Boulevard bijna klaar Het derde De Ruyterbal Proeffestijn in de Zware Plaatwerkerij Twee keer afscheid en een jubilaris Wie is jarige van de week? Laatste kans op kaarten voor Zorro! Plaats een foto op www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden Woensdag 28 September 2011 Half oktober is de boulevard af Kinderfeest bij Woonboulevard de Mortiere A ANBO Alleen zaterdag 1 oktober! Tot wel 70% korting op showroommodellen en restanten! In deze krant besteden we uitgebreid aandacht aan de dieren op Walcheren. Niet alleen de dieren die in het Dierenasiel zitten, maar ook aan de grappige, lieve huisdieren van onze lezers. Rachel Melse (5) uit Vrouwenpolder stuurde en foto van zichzelf met cavia Noah. Haar foto is winnaar van de fotoaktie van De Faam en siert op de voorpagina. Jaargang 112 Nummer 39 Oplage 54.435 De Faam De werkzaamheden op de Vlissingse boulevard moeten half oktober zijn afgerond, maar of dat wordt gehaald is mede afhankelijk van het weer. Door de herinrichting van de boulevards Evert- sen, Bankert en de Ruyter wordt een zogenaamde 'fietsstraat' gecreëerd die meer veiligheid moet bieden aan recreanten die op hun tweewieler een rondje over de 'boule' willen maken. Gerard van der Hoeven Vlissingen Inmiddels is een gedeelte van het wegdek weggeschraapt. Er kómt nieuw asfalt en de par keervakken worden opnieuw in gedeeld. Fietsers waren kwets baar op drukke dagen. Daarbij zorgden lastige obstakels zoals stoepranden en decoratieve ob jecten als keien regelmatig voor gevaarlijke situaties. De defini tie van een fietsstraat is dat au to's ondergeschikt worden aan fietsers en door aanpassin gen worden gedwongen om langzamer te rijden. Een plan om auto's helemaal te weren op de boulevards kwam er niet door, maar het autoluw maken van Vlissings' meest bezochte bezienswaardig heid werd wel nagestreefd. Overigens is de Fietsersbond afdeling Vlissingen scep tisch over de invulling van de fietsstraat. De bond gaf adviezen waarvan er volgens secretaris Hans Minderhoud slechts mondjesmaat gebruik is gemaakt. Eén van die aan passingen is een lage hobbel die dient als middenberm in de weg en moet zorgen dat het voor de automobilist las tiger en minder comfortabel wordt om in te halen. "Maar wij hadden liever een apart fietspad aan de zeezijde ge zien", zegt Minderhoud. Hij wijst er verder op dat door de aanpassingen het weg dek niet breder wordt, maar hoogstens meer gestroom lijnd. Vlissingen De Kiwanis Club Vlissingen houdt op zaterdag 8 oktober voor de derde keer het De Ruy terbal in het Arsenaal Theater in Vlissingen. Inloop is vanaf 20.30 uur, het feest begint om 21.00 uur met optredens van Naguine, Ebonique en Pa sadena Funk Association en DJ Bert van Leerdam. Entree kost 40,00 euro inclusief welkomstdrankje en buffet. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Primera Vlissingen en het Arsenaal Theater. De opbrengst van deze avond komt volledig ten goede aan een project voor weeskinde ren in Cambodja. iuiuiu.deruyterbal.nl Tara De Vriend Het nieuwe smaakevenement ProefLokaal Zeeland is op za terdag 8 oktober in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen. Tijdens ProefLokaal kan het publiek de hele dag proeven van meer dan 100 verschillende lokaal- en regionaal geprodu ceerde hapjes en drankjes. Ook zijn de beste restaurants van Zeeland aanwezig met hun lek kerste amuses. Het publiek kan ook zelf aan de slag en deelne men aan één van de kookwork- shops. ProefLokaal is onderdeel van de nationale Week van de Smaak, dat is van 1 tot en met 9 oktober. Het is een initiatief van IJzersterk in Events en de Rabo bank Walcheren. Het idee is om een breed publiek te inspireren met ambachtelijk geproduceerd en bereid eten en drinken. De Zware Plaatwerkerij krijgt de sfeer van een markthal met kookshows van bekende koks, een bier- en wijnproeverij, spe ciale kookworkshops en een grote proeverij van de lokale producten. Speciaal voor kin deren is er een kookhoek met leuke en lekkere activiteiten. Een speciaal onderdeel van ProefLokaal is de grote appel taart bakwedstrijd. Iedereen kan zijn of haar huisgemaakte appeltaart meenemen en laten beoordelen aan een publieks- en vakjury. Entree is 4,50 euro en 2 euro voor kinderen, inclusief één proefmunt. Het is van 10.00 tot 19.00 uur. www.proeflokaalzeeland.nl Middelburg Het is groot feest bij Woon boulevard de Mortiere op zaterdag 1 oktober. Speciaal voor kinderen staat de hele woonboulevard in Middelburg van 11.00 tot 16.00 uur vol met allerlei leuke attracties en spring kussens. Ook zijn er popcorn en sui kerspinnen te verkrijgen. Vanaf volgende week staat op deze plaats weer de Jarige van de Week. ledereen kan eenjarige aanmelden met naam, adres woonplaats en natuurlijk een leuke foto en kort waarom deze persoon een taart verdient www.de-faam.nl De bond die zich inspant voor alle leden van 55 jaar en ouder. Afdeling Vlissingen ANBO de bond die opkomt en zorgt voor mensen van 55 jaar en ouder. Van gezondheidszorg tot pensioen en van mobiliteit tot mantelzorg. Ter ondersteuning van alle 55-plussers houdt de ANBO regelmatig thema middagen om kennis over allerlei zaken, die ons allemaal aangaan, over te dragen. BEWUST OMGAAN MET ENERGIE Op woensdagmiddag 5 oktober om 14.00 uur is er een themamiddag over energiegebruik en beheer. Hoe kunnen wij zo goed en veilig mogelijk omgaan met energie, zodat wij niet alleen het milieu, maar ook onze portemonnee kunnen sparen. Natuurlijk is onze portemonnee belangrijk, maar bewust en zorgvuldig om gaan met energie, zodat ook onze kleinkinderen nog goed verder kunnen, dat is ook heel belangrijk. Deskundigen van de ANBO geven deze middag uitleg over bewust om gaan met energie. Is uw interesse gewekt? Leden en niet-leden zijn van harte welkom in de zaal van De Schutterij, Schutterijstraat 19, Vlissingen. Gratis koffie thee. Aagtekerke Het is driedubbel feest bij Ba sisschool De Springplank in Aagtekerke. Hans Nonnekes, directeur en meester op basis school De Springplank, neemt afscheid op vrijdag 30 septem ber. Daar wordt vanzelfsprekend veel werk van gemaakt door de leerkrachten en leerlingen. Na ruim veertig jaar in het onder wijs gaat hij genieten van een welverdiend pensioen. Juf Annie Juf Annie Nonnekes heeft in maart al afscheid genomen van de kinderen, maar wil deze dag ook officieel afscheid nemen van haar collega's, ouders en leerlingen. Paula Stroosnijder Tot slot viert juf Paula Stroos nijder haar veertigjarig jubile um. Op zich is dit al bijzonder, maar het extratje daarbij is dat juf Paula al veertig jaar bij De Springplank werkt. Oproep Alle oud-leerlingen, bestuursle den, ouders en (oud-) collega's zijn hierbij uitgenodigd om dit afscheid en jubileum bij te wo nen op vrijdag 30 september vanaf 19.30 tot 21.30 uur in het schoolgebouw van de Spring plank aan de Agathastraat 3 in Aagtekerke. I^WARMTESERVICËI CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN 50 vestigingen in Nederland 50.000 artikelen online Z 0900-23 56 897 www.warmteservice.nl L0GUS LOGUSVLISSINGEN NL

de Faam | 2011 | | pagina 1