BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN VERGADERING WMO- ADVIESRAAD BETALEN VOOR ID-KAART SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER WELZIJNSWERK UITGEKLEED NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Vrijdag 30 september 2011 ver gadert de Wmo-adviesraad om 11.00 uur in ter Reede, multi functionele ruimte 3 Agenda: 1. Informatie vanuit de gemeente door Wmo- medewerkers over: a. Eigen bijdragen woon- en vervoersvoorzieningen b. Winterstalling scoot- mobielen c. Wijziging financiële tegemoetkoming vervoer De vergadering is toegankelijk yoor inwoners van Vlissingen. U dient daarvoor wel een afspraak te maken de heer Meulmeester, voorzitter van de Wmo-advies raad, tel. 06 53 87 46 44. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Vanaf 22 september 2011 moet er toch weer betaald worden voor een Nederlandse Identi teitskaart. Dat is het gevolg van een wetsontwerp dat minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) heeft ingediend en dat, als het wordt aangenomen, met i terugwerkende kracht vanaf 22 september 2011 zal gelden. Zolang de procedure niet is afgerond, moeten aanvragers dus weer betalen. Wordt het wetsvoorstel niet door het parle ment aanvaard, dan worden de legeskosten alsnog terugbe taald. Bij de aanvraag van de ID- kaart kunnen de gegevens van de aanvrager worden opgeno men; een bezwaarschrift indie nen is dan niet nodig. De ID-kaarten voor aanvragers van wie de aanvraag na de uitspraak van de Hoge Raad zijn aange houden, zijn nog wel gratis. www.vlissingen.nl/loket Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlis singen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Wijk Maandag 3 oktober 2011 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 4 oktober 2011 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00 - 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 5 oktober 2011 09.00- 11.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 13.00- 15.30 uur Oranjeplein Donderdag 6 oktober 2011 - 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 7 oktober 2011 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00-15.30 uur Fonteyne m Als ik dit stukje schrijf is het besluit over het Wel zijnswerk Nieuwe Stijl nog niet genomen. Het raads voorstel zoals het nu geformuleerd is laat echter zien dat er stevig ingegrepen wordt in het welzijnswerk. jj|§^ Stichting Palladium wordt opgeheven, buurthuizen ffiljP ||j|frTCT|| wijkcentra jongerencentra worden gesloten, alle cursussen gestopt, de werkers verdeeld over verschil- i:M^ÊÊÊÊÊKʧM lende instellingen (o.a. naar de gemeente). Waar gaat dit naar toe? Wat blijft er over van het welzijnswerk? De bedoelingen hiervan zijn de vastgestelde bezuinigingen en een andere manier van werken, waarbij de eigen verantwoordelijkheid van de burgers voorop staat. GroenLinks heeft moeite met de manier waarop B&W dit tot stand wil brengen. In de eerste plaats worden de gebruikers van de buurthuizen en andere centra niet hierbij betrokken. Voor de burgers is geen inspraaktraject geregeld, wat gebruikelijk is. In de tweede plaats wordt er bij deze gro te ingreep geen zicht gegeven op de situatie zoals het in de toekomst eruit zou moeten zien. Met andere woorden: er ontbreekt een duide lijke visie. In de laatste commissievergadering is de titel van de nota veranderd van kadernotitie in "startnotitie". Aan het begin van dit jaar was er echter al een startnotitie gepresenteerd en vóór de zomervakantie werd een aantal voornemens al in de praktijk gebracht. Het Bolwerk en De Regenboog gingen na de zomer niet meer open. Alle cursussen van Palladium werden gestopt. Enkele activiteiten werden verhuisd. Dit alles werd gedaan terwijl de besluitvorming in de raad 22 septem ber nog moest plaats vinden. Duidelijk is het voor ons dat B&W moeite heeft met het combineren van de bezuinigingstaak en het ontwikkelen van een nieuw welzijns beleid. Bij de kwestie van de nieuwe bibliotheek was het erg dapper van een wethouder dat hij achteraf zei een inschattingsfout gemaakt te hebben. Wij vrezen dat de wethouder van welzijn over een poosje ook deze bewoordingen zal moeten gebruiken om zijn beleidskeuze te kenschetsen. Alex Soplantila, GroenLinks Vlissingen Tel. 0118-472197, e-mail: alexmaluku@zeelandnet.nl artikel 7.11 van de Wet milieu beheer -(Wm), bekend, dat een bestemmingsplan en een plan- milieueffectrapport (plan-MER) voor het zeehaven- en industrieter rein Vlissingen-Oost (Sloegebied) wordt voorbereid. Het proces van het bestemmingsplan/plan-m.e.r wordt in samenwerking met het havenbedrijf Zeeland Seaports en de Provincie Zeeland doorlopen. Aanleiding Het bestemmingsplan 'Indus-, trieterrein Vlissingen-oost' van de Gemeente Vlissingen en het bestemmingsplan 'Zeehaven- en Industrieterrein Sloe 1994' van de Gemeente Borsele moeten, op grond van het bepaalde in de Wet ruimtelijke ordening, vóór 1 juli 2013 worden geactualiseerd. In het Strategisch Masterplan Zeeland Seaports is beleid geformuleerd voor het handhaven en stimule ren van bedrijvigheid en werkge legenheid in het Sloegebied. Het ruimtelijk beleid van zowel Rijk, provincie als gemeenten geeft aan, dat het havengebied van Zeeland Seaports van nationale en (grote) regionale betekenis is, waarbij een duurzame economische ontwik keling met behoud en versterking van de ruimtelijke kwaliteiten en de leefbaarheid van belang is. Een nieuw, geactualiseerd, bestem mingsplan moet een ruimtelijke basis leggen om deze doelstellin gen mogelijk te maken. Plan-m.e.r.-plicht Voor het grootste gedeelte van het Sloegebied legt het (nieuwe) bestemmingsplan de bestaande bedrijvigheid vast. Daarnaast wordt binnen dit gebied naar ruimte gezocht voor ontwikkeling en intensivering van het ruim tegebruik. Het bestemmingsplan maakt vestiging van bedrijven mogelijk met activiteiten, die zijn opgenomen in de onderdelen C en D van de bijlage van het Besluit m.e.r. Deze activiteiten zijn moge lijk project-m.e.r.-(beoordelings) plichtig. Het Sloegebied grenst aan het op grond van de Natuurbe schermingswet 1998 aangewezen Natura-2000 gebied van de Wester- schelde Saefthinghe. Om deze twee redenen moet op grond van artikel 7.2 van de Wm voor het bestemmingsplan een plan-m.e.r opgesteld worden. Planmer-procedure In de 'Notitie Reikwijdte en Detail niveau' (NRD), die aan het opstel len van de plan-m.e.r vooraf moet gaan, wordt een voorstel gedaan over de in acht te nemen band breedte van de milieuruimte en over de daarvoor op te stellen milieuonderzoeken voor het plan- m.e.r. In het plan-m.e.r worden de bestaande en mogelijk gemaakte ontwikkelingen in het (nieuwe) bestemmingsplan getoetst aan de beschikbare milieuruimte. Op basis hiervan worden knelpunten en mogelijke maatregelen in beeld gebracht. Mocht uit de voortoets uit de plan-m.e.r blijken, dat voor de opstelling van het bestem mingsplan een passende beoor deling op grond van de Natuur www.vlissingen.nl/serviceteam beschermingswet 1998 gemaakt moet worden, dan zal deze in het plan-m.e.r worden opgenomen. Inspraak De colleges van burgemeester en wethouders van Borsele en Vlis singen hebben besloten om de NRD voor advies en overleg toe te zenden aan betrokken bestuursor ganen, overheidsdiensten en maat schappelijke organisaties. Tevens wordt de mogelijkheid geboden aan een ieder om zienswijzen in te dienen over de NRD en het voor nemen om een bestemmingsplan en plan-m.e.r op te stellen. De NRD zal gedurende een periode van zes weken van 29 september 2011 t/m 9 november 2011 ter inzage gelegd worden in: - het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 1, Heinkenszand; - het stadhuis van Vlissingen, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. Tevens is de NRD digitaal te raad plegen via de navolgende websites: - www.borsele.nl en - www.vlissingen.nl/bestemmings- plannen (rubriek voorontwerp bestemmingsplannen). Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder over het voor nemen met betrekking tot de NRD en de voorgenomen actualisering van het bestemmingsplan en de opstelling van de plan-m.e.r schrif telijk een gemotiveerde zienswijze indienen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen en Borsele, p/a Postbus 3000, 4380 GV VLIS SINGEN. Vervolg procedure Het plan-m.e.r maakt als milieu onderbouwing deel uit van het voorontwerp, ontwerp en het definitief vastgestelde bestem mingsplan. Het plan-m.e.r zal te zijner tijd tegelijkertijd met het voorontwerp-bestemmingsplan worden gepubliceerd en ter inzage worden gelegd. Er is dan inspraak mogelijk. Na verwerking van de inspraakreacties wordt een ont- werp-bestemmingsplan opgesteld met de mogelijkheid voor een ieder om zienswijzen in te dienen bij de gemeenteraad. Dit zal, na verwerking van de zienswijzen, uiteindelijk leiden tot een besluit van de gemeenteraden van Borsele en Vlissingen inzake het geactuali seerde bestemmingsplan voor het Sloegebied. Hiertegen is beroep mogelijk bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Heinkenszand/Vlissingen 28 september 2011 KENNISGEVING ONTWERP BESCHIKKINGEN) Uitgebreide voorbereidingsprocedure De raad van de gemeente Vlissin gen maakt bekend dat zij in het kader van artikel 18, lid 1, Wet ver voer gevaarlijke stoffen de herziene routering gevaarlijke stoffen voor het grondgebied van de gemeente Vlissingen heeft vastgesteld. Het deel van de route, dat loopt vanaf de Sloebrug via de Nieuwe Vlissingseweg richting Middel burg, komt daarmee te vervallen. Het aanwijzingsbesluit en de bij behorende stukken liggen met ingang van donderdag 29 septem ber 2011 tot •en met woensdag 9 november 2011 voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlis singen. De belanghebbende die het niet eens is met genoemd besluit en die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren heeft gebracht (als mede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen ziens wijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 30 september 2011 tot en met donderdag 10 novem ber 2011 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrij ving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gron den van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Middel burg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. Vlissingen, 28 september 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Ook dit jaar werden er weer fietshelmen uitgereikt aan kinderen van de basisscholen in Zeeland. De provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten ondersteunen het dragen van fietshelmen met de campagne 'Coole kop, helm op'. Ouders/verzorgers hebben verantwoordelijkheid bij het halen en brengen van kinderen naar basisscholen. Stimuleer het gebruik van het dragen van fietshelmen en overtuig het kind in het belang van zijn of haar veiligheid!

de Faam | 2011 | | pagina 11