Walcheren Oktober kennismaand vol wetenschap technologie Fitland heeft Achmea Health overgenomen Uit het Zakenhart van Bosman Tuinadvies verhuisd Ying's Wokpalace De hele maand oktober zit vol met proeven, lezingen en excursies Mammoeten en dinosaurussen bij Berkenhof s Tropical Zoo "Sterren kijken kan elke vrijdagavond.»." Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 24 Jan Bosman op het Karreveld in Koudekerke. Leon Janssens Koudekerke Bosman Tuinadvies verhuisde in augustus van De Zompe in Serooskerke naar Karreveld 41 in Koudekerke. Jan Bosman, samen met Jan de Witte be drijfseigenaar: "Het pand was te klein geworden door de groei die wij de afgelopen jaren heb ben doorgemaakt. Nu hebben we meer opslagruimte en plaats om ons materiaal aan de klan ten te laten zien. Bovendien zit onze administratie nu in het ge bouw." Een goed ontwerp is de basis voor een schitterende tuin. Van een tuin genieten kan men pas echt als deze volledig naar wens is aangelegd. Bosman Tuinadvies maakt ontwerpen samen met de klant, afhankelijk van de wensen en het budget. De ontwerpen zijn praktisch, creatief, origineel en betaalbaar. "Collega Jan de Witte is de ont werper en tekent de tuinen voor de klant", aldus Bosman, "Wij ontwerpen veel in eigen beheer maar leggen ook tuinen aan die ontworpen zijn door tuinarchitecten. Ons werk is vooral tuinaanleg en onder houd. Alles voor tuinaanleg kunnen wij zelf leveren. Wij kunnen een winter- of voor jaarsbeurt verzorgen, per kwartaal of wekelijks langs komen. Je kunt alle kanten op met ons onderhoudscon tract. Het werkt fijn voor de klant en voor ons." Een spe cialisme van Bosman Tuin advies is de zwemvijver, een natuurlijke vijver die past in het geheel van het tuinont werp. Deze wordt niet ge zuiverd met chemische stof, maar ecologisch met water planten. "Een siervijver waar je in kunt zwemmen", zegt Jan, "Twee vliegen in één klap." Bosman Tuinadvies, Karreveld 41, Koudekerke. Afspraak via telefoon 0118- 618091. bosmantuinaduies.nl Ying's Wokpalace met teppanyakibuffet. FOTO: L. JANSSENS Middelburg De officiële opening van Ying's Wokpalace is maandag, maar het Chinees Wok- Restaurant ontvangt sinds 1 september al volop gasten. Voor eigenaar Ying zijn tweede restaurant; in Vlissingen werkt hij al zes jaar met dezelfde succesformule: onbeperkt wokken, lekker eten en drinken voor een vaste prijs. "Het publiek weet ons goed te vinden. Het is ontspannend, er is goede bediening, en aan de wokbuffetten kan men zelf kiezen wat men wil eten. Stel de gerechten samen door zelf je ingrediënten te kiezen. Een aantal gerechten liggen vers klaar en wanneer men kiest voor vlees of vis dan wordt dat door de koks gebakken", legt Ying uit. Yings Wokpalace heeft een vaste prijs voor de heerlijkste gerechten. De prij zen zijn inclusief soep, voorge rechten, warm buffet,-wok, tep- panyaki en dessert buffet met fruit en ijs, inclusief koffie, thee en frisdrank. Het is ex clusief alle alcoholhoudende dranken die verkregen kun nen worden door muntjes aan te schaffen. Naast het wokken is er ook de Japanse teppanyaki bakplaat waarop teppanyaki ingrediënten zo als diverse vis, ossenhaas en zalm of wat het seizoen vers biedt. Voor kinderen zijn er ondermeer frites, frikandel- len en kroketten. Ook is er een speelhoek. Bij Ying's Wokpalace kan men prima terecht voor een feest op maat. Huwelijk, familie- of personeelsfeest: "Alles met gebruik van onze buffet ten. Wij verzorgen wat U wenst", aldus de gastvrije Ying. Maandag gesloten Ying's Wokpalace, Dom- burgs Schuitvlot 23, tele foon 0118-851300. www.yingswokpa.lace. nl De gehele maand oktober kunnen bezoekers een kijkje nemen in de wereld van wetenschap en technologie. Diverse bedrijven, science centra en sterrenwachten openen hun deuren. Sharon Notebaart Middelburg Met onder andere verschil lende festivals, proefjes, thea ter, workshops, rondleidingen, excursies en lezingen wordt ok tober in Nederland een maand bomvol activiteiten. Er is ge noeg te doen op Walcheren, zoals allerlei proeven tijdens de Wetenschapsdag op zater dag 8 oktober in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Volwassenen en kinderen kun nen daarnaast meedoen met levend Ganzenbord, workshop telescoop bouwen en Domino W-day, een parcours van do minostenen. Terra Maris in Oostkapelle staat de maand in het teken van verschillende activiteiten, zoals de padden stoelenwandeling op zondag 16 oktober, de middeleeuwse dag met spelletjes en een, speurtocht speciaal voor kinderen op dins dag 18 oktober, het Mottekas- teel waarin verteld wordt over de ontstaansgeschiedenis van Zeeland op donderdag 27 ok tober en het Natuurspreekuur op onder andere 12 oktober, waarin bezoekers van jong tot Kwadendamme Berkenhof's Tropical Zoo in Kwadendamme gaat fors uitbreiden. Er komt een groot overdekt complex bij waarin bezoekers zich kunne vergapen aan mammoet- en dinosaurusfossielen. Ook bouwt de zoo aan een over dekte ontdekjungle. Er komt ongeveer 1850 vierkante meter bij. Tonnen aan staal liggen op stapels klaar om vervolgens zo rond de zes meter de hoogte in te wor den getakeld. Qua overdekte oppervlakte gaat het om meer dan een verdubbeling van deze Zuid-Bevelandse attractie. 650 vierkante meter van het over dekte complex gaat dienst doen als het educatieve hart van de attractie. Er komt een gespe cialiseerd opleidingscentrum, waar workshops en masterclas- ses gegeven worden op het ge bied van dierkunde en verzor ging. Daarnaast wordt hier een natuur (historische) expositie opgebouwd. Van mammoet -tot dinosaurusfossielen, van op gezette dieren tot bijzondere natuurboeken. Menig lief hebber van oertijd en heden daagse natuur kan er zijn hart ophalen. In de overige 1200 vierkante meter komt volgens de familie Antes het klapstuk van hun 'uit de hand gelopen hobby'. Hierin wordt een ont dekjungle gerealiseerd. "De kids, maar natuurlijk ook de ouders, mogen in de jungle stijl ingerichte kas, volledig in de huid van Indiana Jones of Robinson Crusoe kruipen." oud vragen kunnen stellen over eigen natuurvondsten en/of waarnemingen. Expositielief hebbers kunnen van maandag 3 tot en met 17 oktober terecht bij de Vlissingse Bibliotheek voor een expositie over chemie. Voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar heeft de bibliotheek op 19 oktober een proefjesmid dag met dit thema. Medewer kers van Thermphos leggen uit wat chemie is en gaan met de kinderen aan de slag met leuke proefjes. Daarnaast wordt de technologie als onderdeel van de Kennismaand niet vergeten, daarom opent Volkssterren wacht Philippus Lansbergen in Middelburg elke vrijdagavond in oktober haar deuren. Vol wassenen en kinderen mogen een kijkje nemen door de grote telescopen om de sterrenhemel te bekijken. Voor de feestgan gers is het vampierfeest Fang- tasia op 29 oktober in de Spot in Middelburg, met muziek uit vampierfilms en een bloedbar, maar ook kraampjes vol boe ken, dvd's en neptanden. Tot slot een greep uit de tentoon stellingen die beginnen op 15 oktober in het Zeeuws Museum in Middelburg: Underground, een presentatie over archeologie en schatgraverij en Verzameld Werk, een tentoonstelling over moderne- en volkskunst. oktoberkennismaandnl Vlissingen Leon Janssens De Fitlandgroep heeft per 22 augustus Achmea Health Spa Center Vlissingen overge nomen van vorige eigenaar Ger- ben Rodts. Met deze overname opent Fitland haar twintigste sportvestiging in Nederland. De Fitlandgroep is hiermee markt leider in Brabant, Limburg en Zeeland op het gebied van fit ness en gezondheid. Naast de twintig sportcentra is de Fit landgroep actief in de wellness- branche, verblijfsaccomodatie, party en events, het onderwijs en dé gezondheidszorg. In Zee land heeft de Fitlandgroep in Goes twee sportcentra. Met de overname in Vlissingen be geleidt Fitland in de provincie ruim 5.000 sporters. De dage Marco Bobeldijk met de Fast Fit in Fitland Vlissingen lijkse leiding van Fitland Vlis singen is in handen van Marco Bobeldijk, ook verantwoordelijk voor de beide locaties in Goes. "Nu ben ik bezig met de reor ganisatie om tot een volwaar dig Fitland te komen", zegt Marco, "Ondermeer kosten besparing. De abonnementen worden flexibeler. Dat betekent in de praktijk: wat voordeliger. Er is al keuze uit één maal per week sporten. Lid worden kan voor de periode van één tot 24 maanden. Het plan is om in het wellnessgedeelte een jacuzzi te bouwen, geschikt voor tien tot twaalf personen. Lekker bruisen en na afloop gezellig borrelen." Fitland is toekomst gericht en wil een gezondheids centrum zijn: "Wij zoeken partners om dat te realiseren. Disciplines waarmee synergie ontstaat waarbij wij denken aan een breed vlak in gezondheids zorg", laat Bobeldijk weten. Wie lid wordt Fitland krijgt een gezondheidsscreening om ver antwoord te kunnen sporten. Fitland Vlissingen, Baskens- burgplein 2, Vlissingen. Aan melden: 0118-430816 Tijdens de Oktober kennismaand is er veel te doen en te beleven. FOTO: P.R.

de Faam | 2011 | | pagina 24