Dé Kustmarathon Zeeland HET VERSCHIL WENST ALLE LOPERS SUCCES 10% KORTING uaiiiamiiar, i;aii2uMu!iaf Zwaar marathon-weekend voor de boeg? Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u op uw diner t> Zoutelande Tara De Vriend In het centrum van Burgh Haamstede is het zaterdag 1 oktober weer een drukte van je welste met 1750 hardlopers die er van start gaan. Het startschot van de negende mara thon klinkt om 12.00 uur. De avond er voor is de Ladies Run en zondag de inmiddels traditi onele Wandelmarathon. Kortom: weer een zeer sportief weekend op Walcheren. De route van de Kustmarathon voert van Burg naar Westenschouwen. Over de pijlerdam (N57) lopen de atleten naar het werkeiland Neeltje Jans en de Oosterscheldekering naar Noord-Beveland en van daar naar Walcheren. Het parcours kent diverse hoogteverschillen, klimmen en dalen. Deelnemers kunnen de schitterende Zeeuwse ver gezichten zien met mooie dorpen. En aan de an dere kant de Noordzee met passerende zeeschepen. De finish is aan de Langstraat in Zou telande en sluit in principe om 18.30 uur. Binnen zes uur moeten zij dus de finish in Zoutelande be reikt hebben. Per leeftijdscategorie zijn er voor de eerste drie lopers drie ereprijzen. De prijsuitreiking begint om 20.00 uur in de feesttent in Zoutelande. Alle deelnemers die finishen krijgen een Marathon Zeeland T-shirt en een medaille. Ladies Run De vierde editie van de Ladies Run, op de vrij dagavond voorafgaand aan de Marathon Zeeland, begint om 18.00 uur in Zoutelande. Het hard- loopevenement voor dames die willen proeven van het Kustmarathonparcours. Zij kunnen een kwart marathon (10 kilometer) of een achtste marathon lopen. In totaal kunnen 750 vrouwen meedoen. Minimarathon In het voorprogramma van de Kustmarathon or ganiseert Stichting MarathonZeeland op zater dag 1 oktober het Zeeuws Jeugdkampioenschap MiniMarathon. De jongeren van zeven tot en met elf jaar lopen 4200 kwart meters en de jongeren tot en met vijftien jaar 4200 halve meters. Zij lopen hetzelfde parcours als de Kustmarathon. Zowel de start als de finish zijn in de Langstraat in Zoute lande. De jongste deelnemers beginnen om 13.00 uur. Daarna volgen de andere categorieën. Voor zowel de jongens als de meisjes zijn aparte prijzen. En de winnaar mag zich een jaar lang Zeeuws Kampioen MiniMarathon noemen. Wandelmarathon De Wandelmarathon Zeeland, waaraan dit jaar maximaal drieduizend wandelaars en nordic wal kers mee mogen doen, wordt voor de zevende keer gehouden. Zondag 2 oktober lopen de deelnemers dezelfde afstand als de wedstrijdmarathon. Ook volgen zij hetzelfde parcours. De nordic walkers en de eerste groep van vijfhonderd wandelaars starten om 8.00 uur. Met tussenpozen starten tel kens zo'n zeshonderd deelnemers. Voor 18.30 uur moeten alle wandelaars de finish in Zoutelande be reikt hebben. Bij de finish wacht hen een warme boerenhap en een medaille. MTB toertocht De X-Treme MarathonZeeland MTB toertocht is inmiddels een vaste waarde geworden als on derdeel van het MarathonZeeland weekend. Er varen maar ook minder ervaren mountainbikers of wielrenners mogen deze zéér gevarieerde tocht van circa 42 kilometer zeker niet missen. De tocht op zaterdag is geen wedstrijd en start om 8.00 uur in de Langstraat in Zoutelande en voert in tegenge stelde richting van de wedstrijd-en wandelmara thon naar Burgh (Haamstede). Meer informatie: http://www.marathonzeeland.nl/ Trakteer uzelf na dit schitterende evenement op een heerlijk diner in ons sfeervolle restaurant. Gelegen bij de marathon-finish in Zoutelande. (m.u.v. dranken) Wij bieden u een verrassende kaart mét regelmatig Verschillende gerechten. Ook kunt u samen met uw gezelschap dineren (tot 25 pers.) in het huiskamer-restaurant. Willibrordusplein 18 - Zoutelande Tel. 0118-561667 - www.restauranthetverschil.nl

de Faam | 2011 | | pagina 15