachels, zowel inbouw als vrijstaand en natuurstenen schouwen", vertelt Martijn Kennes. Het eerste lustrum viert OHC van donderdag 29 september tot zondag 2 oktober met een kachel- en haardenshow. Er is een zeer uitgebreide col lectie van merken zoals Fa- Vlissingen Mondhygiënepraktijk De Schel de is uitgebreid met twee nieu we collega's zodat er drie erva ren mondhygiënisten werken. Gerbrande van Laar is eigenaar van de praktijk en Jessica Vooys en Jacomijn van As werken er als zelfstandige ondernemers. Er wordt gestreefd naar een zo hoog mogelijk kwaliteits niveau met als visie de juiste professionele behandeling te geven met respect voor de wen sen van de patiënt. "Mensen denken er vaak te gemakkelijk over. Zeker 90 procent heeft ontstoken tandvlees. Men heeft daar geen klachten van en zo'n ontsteking kan wel twintig jaar aanwezig zijn. Toch kan dat tot ernstige problemen leiden. Bij tijdig constateren kunnen wij daar iets aan doen om erger te voorkomen", weet Jacomijn. Een mondhygiënist helpt met het voorkomen van een slechte adem, het witter maken van tanden door middel van ble ken, tandsteen verwijderen, plaque, aanslag en verkleu ringen op tanden en kiezen, geeft advies over gevoelige tanden en teruggetrokken tandvlees, geeft begeleiding in het voorkomen van gaatjes en neemt de tijd voor ang stige patiënten. Een mond hygiënist is rechtstreeks toe gankelijk en op verwijzing van de tandarts. Over een uitgevoerde behandeling of voorgenomen behandelplan wordt gerapporteerd aan de tandarts, mits de patiënt het hiermee eens is. Momenteel kan men zijn mondgezond- heid laten beoordelen door een mondhygiënist middels een DPSI-score, kosten 25 euro, vergoeding via tand artspakket zorgverzekering- Alleen op afspraak. Mond hygiënepraktijk De Schelde, Nieuwstraat 170, Vlissingen. Informatie; 0118-416896. tuiuiu.mpdeschelde.nl De Oosterscheldekering bestaat op dinsdag 4 oktober vijfentwintig jaar. Om dit te vieren zijn in de week van 4 tot en met 8 oktober ver schillende evenementen. Op dinsdag 4 oktober, exact 25 jaar na de opening door ko ningin Beatrix, is de officiële herdenking met prominente gasten en een paneldiscus sie over de toekomst van het waterbeheer. Veiligheid, economie en ecologie zijn de drie hoofdthema's waarover gesproken gaat worden. Tara de Vriend Vrouwenpolder je rijdt er zo gemakkelijk over heen: de kering met een lengte van acht kilometer. 65 pijlers van dertig tot veertig meter hoog staan er met daartussen schuiven van circa tweeënveer tig meter lang en een lengte van zes tot twaalf meter. De kering verbind Noord-beve land en Schouwen-Duiveland. Nadat Zeeland tijdens de wa tersnoodramp van 1953 zwaar werd getroffen, moest iets be dacht worden om zo'n ramp in de toekomst te voorkomen. De Oosterscheldekering is on derdeel van de Deltawerken en is voltooid op 4 oktober 1986. Uniek is dat deze kering de eer ste was waarbij zowel veiligheid als ecologie op innovatieve wijze samen kwamen. Naast dat Zee- De Stormvloedkering is zo gebouwd dat hij 200 jaar vooruit kan. FOTO: P.R. land al 25 jaar succesvol veilig voor de kracht van het water is, heeft de Oosterscheldekering ervoor gezorgd dat de getijden werking en het unieke ecosy steem zoveel mogelijk behouden zijn gebleven. Op woensdag 5 oktober is een internationaal symposium waarbij keringbeheerders uit Venetië, Londen en St. Peters burg bijeenkomen. Overdragen van kennis en expertise is het thema van deze dag. De kracht van het water leert men dat het essentieel is om kennis te delen. Op deze dag wordt gekeken naar de uitdagingen van de 21e eeuw. Donderdag 6 oktober is een dag georganiseerd voor en door studenten. Rijkswaterstaat laat een groep studenten van Hogeschool Zeeland een eve nement organiseren om scho lieren die een vervolgopleiding gaan kiezen te laten zien hoe een toekomstige carrière in deze sector er voor hen kan uitzien door middel, van interactieve workshops. Het vervoer van de leerlingen naar de Oosterschel dekering is met de Techniek bus. Op zaterdag 8 oktober is de laatste bijeenkomst van de oud-bouwers van de Ooster scheldekering. Zij blikken terug op 25 jaar Oosterscheldekering. Alle dagen zijn in het Topshuis op voormalig werkeiland Neel- tje Jans. Jessica Vooys, Jacomijn van As en Gerbrande van Laar Dermatoloog Werner Habèts werkt nu in Middelburg Middelburg De nieuwe polikliniek voor der matologie, in het Barcodege bouw in Middelburg, is sinds 1 september open. De dermatolo gen werken intensief samen met de dermatologen van het Lie- vensberg Ziekenhuis in Bergen op Zoom. Kernwaarden van het dermaTeam zijn; samenwer king, vriendelijkheid en vooruit strevendheid. Het is een kliniek waar alle dermatologische pro blemen worden behandeld en er wordt alle zorg verleend die ook in een ziekenhuis geleverd wordt. Om de samenwerking tussen Middelburg en Bergen op Zoom te benadrukken en de herkenbaarheid te vergroten wordt in beide plaatsen onder de naam dermaTeam gewerkt. "We zijn met vijf dermatologen die zowel in Lievensberg Zie kenhuis als hier in het nieuwe centrum werken", geeft Werner Habets, dermatoloog en hoofd dermaTeam Middelburg, aan. "Het meest voorkomende probleem is huidkanker en de voorlopers daarvan. Er wordt beoordeeld of een huidafwijking wel of geen kwaad kan: wratjes, eczeem, huidinfecties, allergieën en moedervlekken." Ook spat aderen worden behandeld, niet alleen de huid maar ook de bloedvaten. Verwaarlo zing kan aanleiding geven tot een zogeheten open been. Voor spataderbehandelingen wordt intensief samenge werkt met (vaat) chirurgen. De polikliniek biedt ruimte aan alle mogelijke derma tologische behandelingen en heeft ondermeer de be schikking over twee volledig ingerichte operatiekamers. DermaTeam, Veldzigt 67, Middelburg. Behandeling na doorverwijzing van de huis arts, afspraak: 0118-673050 lu tutu. dermateamnl Serooskerke Half september openden André en Anneke van der Hoofd hun nieuwe EMTE supermarkt aan de Torenstraat. EMTE is een landelijke franchise formule. EMTE is de beste verssuper markt van Nederland met een uniek vleesassortiment met on dermeer de Heerlyckheden van Slager Piet die speciaal voor EMTE werden ontwikkeld. Een gevarieerd groente- en fruitas- sortiment en een versafdeling met de smakelijkste kazen en de lekkerste vleeswaren. Met de komst van EMTE zijn er prijs verlagingen doorgevoerd en zijn er wekelijks messcherpe aanbie dingen en stunts. Extra voorde lig is het huismerk Markant. Ei genaar André: "Wij hebben de verandering-van MCD- naar André in de nieuwe diepvriesstraat. EMTE supermarkt doorge voerd met het oog op de toe komst, voor onze nieuwbouw. Vorige week zijn bijeenkomsten gehouden voor omwonenden en FOTO:LEON JANSSENS belangstellenden over de herin richting van Wilgenhoekweg/ Oostkapelseweg. Daar is onze nieuwe EMTE geprojecteerd, 1500 vierkante meter, met 21 seniorenappartementen. Het plan werd zeer positief ontvan gen. Voor ons is het een forse stap, en dat kan in juni 2013 gerealiseerd zijn." In de EMTE supermarkt van Van der Hoofd is het aanbod 10 procent uitge breid en is een kompleet nieuwe diepvriesstraat geïnstalleerd die voldoet aan de nieuwe normen van energiebesparing. Hiermee is 10 procent meer ruimte ge creëerd voor het kruideniersas sortiment. De klantvriendelijk medewerkers zijn gebleven bij de nieuwe EMTE. Nu loopt bij de supermarkt tot decem ber een spaaraktie voor gratis "pannen. EMTE Supermarkt, Torenstraat 41, Serooskerke, 0118-591701. iuiuiu.emte.nl ber, Barbas, Bellfires, Wanders, Stuv,M-de- sign, Reny, Contura, Morso, Handol, Oxford en Skantherm. Tevens heeft OHC drie merken uit eigen import: Drooff (Duitse designkachels) Franco Beige (gietijze ren klassieke vrijstaan de houtkachels met verschillende emaille kleuren en inbouwhaar- den) Supra (gietijzeren klassieke en moderne houtka chels, liftdeuren en inzethaar- zien als kachels in gebouwd in schitte rende natuurstenen schouwen. OHC kachels of adviseert hoe kopers dit zelf kunnen doen. Ook zijn allerhande on derhoudsproducten, accessoires, rookka nalen en reparatie artikelen te koop. De FOTO: JASPER KARMAN show is op donder dag en vrijdag van den). Er zijn zowel moderne 10.00 tot 18.00 en zaterdag strakke ingebouwde kachels te van 10.00 tot 17.00 uur.

de Faam | 2011 | | pagina 27