BLAUW GERUITE KIEL INLOOPBIJEENKOMST LOCATIES BREDE SCHOOL SOUBURG-ZUID VLISSINGEN WERK IN UITVOERING SCHELDE KWARTIER SLUITING PUBLIEKSZAKEN DE WINNAAR IS... KALENDER PERRYDOKJE ONDERDEEL VAN NATIONALE STUDIEDAG DOE MEE, VERLOS D BEKENDMAKINGEN G E M Herinrichting Hercules Segherslaan Van maandag 3 oktober t/m vrijdag 25 november 2011 wordt de Hercules Segherslaan in 2 fases ingericht als 30 km Vervangen riolering Gerbrandystraat Van 28 september t/m 18 november 2011 wordt de rio lering vervangen. Ook het trottoir, fietspad en de par- keerstrook worden opnieuw aangelegd. De werkzaamhe den beginnen vanaf de hoek Gerbrandystraat/Zuidbeekse- weg tot aan Gerbrandystraat 4. Door de werkzaamheden is de Zuidbeekseweg afgesloten op 28 en 29 september 2011 voor al het verkeer. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Op donderdag 6 oktober 2011 is er een openbare informatie bijeenkomst over de ontwik kelingsvisie voor het Schel- dekwartier. De bijeenkomst vindt plaats in de Govan Mbekizaal in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De afdeling Publiek szaken in het stadhuis is op donder dag 29 september 2011 vanaf 12.00 uur gesloten in verband met de kennismakingsavond voor nieuwe inwoners van de gemeente Vlissingen. Ook de avondopenstelling komt hierdoor te vervallen. Op vrijdagmorgen 30 september kunnen wij u vanaf 08.30 uur weer van dienst zijn. www.vlissingen.nl/loket Op woensdag 19 oktober 2011 is de jaarlijkse huldiging van de sportkampioenen. Tien tallen sporters worden deze avond in het zonnetje gezet door de Sportraad Vlissingen. Tijdens de avond vindt ook de verkiezing tot sportvrouw, sportman en sporttalent 2011 plaats. Daarnaast wordt ook de carrièreprijs 2011 uitgereikt. Alle inwoners van Vlissingen hebben de afgelopen tijd een nominatie in kunnen dienen. De nominaties blijven nog even geheim... www.vlissingen.nl/ sportraad Donderdag 29 september 9.00 uur, Sint jacobskerk Studiedag: Nationale Sluizendag 2011 Zondag 2 oktober 2011 16.00 -19.00 uur, Timmerfabriek The Juke Joints Jan Akkerman Muziek www.vlissingen.nl/uit NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Eind augustus 2011 is het onder zoek naar mogelijke locaties voor een brede school in Souburg-Zuid afgerond. In het. onderzoek zijn 10 locaties beschreven. Iedere locatie is op een aantal punten beoordeeld. Op grond van dit onderzoek heeft het college van B&W een voorkeur uitgesproken voor de volgende drie locaties: - Locatie Kromwegesingel/ Vlissingsestraat; - Locatie J. de Priesterstraat in combinatie met locatie Braamstraat (voor langparkeren en gymzaal); - De strook groen aan de Bermweg, de Vlissingsestraat en de Ierse Zeestraat. De onderzóekrapportage en de voorkeur van het college is op 5 september 2011 gepresenteerd aan de commissie Maatschappelijke Zaken van de gemeenteraad. Inloopbijeenkomst drie locaties Over deze locaties wil het college van B&W graag de mening horen van de betrokken organisaties en de omwonenden. Daarom organiseert de gemeente twee bijeenkomsten: één voor de betrokken organisaties en één voor de omwonenden. De bijeenkomst voor de organisaties vond vorige week plaats. Op woensdag 5 oktober 2011 is er een inloopbijeenkomst voor omwo nenden van de drie locaties en ande re belangstellenden. De bijeenkomst vindt plaats in woonzorgcentmm Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80 te Oost-Souburg. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunt u hier vrij binnen lopen. Er zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw eventu ele vragen te beantwoorden. Onderzoeksrapportage De onderzoeksrapportage over de verschillende locaties ligt t/m 2 november 2011 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen en bibliotheek Souburg, Kanaalstraat 56-58 te Oost-Sou burg. De onderzoeksrapportage is ook te vinden op www.vlissingen. nl/inspraak. In dit rapport kunt u lezen aan welke criteria de locaties zijn getoetst. Ook staan de over wegingen in het rapport op basis waarvan uiteindelijk drie mogelij ke locaties over zijn gebleven. Inspraak Tot en met 2 november 2011-kunt u uw inspraakreactie schriftelijk kenbaar maken via het formulier op www.vlissingen.nl/inspraak. U kunt uw inspraakreactie ook per post versturen aan: Burgemeester en Wethouders van de gemeente Vlissingen, afdeling SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Tijdens de inloopbijeenkomst op 5 oktober kunt u ook een inspraakformulier meenemen. U kunt dit dan thuis invullen en naar ons opsturen. www. vlissingen. nl/inspt'aak Wie het Perrydokje in het Schelde- kwartier passeert, kan vanuit een uitkijktoren de restauratiewerk zaamheden volgen. Het dokje kan vanwege zijn cultuurhistorische waarde echter niet alleen rekenen op belangstelling van omwonen den. Het blijkt dat historici en 'waterexperts' uit het hele land graag naar Vlissingen komen, om de restauratie van het oudste droogdok van Nederland te bekij ken. Daarom organiseren de stich ting Historische Sluizen en Stuwen Nederland (HSSN) en STOWA op 29 september de vijfde Nationale Sluizendag in Vlissingen. Tijdens deze studiedag, draait het om de vraag hoe verschillende water schappen omgaan met hun 'water staatkundig erfgoed'. Deelnemers aan het evenement gaan onder andere op excursie naar het Perrydok. Medewerkers van de gemeente Vlissingen geven uitleg over de geschiedenis van het dokje en zijn omgeving en de Vlis- singse aanpak van de restauratie. Voor de restauratie van het Perry dok -heeft de gemeente Vlissingen Europese subsidie ontvangen, ver kregen in het kader van project ROI (Revitalisering Oude Industrie havens). Dit project wordt gefinan cierd door het Europese subsidie programma Interreg IV A. www.scheldekwartier.nl Vrijdag 23 september is op het Badstrand een jutbak geplaatst. Elke dag spoelt er veel afval aan op de stranden van Vlissingen. Vanaf nu kunnen bezoekers de gemeen te helpen het strand schoon te houden. Op het Badstrand en het Nollestrand kan het afval worden verzameld en in de speciale bak worden geworpen. Wethouder Damen heeft samen met de initia tiefneemsters Monique Jankowski en Wendela Boekhout het startsein hiertoe gegeven. Binnenkort zul len op de andere stranden in de gemeente ook dergelijke bakken worden geplaatst. De gemeente Vlissingen is erg blij met dit ini tiatief omdat dit past binnen de gemeentelijke insteek om Vlis singen schoon, heel en veilig te maken en te houden. Daarnaast vindt de gemeente het belang rijk dat burgers betrokken willen zijn bij het schoonhouden van de openbare ruimte. www.vlisslngen.nl/strand Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: 1. kappen boom Baskenburgsplein 4 (16-09-2011) 2. brandveilig gebruik Alexander Gogelweg 10 (20-09-2011) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ingediende aanvragen voor een omzettingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1.omzetten zelfstandige woning tot onzelfstandige woonruimte, kamer Singel 148/150 (15-09-2011) 2.omzetten zelfstandige woning tot onzelfstandige woonruimte, kamer Dr. Ottestraat 2/4 (15-09-2011) 3.omzetten zelfstandige woning tot onzelfstandige woonruimte, kamer Singel 152 (15-09-2011) Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. plaatsen zonnepanelen Wal- straat 26 (15-09-2011) 2. verwijderen asbesthoudende ven- tilatiebuizen Platanenstraat 5 (19-09-2011) 3. verbouwen bedrijfspland Volta- weg 11 (19-09-2011) 4. splitsen bovenwoning in 2 een heden Schuitvaartgracht 27 (21-09-2011) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht ver gunning hebben verleend: 1. voor het brandveilig gebruik van het pand Minister Lelystraat 2 (20-09-2011) Inzage De beschikking en de bijbehoren de stukken liggen met ingang van 28 september 2011 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis in Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens openingstij den inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 16.00 uur en 19.00 uur wor den ingezien (Dhr. W. Huige, tele foon 0118-487339 of email whe@ vlissingen.nl). Beroep en voorlopige voorziening Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen belanghebben den een gemotiveerd beroep schrift tegen het besluit indienen bij de sector Bestuursrecht van de rechtbank Middelburg. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbe sluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonde ringen: a. Het beroep beperkt zich tot de eventuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijker wijs niet worden verweten geen zienswijze over de ontwerpbe schikking te hebben ingediend. Tegelijk met het beroep kunnen belanghebbenden een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sec tor Bestuursrecht van de rechtbank Middelburg. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Voor het indienen van een beroep schrift of een verzoek om een voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn op 13 oktober 2011 en 3 november 2011. Kennisgeving bestemmingsplan en plan-milieueffectrapport (plan-MER) Sloegebied Burgemeester enwethouders van Borsele en Vlissingen maken, ter voldoening aan het bepaalde in

de Faam | 2011 | | pagina 10