'Omdat we je nog niet vergeten zijn' is Wassen bij ons pure verwennerij! Goed voorbereid op de NVM Open Huizen Dag Bank van huizenzoekers Alle columns van Henk Spaan overzichtelijk bij elkaar op onze site Tot en met 30 november 2011 ontvangt u een gratis knuffelleeuw naar keuze* bij aankoop van wasprogramma lof 2. Medische diensten Column 'Het gemis gaat nooit over, het blijft heef je leven een stuk van jou' Loop binnen voor advies en een tas vol tips* Nieuwe Burg 19 4331 AG Middelburg Shell Tankstation 'Vlissingen' Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 september 2011 De Faam pagina 23 www.deweekkrant.nl/spaan Verlies van een dierbare komt met ongrijpbare en allesoverheersende pijn. De omgeving leeft met je mee, maar naarmate de maanden langzaam voorbijglijden wordt dat minder en de nabestaan den komen steeds eenzamer te staan in hun verdriet. Er wordt verwacht dat je de draad weer oppakt. En toch, het lege gevoel en de pijn zijn nog daar. En dan? John de Kok Goes Yarden, Palazzoli en het Zeeuws Steunpunt voor Verlies en Rouw (ZSVR) houden een herinneringsbijeenkomst voor nabestaanden op vrijdagavond 7 oktober in de Grote Kerk in Goes. 'Omdat we je nog niet vergeten zijn' heet de bijeen komst, want het wordt een mo ment om samen, ieder aan de eigen overledenen te denken. "Er moet meer aandacht zijn voor nabestaanden. Het gemis gaat noöit over, het blijft heel je leven een stuk van jou." Voor zitter van ZSVR Gerda van Leeuwen vindt het belangrijk dat mensen gelegenheid krijgen om te herinneren. "Het eerste jaar is er nog wel aandacht van de omgeving, maar het houdt vlug op. In onze maatschappij is er steeds minder ruimte om mensen de tijd te geven om te rouwen." Ervaringsdeskundige en vrijwil liger van ZSVR Margriet Frans sen: "Na verloop van tijd wordt de naam van de overledene nooit meer genoemd, mensen *Vraag bij de kassa naar de voorwaarden. Wil je weten wat de weekend diensten zijn van de huisartsen, tandartsen en dierenartsen? Kijk dan op onze website. Daar vind je trouwens ook de kerkagenda. www.de-faam.nl vinden dat erg." Juist daarom wordt de lichtjesceremonie een belangrijk onderdeel van de bij eenkomst. Alle bezoekers krij gen een lichtje voor hun overle denen, of stervenden, waarop de naam geschreven kan worden. "De muziek door Lacemusic bestaat uit nummers als Tears in Heaven", vertelt Gerda. De voordracht van pastor en gees telijk verzorger Marinus van den Berg moet verdere gele genheid en steun geven om stil te staan bij ingrijpend verlies en herinnering. Van den Berg is auteur van goed ontvangen boeken over verlieservaring en rouwverwerking als 'De laatste eer' en 'Verdriet dat niet ver dwijnt'. Hij heeft meer dan 25 jaar ervaring met begeleiding en ondersteuning in rouwver werking. Gerda: "Marinus kan dingen heel treffend zeggen, zo vergelijkt hij het leven van een nabestaande met een gebroken draad die je aan elkaar knoopt, Gerda van Leeuwen (r) nodigt Margriet Franssen uit voor de herinneringsbijeenkomst. FOTO: JOHN DE KOK de draad gaat door, maar de knoop blijft er altijd in." Het ZSVR blijft laagdrempelig en is ook 's avonds en in het weekend bereikbaar. De vrijwilligers ko men langs, als goede vrienden. "Luisteren is zo belangrijk. Je wil je verhaal honderd keer ver tellen", zegt Margriet. Aanmelden via zeeland@yar- den.nl of 088-9273284. Programma De bijeenkomst is op vrijdag 7 oktober in de Grote Kerk, Singelstraat 21 in Goes. In loop vanaf 19.00 uur, ope ning om 19.30 uur. Licht jesceremonie 19.35 uur, voordracht Marinus van den Berg 19.45 uur. Pauze met koffie en thee 20.45 uur en vanaf 21.00 uur persoonlijke vragen aan Marinus van den Berg. Het samenzijn is gratis en iedereen is welkom. Vraag naar de voorwaarden. Laatje in de SNS Winkel informeren over het bedrag dat je maximaal verantwoord kunt lenen. Dan kun je tijdens de NVM Open Huizen Dag veel gerichter op pad gaan. Dat scheelt weer teleurstellingen achteraf. Kom voor advies naar je SNS Winkel. Ook als je jouw droomhuis hebt gevonden. Dan kijken we samen welke hypotheek het beste bij je past. President Rooseveltlaan 743, Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 23